יציקת טראצו

Gali287

New member
יציקת טראצו

שלום, אני קוראת סמויה (ונלהבת) בפורום שיוצאת עכשיו אל האור.
כרגע במהלך בניית בית במושב בצפון, אבל תקועה בשלב הריצוף. בעלי מוכן רק מרצפות סומסום, וכדי לשמור על שלום בית עלה הנושא שאפשרי לעשות גם יציקה ישירה של רצפת טראצו.
אשמח לשמוע אם יש פה בפורום ניסיון עם רצפות יצוקות של טראצו ואם יש המלצה על חברה בצפון שמבצעת יציקות כאלו.

תודה רבה!

יש לי רצפה יצוקה רק במקלחת. השאר מרוצף בבלטות.

יש שני יצרני טרצו בארץ היום:
מרצפות פקיעין ואיטונג.
למרצפות פקיעין יש רק בלטות לא חומר ליציקה והן גם שבירות יותר ועמידות פחות (אבל זולות באופן משמעותי).
לאיטונג יש חומר יציקה (מכונה מוזאיקה) ומרצפות (הם קנו את מה שהיה בעבר של אלוני. למרות שהם טוענים שזהה - לדעתי שינו את המתכון).
מה שאיטונג ממליצים שהוא ככל הנראה קל יותר לביצוע ודיוק ואולי גם זול יותר מיציקה על שטחים גדולים - ריצוף בבלטות + פוליש שיוצר רצפה חלקה כאילו נוצקה.
אצלי לא עשיתי פוליש אבל כן הזמנתי איש פוליש לציפוי מונע כתמים. הייתי מרוצה מהעבודה והמחיר (תמיד מומלץ להיות בשטח ולהשגיח) - חיימקה מיהלום בקיבוץ שריד. מגיע לכל מקום בארץ לדעתי (מומלץ כמובן להתקש לשאול): http://www.sarid.org.il/חברת-יהלום-בע-מ.html
לגבי ביצוע היציקה/הריצוף - מומלץ לפנות ישירות לאיטונג (קל למצוא מספרם באינטרנט) ולבקש המלצה על כשלושה בעלי מקצוע באזורכם. הם נותנים פרטים של מי שעובד אתם. התקשרו לשלושה שתקבלו, השוו הצעות, מחירים, ושאר נתונים ובחרו איש ביצוע.
בהצלחה!

למעלה