מה עדיף?

מה עדיף?

היתה לי התלבטות על זה בעבר, קיבלתי החלטה, שיניתי ושוב התלבטתי וכנראה עד הרגע האחרון... אשמח לשמוע דעות...

כשתכננתי את המקלחת, היתה אצלי מעצבת פנים לייעוץ והעלתה רעיון שאהבתי והוא להמשיך את הבנייה של קיר הניאגרה הסמויה עד למיקלחון ועל הקיר הזה לתלות את הכיור וכך לקבל מדף נוסף שחסר בגלל שהארון אמבטיה קטן ואין כל כך מקום לדברים כמו מברשת שיניים וכדומה. אני אהבתי את הרעיון, אבל שומעת מאחרים שזה לא נכון בגלל שהאסלה והכיור יהיו קרובים מידי אחד לשני.
עשיתי סקיצה של שתי האופציות ומצרפת תמונה של משהו דומה שראיתי ברשת (אמנם לא ארון אמבטיה אלא כיור, אבל ממחיש את הרעיון). תעזרו לי להחליט?

רעיון מצויין

אך איך זה מקרב את האסלה והכיור? זה רק מקדם אותם במקביל.
אבל ממש ממליצה להזמין את המעצבת לפחות לעוד כמה שעות יעוץ,
אם לא לליווי מלא של השיפוץ. את הולכת להוציא כסף רב על השיפוץ בכלל ועל
שיפוץ המקלחת בפרט, החדר קטן ועמוס פונקציות, החומרים יקרים -
בעיני חדר שמחייב שרטוטים מדוייקים בקנה מידה, פריסות ריצוף וחיפוי
ועבודה בהתאם להנחיות המפורטות, בחינת מעברים ופתחים, בטיחות.

תודה רבה.

עלה בינתיים שינוי קטן שהפך את כל התמונה... זה השינוי שמרי פופ הציעה

בהצלחה אבל לתחושתי זה לא מיטבי לנתוני החדר

כמובן שיש לבדוק בשרטוט בדיוק את המעברים, אך נראה שלוקח
את הפאה הארוכה של האסלה (גם אם היא קצרה) ומעביר אותה למרכז
החדר, שגם כך צפוף ומרכז אליו את הכל, כולל עמידה לא נוחה מול הכיור.
על פניו מעדיפה ריכוז הכלים הלבנים על קיר אחד כדי לפנות את המקום
במרכז להתנהלות יותר מרווחת ונעימה. שלא לדבר על כיור בהריון שזה
מראה שאני מאד לא מחבבת.. זה לא יפיל תכנון כללי נכון, אבל בכ"ז
נתון שאני הייתי מתחשבת בו.

כיור בהריון גם אני לא אוהבת....

אבל... המחשבה שלי היא ללכת עם אסלה קצרה כמו שמרי פופ הציעה, ארון באורך 70-80 ס"מ עם כיור ישר כמו שכבר הזמנתי (צריכה לראות אם אפשר לשנות את ההזמנה מה-60 שהוזמן כבר) *ומקלחון 80x90 כמו שמרי פופ הציעה. האם השילוב הזה נראה לך יותר טוב?

ואם ללכת על מה שחשבתי קודם, האם הרעיון של להמשיך את הקיר של הניאגרה ובכך לקדם את הכיור, לא ייצור נישה קטנה מידי לאסלה? שם ההתלבטות שלי... חוששת שזה יצור חלל אסלה קטן מידי...

מרי פופ

New member
אני לא אוהבת, חושבת שכל התכנון האסלה/כיור לא נכון ולא ממצה

מצרפת את מה שאני הייתי עושה, שרבוט של 10 דקות בשבת בבוקר בזמן שעובדת על תכניות של בית בבניה...

גדולה מהחיים את!

זה בדיוק הרעיון שעלה הבוקר בהתייעצות עם מישהו בפייסבוק....

בעיקרון זה בדיוק מה שהוא הציע. אבל מכיוון שהארון כבר הוזמן (אני אבדוק מחר אם אפשר לעשות שינוי באורך שלו) וגם האסלות הוזמנו (באורך 54.5 ס"מ), עלה הרעיון להגדיל את המקלחון ל-90x90 ואם אי אפשר יהיה להגדיל את הארון, בחלל שנוצר בין האסלה לקיר שניצב לה, אפשר לשים ארון קטן או ספריה קטנה 30x40 או משהו דומה מאלו שיש באיקאה למשל...

מה דעתך?

מרי פופ

New member
אל תתפשרי רק כי הכל הוזמן, זה משהו לחיות איתו שנים

אפשר להחליף אסלה ולשנות תכנון של ארון כיור.
לא חבל להכניס אורנות איקאה כמו טלאי כשאפשר לשים משהו יפה וארוך שיתן תחושה שונה לגמרי?
את המקלחון לא הייתי מגדילה ל 90 בשתי הצלעות. זה ממש לא נכון!

אבל... אם הארון כבר בעבודה

אין לי כל כך מה לעשות עם זה חוץ מלהזמין ארון חדש...

*לגבי המקלחון, למה את חושבת שלא כדאי להגדיל ל-90x90?*
זה לא עדיף? כל הזמן אמרו לי שהמינימום הרצוי למקלחון הוא במידות האלה, אבל לא ראיתי איך אני מכניסה את הגודל הזה...

אגב, המעצבת שיעצה לי (בתשלום) לא חשבה על הרעיון שהעלית... עכשיו כשאני נזכרת, השיפוצניק הציע את הרעיון הזה, אבל ביטלתי אותו בגלל המעצבת. באסה. מזל שאני מתקנת עכשיו... פתחת לי את העיניים!

מרי פופ

New member
חייתי 15 שנה עם מקלחון של 80/90 במקלחת ההורים שלי והיה מצוין

ברור שאם יש יותר מקום כדאי להגדיל, אבל במקרה שלך אין מספיק מקום!
מקווה שיסתדר לך עם הארון. בהצלחה בשיפוץ.

אני אבדוק מחר עם החנות אם אפשר לשנות את המידות של הארון...

מקווה שזה יסתייע

מרי פופ, יש לך המלצה על דגם

של אסלה תלויה במידות קטנות יותר, כדי שאוכל מחר לבדוק שינוי של האסלות?
הזמנתי בעמודי שלמה, קראתי שאת מזמינה מהם גם... אולי יש דגם שאת מכירה ויכול לחסוך לי את החיפוש?
רצוי לא במחיר גבוה מידי.... אני צריכה 2 כאלו.

המון תודה על העזרה שלך!!!

lab229

New member
הרעיון של תמי לדעתי הוא האופטימלי ביותר ביחס לחלל

ואם יש אפשרות להאריך את ארון הכיור או להחליפו (למרות שהוזמן) זה יצא מעולה.
ארון 60 ממש צר וקטנטן לעומת האפשרות לקבל ארון רחב פי 2
לגבי המקלחון:אפשר אולי לשקול גם מקלחון הרמוניקה של 80X100
100 במקום צלע 90 - לפי התוכנית לא אמור להפריע לדלת או למכונת הכביסה (אם המכונות יהיו בארון יקטין אותו מעט אך עדיין יהיה מספיק מקום ובההנחה כמובן שפתח המכונה והמייבש לכיוון דלת הכניסה)

אני כל הבוקר עסוקה במדידות חדשות של המקלחת

נראה לי שאני אלך על הרעיון הזה... אסלה, לא חושבת שתהיה בעיה להחליף,
ארון אני מקווה שאפשר לשנות את המידות שלו. מאמינה שעם רצון טוב מהחנות (עד עכשיו הם היו מקסימים), זה יקרה.
בכל אופן, לא נראה לי שארון 1.2 מטר יהיה נכון לחלל. לפי המדידות שלי, תהיה בעיה של פתיחת מגירות ומגירה פתוחה תתקל באסלה (אני גםלא אוהבת כיור עם בטן לכן אלך על ה-47 ס"מ עם כיור ישר). יותר נכון יהיה לדעתי, ארון באורך 75-80 ס"מ.

מחר בע"ה אני אהיה חכמה יותר לגבי האפשרויות של הארון.
תודה רבה! העזרה שלכם מדהימה.

lab229

New member
קחי בחשבון שאם הארון ברוחב 80 נוצרת נישה בין האסלה

לחלל שאחרי הארון שקשה אליה מבחינת נקיון וכו'.
דווקא ארון כזה היה נכון יותר לעשות בנגרות אישית אצל נגר (ואת החלק ליד האסלה לעשות מדפים פתוחים למשל לאחסון נייר טואלט למשל, שלא מצריכים מגירה)
מאחר והארון הוזמן בחנות ולא אצל נגר, אינני יודעת אם יש אפשרות לבטל את ההזמנה כעת אבל אולי שווה לבדוק.

את יכולה לראות מה עניתי לתמי?

התייחסתי לנישה שעלולה להיווצר אם לא אחליף ארון לבסוף או אאריך רק ל-80 ס"מ. אשמח לדעתך...

מרי פופ

New member
מה שעושים עם ארונות ארוכים ליד אסלה...

שתי אופציות למעשה:
1. מדפים פתוחים ראי תמונות 1 ו 2.
2. קלאפה שנפתחת כלפי מטה תמונה 3.

למעשה הבעיה היא רק בחלק התחתון שקרוב לאסלה (מעל גובה 42 אין אסלה) כך שניתן אפילו מגירה אחת למעלה ורק למטה פתוח...

למעלה