חוות דעת על תוכנית שיפוץ

qwerty62

New member
חוות דעת על תוכנית שיפוץ

שלום
אשמח לקבל את דעתכם על שיפוץ דירה ישנה.
מדובר על דירה ישנה עם תקרות גבוהות ומטרת השיפוץ הוא להוסיף חדר טיפולים מסוג רפלקסולוגיה ודומים לחלוקת הבית. הדירה מיועדת לצעירה בתחילת הדרך.
קיבלתי את התוכנית שמצורפת ע"י אדריכל\מעצב ונראה לי עונה לדרישות שלי. הגדלתי ב 20ס"מ את החדר הקטן (קליניקה קטנה) על חשבון הסלון כדי שלא יהיה כל כך קטן.
בקשר לחדר רחצה\ שירותים, יש גומחה קיימת של 80 על 80 ס"מ שבולט החוצה כתוספת וחשבנו להשתמש חלק ממנה כמדפי גבס-קרמיקה להניח דברי רחצה בתוך המקלחון. בכניסה יש נישה למכונת הכביסה.
2 שאלות שלי:
האם רוחב חדר רחצה\שירותים של 130 ס"מ זה לא צר מדי? שווה שנרחיב ל 140 ס"מ על חשבון הסלון מ 460 ל 450 ס"מ?
בקשר לדלת יציאה למרפסת (אחורית לא לנוף) ברוחב 120 ס"מ יהיה עם דלת 2 כנפיים של 90 + 30 ס"מ. כדאי לעשות פתיחה חיצונית במקום פנימית?

אשמח בנוסף לחוות דעת שלכם
תודה

גלמיש1

New member
נישה של 80X80 זה יופי של מקלחון !

ו/או נישה מצויינת למכונות כביסה.
למדפים זה עמוק מדי וסתם בזבוז שטח.
&nbsp
לגבי התכנית - חייבת לומר שזה לא נראה כמו תכנית של אדריכל...
ואגב (בלי קשר לתכנית הספציפית) - אדריכל ומעצב זה לא אותו דבר
גם אם יש איזורי חפיפה בין התחומים.
בכללי - רוחב חדר הרחצה באמת גבולי. אם אפשר להרחיב בעוד 10 סמ. זה יועיל.
מיקום שרותי הקליניקה - גרוע מאד. אישית כמטופלת לא הייתי משתמשת בשרותים כאלה שנפתחים לתוך החדר עצמו. וגם לא שמחה שמישהו אחר ישתמש.
לפיכך - שרותי האורחים צריכים להיות ממקומים אישהו על קיר הכניסה לחדר. זה גם יפנה את חלל החדר לצורה וגודל טוב יותר.
ראי סקיצה. כמובן המלקחון הוא אופציה, יתכן שלא מתאים. האסלה השניה - הוזזה בהנחה שאפשר למשוך קו ביוב ממנה אל צינור הביוב של האסלה השניה.

למעלה