פרקטים, ארונות ומה שביניהם

פרקטים, ארונות ומה שביניהם

היי,
לומדת הרבה משיטוט בפורום הזה, ואשמח לעזרתכם...
אנחנו מעוניינים להוסיף פרקטים בחדרים מרוהטים, אבל שהארונות שבהם עתידים להתחלף בעתיד הקרוב - עדיין לא ברור אם כולם ביחד או בהדרגה - בעיקר תלוי עלויות.
השאלה שלי היא: האם לטובת הנחת הפרקטים עדיף ראשית לפרק את הארונות הקיימים ואז להתקין ארונות לאחר הנחת הפרקטים? אם כן, מה כדאי לעשות בחדרים שבהם הארונות יוחלפו בשלב מאוחר יותר? להמתין גם עם התקנת הפרקט?
ושאלה נוספת - האם כתוצאה מהוספת הפרקטים יש צורך לקצר את הדלתות בחדרים? אם כן - כיצד זה נעשה? (מדובר בדלתות פנדור - אם זה רלוונטי)

שאלה אחרונה לגבי החלל המרכזי בבית - האם קיימים פרקטים שמתאימים גם לסלון ומטבח (צריכים אולי להיות עמידים יותר?) ועד כמה זה רלוונטי להתקין פרקטים כאלה בבית שיש בו כלב?
האם קיימת אפשרות אחרת לשינוי הריצוף בחלל הזה שאינה כוללת פירוק הריצוף הקיים? לצערי, לא ביצענו את השינוי הזה בעת הכניסה לדירה ועכשיו הדירה מרוהטת, המטבח חדש, ואנחנו גרים פה, ונראה לי בלתי אפשרי להכנס עכשיו לפרוייקט של החלפת הריצוף....

מרי פופ

New member
בגדול לא כדאי להוסיף פרקט בחדר שבו יוחלף ארון

אלא אם מפרקים את הקיים ומעלים אותו על הפרקט (זה קורה לי לא מעט).
אם מדובר בארונות קיר שישנו גודל וצורה אז כדאי כבר לחכות כי יצטרכו לחתוך את הפרקט ואחר כך זה סיפור להתאים לגודל החדש.
יש פרקטים איכותיים לא יקרים בשוק, אין הבדל בין מטבח לסלון וגם אין בעיה עם כלב, חוץ מהרעב של הציפורניים שלו על פרקט למינציה מרחף (עם עץ יש פחות בעיה כי הוא מודבק).
כבר התקנתי למינציות בדירות מרוהטות. זה אפשרי.
מצרפת לך תמונה של דירה שעברה שיפוץ ענק והפרקט הוכנס אליה רק אחרי שסיימנו ובעלי הבית החליטו שחסר להם משהו... לבעלי הבית אגב 3 כלבים גדולים. לפרקט שלום.

הבנתי, מה שמוביל אותי לשאלת המשך..

לאור העובדה שחיזקת את החששות שלי שהתקנת הפרקט צריכה להיות מתואמת עם החלפת הארון, כנראה שנצטרך לעשות את ההחלפות בשלבים ולא בפעם אחת בכל החדרים - לאור מגבלות תקציביות. השאלה היא האם לפרקטים יש "סדרות" או משהו דומה לכך שיכול להיווצר מצב שבו נחליט לקנות פרקט מסויים לחלק מהחדרים, וכשנרצה להתקין פרקט גם בשאר החדרים תהיה לנו בעיה להשיג פרקט מאותו סוג כתוצאה מסדרה שאזלה/לא מיוצרת/... ?
אם כן - מה היית מציעה לעשות? לקנות מראש פרקט עבור כל החדרים ולהתקין אותו רק בחדרים שבהם מוחלף הארון, ובעתיד להתקין אותו גם בשאר החדרים - לכשיוחלף בהם הארון?
&nbsp
ועוד שאלה - המטבח הוא בצבע שמנת וקיים בו אי עם בוצ'ר בצבע אורן ומגירות בבוצ'ר בצבע שנוטה לאפור בהיר (ניסיתי לצרף תמונה, אבל לא מצליחה... ). האם יש לדעתך מגבלה לשלב עם פרקט שהוא כהה יותר? אני פחות מתחברת לפרקטים הבהירים...
&nbsp
תודה.

מרי פופ

New member
אני לא רואה בעיה בשילוב של עצים כהים יותר או פחות כל עוד

שומרים על סקאלת צבעים פחות או יותר, הכוונה שהם יש בצבע של הבוצ'ר נטיה לאפור, רצוי לא לשלב עם פרקר שנוטה לג'ינג'יות.

לגבי הפרקטים, אין לי מושג אם יש או אין סדרות, לדעתי זה פחות מאשר בקרמיקה. אבל כן יצא לי להתקל בבעיה של סדרה שיצאה מהמלאים וכבר לא משווקת. בכל מקרה אם אתם חוששים ויש לכם איפה לאחסן, אפשר לרכוש כמות וליישם בשלבים מתי שתבחרו.

למעלה