מפרט טכני מטבח קבלן

frimer85

New member
מפרט טכני מטבח קבלן

שלום,רכשנו דירה על הנייר ובחוזה נרשם שנקבל 5 מטר ארונות עליונים ו5 מטר ארונות תחתונים יבוצע ויתוכנן ע"פ תוכנית הקונה
כאשר הגעתי עם תוכנית מטבח שבה יש קיר גבוהים, נמסר לי מהחברה שארון עליון עומקו 30 ס"מ ואין אפשרות להחליף ארון עליון בארון גבוה.
הצעתי שבעצם יורידו לי כפול (כלומר על ארון באורך 100 שיוחשב כ200) הם לא הסכימו
הצעתי גם שבמקום ארון גבוה אחד של240 שיחלקו אותם למספר ארונות וגם סירבו
הם מעוניינים להתקין לי רק 5 מטר של ארון עליון עם עומק 30
ניתקלתם במקרה כזה? לפנות עם הנושא לקבלן או שזה באמת כך?
צירפתי את המפרט הטכני (למיטב הבנתי אין התייחסות לארון עליון רגיל רק לקלפה)
תודה

אודרי11

New member
ממה שהבנתי מטבח קבלן זה משהו פיקטיבי

כלומר, אם תתעקשו תקבלו אותו...אבל בעקרון כמעט אף אחד לא לוקח, וגם אי אפשר לשנות אותו, מאותה סיבה, שאין באמת כזה דבר, ואין מי שבצע את השינויים.
הם בודאי מציעים לכם זיכוי באחת או יותר מחברות המטבחים.

מרי פופ

New member
כל שינויי שאת רוצה לעשות במטבח קבלן ולו השינוי הקל ביותר

מעביר אותך למסלול שונה של "מטבח חדש" וקבלת זיכוי על הישן לפי סכום שנקבע מראש.
בפועל למעט עניין ההתקנה לפני קבלת המפתח אין שום יתרון כספי בפיקציה הזו שנקראת זיכוי. כל חברת מטבחים תתן לך את אותו המחיר עם או בלי זיכוי קבלן.

talitush2

New member
שאלה עקרונית

האם יש אפשרות, במבנה מסויים של מטבח - למשל, מטבח מקבילים, לקחת חלק ממטבח הקבלן. כלומר, לקחת צלע אחת כפי שהוא נותן. או את האי למשל.
אחרי שנכנסים אפשר להוסיף לבד עוד צלע וכו'.
כמובן שזה מגביל ומסורבל. ונכון שאולי אפשר לחשוב על זה רק במבנה מאד מסויים של מטבח. אולי לשלב צבע וחומר אחר לגמרי.
אבל מאד מאד מקומם לזרוק כך המון כסף רק בגלל הקומבינות של הקבלנים.

מרי פופ

New member
1. זה אפשרי אם לא מזיזים כלום בתכנית ולוקחים את כל המטבח

As Is/
2. לא זורקים כסף: המטבח שהקבלן נותן שווה כמה אלפים בודדים ולמעשה הכל בנוי על זה שתשני. אם את לא לוקחת מהקבלן ומשנה את יכולה לעשות מטבח לבד ולקבל זיכוי מהקבלן. זה שווה יותר מאשר לעשות דרך הספק של הקבלן בעצם... כי חברת המטבחים לא באמת עושה לך הנחמה בגובה הזיכוי! המטבח יעלה אותו הדבר עם או בלי הזיכוי.

אודרי11

New member
אני באמת לא מבינה את האנטי שלך

נכון שבתכלס הזיכוי הוא לא ממש זיכוי...אבל אם הספק של הקבלן הוא חברת מטבחים טובה ומומלצת, ומקבלים ממנה הצעת מחיר לא רעה לגמרי...וזה לאחר בדיקה בשוק המטבחים...עדיף לעשות אצלם.

כשעושים את המטבח אצל ספק הקבלן, מקבלים את הדירה עם המטבח מותקן, לפני טופס 4...אם תעשו אצל ספק אחר, או נגר , תצטרכו להמתין אחרי טופס 4, גם ככה ממתינים לדירות הרבה מעבר למה שהובטח, אז בסוף לקבל דירה בלי מטבח ולחכות עוד כמה חודשים, די מבאס.

אבל כל אחד ושיקולו הוא...אני לא הייתי שוללת לגמרי.

למעלה