דירה- אשמח לתובנות

efrat4u

New member
דירה- אשמח לתובנות

היי אני מצרפת שרטוט של הדירה שרכשנו,
אשמח לתובנות/הארות וכל דבר לפני תחילת שיפוץ

מרי פופ

New member
תמקדי בבקשה את השאלה...

מה התקציב ועומק השיפוץ?
מה הפרוגרמה?
רצונות חלומות ושאיפות?
בת כמה הדירה?
מה התכנון לשפץ?
כמה אנשים גרים?
מה אורח החיים שלכם?
ועוד מליון שאלות שמשפיעות על חוות הדעת.

efrat4u

New member
צודקת

אנחנו זוג + 3 ילדים, המטרה היא להגיע למצב של בית נוח ופונקציונלי, יש לציין כי במרפסת יש מחסן גדול ובתוכו יהיו מכונת הכביסה והייבוש.
הבית בן 20 שנה הדיירים שינו בו את המפרט הפנימי לפני שנכנסו לגור שם לפני 20 שנה, והיום הוא נראה בערך כמו השרטוט שהוספתי.
השיפוץ יכול לכלול הכל מבחינתי/ הריסה הקמה של קירות וכל מה שבא לנו רק אין לי עדיין חזון
כמובן השיפוץ יכלול ריצוף מחדש של כל הדירה, החלפת חדרי אמבטיה ושירותים

lab229

New member
באופן כללי רצוי מאד שתיקחו מעצבת /אדריכלית לשיפוץ

כי בפורום לא תצליחו להגיע לפתרון אופטימלי עבורכם ואורח חייכם.
מספר הערות בכל זאת:
הממ"ד מאד קטן כפי שניתן לראות ולא יכול לשמש כחדר שינה . אולי חדר עבודה או ארונות לחדר הורים (לא רואה ממש מקום כרגע בחדר הורים להכניס ארון מרווח) ולהשאר עם חלל מרווח.(אולי ליד קיר אמבטיה אבל זה יצופף מאד את החדר)

ישנו חדר מול המטבח עם שירותים צמודים. האם הוא ישמש חדר שינה לאחד הילדים?
במקלחת הורים : האם אתם זקוקים לאמבטיה? לדעתי עדיף מקלחון.
האסלה מאחורי הדלת כך שמישהו שיושב עלול בטעות לקבל מכה בברכיים אם מישהו פותח את הדלת.
כניסה מסדרונית צפופה לחדר הורים (יש מסדרון ברוחב 80) .
כל עניין הקירות האלכסוניים שיוצרים מעין מבוכים - ממש כדאי לשבת עם איש מקצוע (בתשלום) לראות אם/מה ניתן לעשות .
אם זה בית פרטי, אולי ניתן לשנות פתחים (בחדרי שינה ) אבל צריך להוציא היתר לזה (אך יכול להיות שזה כדאי - איש מקצוע יוכל לשבת איתכם ובדוק מה האפשרויות)

efrat4u

New member
כמה הבהרות

הממד הוא אכן החדר ארונות של ההורים. החדר מול המטבח היה פעם המטבח והוסב לחדר והיה שם מכונת כביסה שאנחנו נוציא למחסן במרפסת. השאלה אם להרוס את הקיר בין החדר למרפסת שירות כדי להגדיל את החדר? לגבי החדר הורים אכן אין צורך באמבט השאלה איזה גודל של חדר רחצה אפשר לעשות שם? ומה הסידור האופטימלי?

lab229

New member
רצוי שיהיה עוד חדר שינה בבית מאחר ויש לכם 3 ילדים

אם מעיבירם מכונה/מייבש למרפסת (ביציאה מהסלון? יש לדשאוג כמובן לברז, ניקוז וחשמל לראות שאין בעייה) אפשר להפוך את החלל מול המטבח + חדר כביסה לחדר מאד מרווח.. צריך לחשוב כיצד למקם דלת כניסה לחדר כך שלא תהיה חשופה מדי לסלון ותהיה פרטיות למי שיוצא/נכנס לחדר (אולי ליצור מעין מבואה לחדר שתתחבר עם קיר המבואה לחדרים)
מקלחת הורים- לפי התוכנית נראה שהמימדים הם 180X190 - הייתי מרחיבה ת המסדרון הצר ברוחב 80 (בכניסה לחדר) לפחות ל 90 שתהיה כניסה לא חנוקה על חשבון המקלחת (שתהיה 180X180 בערך מאחר ואלו מידות תכנית ולא בנייה)
אבל זה ממש על רגל אחת ולא באופן יסודי.
מה שחסר בתכנית (או שמופיע ולא ברור לי ) הוא גודל (רוחב + גובה) החלון מעל האמבטיה ובאיזה מרחק ממוקם ביחס לקיר כולל גובה - זה משפיע על מיקום כיור/מקלחון.
אני עדיין חושבת שאפשר להפיק יותר מזה מהחלל וכל האלכסונים והכוכים שיש באזור החדרים ולנסות למקסם את החלל אם לוקחים איש מקצוע שיתאים לצרכים שלכם ויפיק תכנית אופטימלית ואז אולי כל/חלק מה שכתבתי לא רלוונטי

מרי פופ

New member
לדירה יש פוטנציאל עצום, אבל הסידור כרגע, רע למדי

לטעמי צריך ממש לתכנן מחדש את כל איזור המגורים, כלומר הריסת כל הקירות כמעט, כולל קיר במטבח, הרמת קירות חדשים בלי כל האלכסונים. השינוי יכול להיות דרמטי ברמות!
אתם חייבים מעצבת ולהכין סכום יפה לשיפוץ.
אחרת הכל זה בגדר קוסמטיקה ולא יתרום ממשית לאיכות החיים שלכם.

דליה ב

New member
התובנה הכי חשובה...

לקחת מעצב/ת שיתכננו את הדירה "למידתכם" וילוו את השיפוץ.
את לא יכולה לתאר לעצמך כמה התהליך מורכב וכמה "מהמורות" יש בדרך, ומי שאינו מעצב/אדריכל עלול ליפול בכל אחת מהן.

בהצלחה!

למעלה