שינוי דירה מקבלן

trosner123

New member
שינוי דירה מקבלן

היי.
אני אמור להגיע בקרוב למתאמת שינויי דיירים.
עשיתי התאמה לדירה לפי הצרכים שלי ורציתי לשאול אם הדברים שעשיתי נראים תקין.
כמו כן אם יש למישהו הצעות או רעיונות אשמח לשמוע.

מצ"ב התכנון הראשוני + התכנון עם השינויים - מתנצל מראש שבתכנון עם השינויים אין גדלים.
תודה

lab229

New member
מה הצרכים שלך? לפי מה שתכננת נראה שמדובר בדירה

ליחיד? ויתרת על חדר שינה , האם בעתיד יהי מצב בו יהיה צורך בעוד חדר?

כפי שהוא כעת, התכנון לדעתי לא טוב. המטבח במקור ללא חלונות וסגרת אותו עוד יותר ..קלסטרופובי
חלל מבוזבז בין ממ"ד למטבח..
סלון עם גב לכניסה שחוסם את החלל הלא גדול וגם פינת העבודה נראית מאולצת במיקום ההוא.
חלל שירותים בחדר שינה לא מספיק לאסלה ..ארון גדול מדי בכניסה לחדר (מעבר צר בין השידה לארון)

אם אכן מדובר בדירת יחיד ואתה מוותר על חדר שינה אני בכלל הייתי מנסה להעביר את המטבח ,אם אפשרי ,לאזור של החדר שירד וכך ליצור חלל יותר פתוח ונעים (ללא כוכים) וכמובן לקבל חלון במטבח שזה חשוב מאד.

ממליצה לך לקחת ייעוץ מקצועי לקבלת תכנון אופטימלי ונכון שיתאים לצרכים שלך ולהרגלי חייך.

מרי פופ

New member
תכנון פנים זה לא לחובבנים, מעורב פה המון כסף!

מעורב פה ה Well being שלכם בשנים הקרובות וכן סחירות הדירה והערך שלה בעתיד (שוב המון כסף!), אל תחסכו על הסעיף הכי חשוב שתוציאו עליו כסף במהלך הסאגה הארוכה והיקרה של רכישת דירה.
מסכימה עם מה שכתבת LAB אם כבר לבטל חדר אז לעשות את זה נכון וליצר חלל ציבורי מזמן, מקומות אחסון מתוכננים, פינת עבודה וכו'...
לפני שהולכים למתאמת השינויים צריך לעשות תכנון כולל של הדירה, עם הגדרות מדוייקות של הצרכים ועל בסיס תכנון מערך ריהוט שמכתיב אחר כך את כל תכניות העבודה, כל נישה וכל ארון חשוב ויש לחשוב בצורה מערכתית על כל תרשים הזרימה של החיים בבית, כולל תרחישים שונים ותרחישים גם לעתיד.

trosner123

New member
תגובות

הדירה מתוכננת לזוג.
נראה לי שחדר שינה אחד + ממד הם דיי והותר ולכן בוטל החדר שינה הנוסף (אני לא מאמין ש 86 מטר מספיקים ל4 חדרים)
בקצה המסדרון מאחורי המטבח ולכיוון הממד מתוכנן ארון שירות + ארון תקשורת
חשבנו על הרעיון של להעביר את המטבח לכיוון השני לחלון, אבל זה יצר חלל בצורה לא טובה של מה שהיום המטבח והסלון. (לגבי מיקום הרהיטים בסלון - אין סיבה שהספה לא תהיה בצד השני, זה אפילו רעיון טוב, צריך לראות איך זה יסתדר עם היציאה למרפסת)
לגבי השירותים בחדר שניה, החלטנו לבטל את המקלחת הנוספת כי כמו שאמרתי אנחנו זוג ואני לא חושב שיש צורך בשתי מקלחות ( עלתה גם האופציה לוותר לגמרי על השירותים ולייצר שם חדר ארונות), האם 1.3 מטר לא מספיק לחדר שירותים עם כיור קטן?

כמו כן חדר המבטיה גדל טיפה לכיוון החדר שבוטל, וה"פינת עבודה" כרגע מתוכננת למשהו קטן יחסי כי אנחנו בד"כ עובדים על לפטופים :)

תודה

למעלה