מקלחת - גובה מראה משולבת ארון עליון

lipskya

New member
מקלחת - גובה מראה משולבת ארון עליון

מתלבטים באיזה גובה לתלות את הארון העליון בחדר מקלחת ראשי. הארון בחיפוי מראה. בתמונה המצורפת ממוקם מגובה 1.3 עד 2.1 מ' (גובה תקרה 3 מ', קרמיקה עד 2.4 מ').
אשמח גם להמלצות למידות הארון העליון (גובה ועומק)

שאלה נוספת - נראה לי שתכננו לא טוב את גובה נקודת המאור (2.5 מ'). הנ"ל כבר בנוי ומחופה קרמיקה. האם כדאי להוריד את הגובה ואם כן לאיזה גובה, או לחלופין מה לעשות מבחינת התאורה ?

ושאלה אחרונה - האם לעלות עם חיפוי השיש על הקיר (בין הארון התחתון לעליון) או לשאיר את הקרמיקה ?

תודה

מרי פופ

New member
תורידו את המאור ל 220 מקסימום, אבל גם בהתאם לגובה הארונית

שנראה בסדר.

ה 40 נשמע בסדר בין החלק התחתון לעליון.

אני לא אוהבת לעלות עם השיש.

lipskya

New member
תודה מרי. לגבי התאורה

יש קרניז גבס צמוד לתקרה מעל הארון שמוביל את צינור הוונטה משרותי האורחים. אם אני לא טועה, מידות של בערך 30x30 ס"מ (תמונה מצורפת)
חשבתי אולי לעשות חציבה מנקודת המאור למעלה לכיוון הקרניז כך שניתן יהיה להתקין מהחלק הקדמי שלו כמה מנורות משתלשלות על חוט. מצורפת תמונה לדוגמא.. מה דעתך ? האם דווקא ידגיש את הקרניז ? (פחות יפה..?)
ובאותה נשימה, מה העומק הרצוי לארונות העליונים ?

בנוסף, האם יש לך רעיון למנורה כלשהי שתוכל להתאים למיקום הנוכחי (גובה 2.5 מ'), אולי משהו עם זווית למטה ?

מצורפת דוגמא למנורות משתלשלות מ-Pintrest
מצורפת סכמה ממבט עליון של החדר כדי לראות את מיקום שאר התאורה בחלל..

מרי פופ

New member
מאחר והארונית מראה נפתחת... מנורות משתלשלות לא יתאימו כלל

יש המון מנורות לד ארוכות עם טיפה רגל שיכולים להתאים, תסתכלו בחנויות...

lipskya

New member
צודקת לגמרי.. איך לא חשבתי על זה שהדלתות נפתחות

מה דעתך לגבי עומק הארונות העליונים ?

האם היית עושה משהו ברמת התאורה עם הקרניז למעלה ? אשמח להצעות

מרי פופ

New member
עומק ארונות עליונים לא יותר מ 18 ברוטו

אפשרי לשים ספוטים בקרניזף לא עפה על זה...

lipskya

New member
האם הארונות העליונים לא רחבים מדי ? 53.3 ס"מ. כיוון שנפתחים

לכיוון מי שעומד מולם...
מתלבטים איזה עומק לעשות את הארון התחתון, 50 או 60

מרי פופ

New member
עומק ארון תחתון בהתאם לסוג הכיור

אם כיור שקוע אובלי אזי יותר מ 50 נחוץ כדי למקם ברז מאחור ולא בצד. אם אין בעיה עם ברז בצד או רוצים כיור מונח אזי 50 זה מצוין ולא צריך מעבר לכך.
לגבי העליונים: 53 דלת עם ציר 180 לא נראה לי בעייתי מידי.

lipskya

New member
הי מרי, האם דלתות ברוחב 53, ארון בעומק 10 לא יתנגשו בפנים ?

אם הארון התחתון בעומק 50, והדלת מורחקת 10 ס"מ מהקיר + 53 ס"מ רוחב = 63 ס"מ, יהיה צריך להתרחק צעד אחורה כל פעם שרוצים לפתוח את הארון העליון.. מה דעתך ?

מרי פופ

New member
אין קשר לעומק הארון התחתון, וכן בפתיחה של ארונית תלויה כזו

אם הארונית היא לא רק בצידי המראה, תמיד צריך להתרחק כשפותחים.

lipskya

New member
בעיה נוספת - מגירות לא מסתדרות עם המגבת ידיים..

חשבנו לחלק את הארון התחתון ל-6 מגירות כדי ליצור סוג של סימטרייה עם הארון העליון. הבעיה שהמגירות בצד ימין מתנגשות עם המגבת ידיים שמיועדת לקיר הצמוד מימין לארון.
חשבנו על כמה אופציות, אשמח לדעות / עצות:
1. לעשות פתיחה רגילה בדלת הימנית, אבל לפי חלוקה ל-3, נוצרת דלת של 80 ס"מ שהיא מן הסתם ארוכה מדי.. ?
2. לחלק את הארון ל-3 במקום 2, דלת מימין ברוחב 53.3 ס"מ, ומגירות במרכז ומשמאל ברוחב 53.3 ס"מ גם כן. השאלה האם סימטרייה של 3 בארון התחתון מסתדרת עם סימטרייה של 4 בארון העליון.. ?
3. הסידור באופציה מספר 2 לא כ"כ יעיל ומייקר את הארון כיוון שמדובר בהרבה מגירות קטנות. חשבנו לחבר את המגירות במרכז ובצד שמאל למגירות ארוכות כך שבעצם תהיה בצד ימין דלת ברוחב 53.3 ס"מ ומשמאלה מגירות ברוחב 106.6 ס"מ. הבעיה ששוב נפגעת הסימטרייה כיוון שיראו מגירה ארוכה..
האם אפשר לעשות חזית שמדמה 9 מגירות, רק מבחינת הנראות ? כוונתי שבאמצע המגירות הארוכות יהיה חריץ מלמעלה למטה, כך שרק ייראה כאילו כל מגירה ארוכה היא בעצם שתי מגירות קטנות יותר..?

מצורפת תמונה שממחישה את התכנון עם המגירות הארוכות והבעיה בנראות (תמונה ימנית) לעומת המראה שנרצה (תמונה שמאלית).
כל זה בהנחה והסימטרייה של חלוקה לשלוש למטה וחלוקה ל-4 למעלה אכן מסתדרת..

המון תודה

מרי פופ

New member
מגירה של 55 אינה מגירה קטנה ולא יעילה כלל וכלל

בעיית המגבות תפטר רק אם תרחיקו ממש את המגירות או הארון מהקיר.
אישית אני בעד מראה לא סימטרי אבל החלק העליון שמחולק ל 4 פוגם לטעמי במראה באופציה הלא סימטרית יותר מאשר בזו שכן.

lipskya

New member
לגבי רוחב המגירה, את צודקת שמגירה ברוחב 53 היא לא קטנה מדי.

לעומת זאת, כמו שאני רואה את זה, יש שני יתרונות במגירה גדולה:
1. יותר שטח אחסון לעומת שתי מגירות קטנות
2. חסכון כספי
השאלה אם מגירה ברוחב 106 היא לא גדולה מדי ?
בהינתן השיקולים השונים, האם לדעתך עדיף מגירות 53 או 106 ?

המון תודה

lab229

New member
לגבי ארון עליון אולי כדאי לבדוק עם הנגר אפשרות לקלפה

וכך תפתרו את עניין הפתיחה. בבלום המנגנונים שאני מכירה דורשים עומק מינימלי לפחות של 26 ס"מ (פה מדובר על פחות) אבל יש מנגנונים של חברות אחרות שדורשים פחות עומק. שווה לבדוק . ייתכן וזה ידרוש להקטין את הגובה של הארון.
כדאי לבדוק עם הנגר שלכם מה האפשרויות והעלויות.

למעלה