תכנון מטבח

hunnybun1

New member
תכנון מטבח

היי,
אשמח לשמוע דעתכם על תכנון המטבח.
נקודות החשמל, גז ומים קיימות ואנחנו מעדיפים שלא להזיזן.
חשוב לנו שהמטבח יהיה בעיקר פרקטי עם הרבה שטחי אחסון,
ולכן הלכנו על הרבה מגירות רחבות וקלאפות.

מבחינה עיצובית - רוצים משהו בין כפרי למודרני.
בחרנו פורמייקה לבנה מאט וידיות מתכת שחורות.
בהמשך אולי נרצה לשלב מדפי עץ על הקיר הפנוי.

מבחינת שיש וחיפויים -
חשבנו ללכת על שיש אפור וחיפוי בריק או אולי אריחים גיאומטריים בצע לבן/שיש לבן אפור.
הריצוף בדירה בגוון אפור חם.

מה דעתכם?
האם בתכנון הנוכחי יש איך לשלב מדפי עץ?

מרי פופ

New member
המטבח לא גדול והתכנון בהחלט ממצה את המרחב ואפשרויות האחסון

נראה לפי השרטוט שהוא נמצא במיקום תחום יחסית לחלל כך שההתיחסות לפינת האוכל והסלון פחות רלוונטית.
הקלאפות/ארונות למעלה מאוד נחוצות כי האחסון לכלים הוא רק 2 סטים של מגירות של 90 וקצת מתחת לבילט אין. בקלאפות תצטרכו לאחסן מצרכים יבשים כי אין מזווה (אלא אם יש מרפסת שירות עם אפשרות לארון מזווה בה...).
ממליצה מאוד להשקיע בקלאפות מסוג HF למרות שהן יותר יקרות, הכוונה לקלאפה אחת מחולקת לשתיים ומתרוממת כמו הרמוניקה למעלה. הרבה יותר יעיל מקלאפות רגילות בכך שניתן בקלות לפתוך גם את החלק העליון והקלאפה לא נתפחת לפנים כשמרימים.
מבחינת החומרים והצבעים: צבעי לבן ואפור לא תורמים לאוירה הכפרית ולא יתנו את האפקט המבוקש. אריח מצויר גאומטרי כן יתרום. לא בטוחה לגבי הלבן שחור שלו...

hunnybun1

New member
כן, הקלאפות הן HF

אנחנו לא מכוונים לכיוון כפרי לחלוטין, אבל גם לא מודרני לחלוטין.
לכן הלכנו על לבן מאט ולא מבריק, וידיות. (רציתי גם תבליט בארונות אבל ויתרנו משיקולי תקציב). מצרפת תמונות של הסגנון שאנחנו מכוונים אליו.
האם מומלץ לשלב ידיות באורכים שונים לפי גדלי המגירות? כי ידית קצרה על מגירה של 90 יראה מוזר, ולהיפך.
בנוגע לחיפוי קיר בקיר הריק, האם זה יראה מוזר שהחיפוי נגמר בלי שיש מעל ארונות, ופשוט יש מעבר לקיר חלק? או שכדאי להמשיך עם החיפוי עד התקרה?
&nbsp
האם יש איך לשלב מדפי עץ בתכנון הנוכחי?
&nbsp
בנוסף, אנחנו כן נרצה לשים שולחן אוכל קטן במטבח, האם זה מתאפשר? מצרפת שרטוט.

מרי פופ

New member
אפשר לשלב אורכים שונים של ידיות אבל רוב הידיות הכפריות

לא מגיעות בהמון גדלים.
אין בעיה בכלל לסיים חיפוי בלי ארונות מעל.
אפשר יהיה לשלב מדף בעץ או שניים, מעל החלק של הכיריים בגובה של מעל 70 מהשיש (תקן). יש לקנות כל מיני סוגים של מדפים גם כאלו שמשולבים עם מתכת שחורה למשל.
בריקים לבנים עם רובה אפורה בינהם יכולים להשתלב יפה, או כל אריח גאומטרי אחר שיש בשוק, כמו משושים וכו'.
בצד ימין של המטבח איפה שהחלון אין שוב בעיה להעמיד שולחן של 70/120 בערך.
בתמונה יש מטבח ללא סממנים כפריים מובהקים שהפכנו ע"י שילוב עץ ואריחים לבעל נופך כפרי יותר. (אמנם לא שחור לבן כמו אצלכם, אז תתעלמי מהצבעים).

hunnybun1

New member
אהבתי! התייעצות בנוגע לשיש

חשבנו ללכת על קיסר בגוון אפור/מוקה (4130/ 4230)
לצערנו מה שהקבלן נותן זה 3144, 3141, 3389, 32000, 3040 ו9141.
לא התחברנו לאף אחד מהם אבל אולי 3141 יכול לעבוד? או שזה יהיה לבן מידיי?
&nbsp
על הצבע שרצינו הוא רוצה תוספת של 3500 ש"ח (ל5 מטר , זה מחיר סביר?)
&nbsp
ראינו גם דקטון בעיצוב עץ (מצרפת תמונה) שלגמרי יכול לשדרג את המטבח, אבל אנחנו חוששים כי יש לו טקסטורה וכנראה שזה פחות פרקטי מבחינת ניקיון.
&nbsp
מה דעתך? איזה שיש יכול להתאים?
&nbsp
בנוסף, את יודעת איזה מספר השיש בתמונה המצורפת?

מרי פופ

New member
השיש בתמונה נראה לי כמו 2370

השדרוג ל 4230 נשמע לי במחיר סביר בהחלט ולטעמי שווה את זה.
הוא פחות כהה מה 2370. ממליצה לשקול גם את 4330 שיותר יפה ואפרפר מאשר ה 2370, באותה רמת כהות. (מצרפת מטבח שעיצבתי עם ה 4330 וצבע ארונות בהיר).
אני בעד להכניס קצת חמימות.לגבי הדקטון דמוי עץ, חברה (מעצבת) שלי עיצבה מטבח מקסים עם זה, אבל אני הייתי בדירה והוא נראה מלאכותי ולא טוב לטעמי, לא חושבת שמכניס את החמימות המיוחלת. מה גם שבמחיר מדובר באלפים רבים, יותר מהשדרוג.

lab229

New member
3141 די לבן וממש לא ישיג את המראה שאת רוצה

יצא לי עשות איתו מטבח (גם לבן) מאחר והלקוחות מאד רצו שיש לבן (ולא ברמות היקרות)

אגב 2370, הוא יורד מפס הייצור בקיסר משנת 2017 ויהיה קיים במלאי מוגבל לפי מה שהם כותבים .

גם אני בעד 4230

hunnybun1

New member
לפי התמונות 2370 ו4330 נראים לי אותו דבר

ושניהם יפים! נצטרך ללכת לחנות שוב

&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה