דלפק ישיבה

• פותח הנושא sigu
  • פורסם בתאריך

sigu

New member
דלפק ישיבה

האם דלפק ישיבה ברוחב 80, יכול להתאים לכסאות מ2 צידי הדלפק?

lab229

New member
תלוי מה מספר הסועדים בו זמנית, "גודל" הארוחה ואורך הדלפק

מה אורך הדלפק וכמה כסאות בכל צד את רוצה למקם?

מלבד צלחות (למנה עיקרית) אם רוצים לשים מוצרי מזון נוספים, קערת סלט או כל כלי הגשה אחר מרכזי אחר יספיק אבל עלול להיות גבולי וצפוף ליותר מ 2-3

sigu

New member
צירפתי תוכנית של המטבח

lab229

New member
גבולי .. עדיף להרחיב ל 90 אם אפשר (שזה אומר גם להאריך

את הצלע של הכיור והמדיח או להעמיק נישת מדפים )
אם זה אפשרי זה גם יאפשר לך יותר מרווח באזור כיור מדיח ששאלת לפני כן

גלמיש1

New member
80 זה גודל סביר בהחלט לדלפק אכילה.

ולכן הייתי מעניקה את 4 הסנטימ. ממנו לטובת המרחב מימינו. האיזור שבתוך ה - ח של הארונות הוא האיזור הכי עמוס בעבודה/תעבורה במטבח הזה, ומרווח של 123 סמ. ממש לא מספיק כאשר מצד אחד יושבים , מצד שני פותחים מגירה ובתווך עוד עומדים לשטוף כלים.
היות שהדלפק ממוקם בתוך המטבח צריך גם פחות מקום עליו כדי להניח עליו סירים וכו. ואפשר להניח אותם בהמשכו, באיזור הלא מאוייש. ככה ש 80 סמ. יספיקו.
כמובן שאם יש מקום להרחיב את הדלפק שמאלה אז סבבה.
&nbsp
הערה אחרת - לגבי הארון שמתחת להמשך הדלפק - כתבתם שהארון פתוח עד הפינה, אבל בעצם אין אליו גישה. ואולם מהצד השני שלו יש דוקא גישה , ושם חסמתם אותה עם נישת מדפים. לשים שם "מדפי בר" ככל שאני מבינה מדובר בבקבוקים וגביעים ודברים שלא רוצים להיות בקרבת רגליים וברכיים, בפרט כשהמפגש הזה קורה מתחת לשולחן.
או במילים אחרות - תכנון טוב ינצל את הצד הפתוח לטובת גישה חופשית לארון שמתחת לשיש, לכל עומקו. אפשר לעשות שם מגירות עמוקות או סלסלות מזווה וכו...
&nbsp
ראה סקיצה: תכלת - מגירות עמוקות נפתחות החוצה. בסגול - מגירות נפתחות פנימה למטבח. באדום אפשר להשאיר את הנישה...אם כי כאמור לא מומלץ.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

sigu

New member
תודה על הרעיון המגירות:)

יש מצב שאני אוותר על 2 כסאות.. זה מרגיש צפוף..

אודרי11

New member
אני לא מעצבת...אבל

ככה ממבט וקצת מנסיון....נראה לי מאד דחוק כל החלק של הכיור והמדיח.

אני הייתי מוותרת על החיבור בין האי והאיזור של הכיור, מנתקת בין השניים...ממשיכה את השיש של הכיור , עד איפה שכעת המדפים הפתוחים.
האי ודלפק הישיבה יכולים להיות מנותקים.
ובתוספת שממשיכים מהכיור/מדיח, אפשר להוסיף מגירות אכסון

מרי פופ

New member
אין מגירה לבקבוקים ותבלינים?

הכיסא מפריע לפתיחת המדיח קצת...
אני בעד לותר על המג'יק קורנר המיותרת לטובת מגירות רחבות מתחת לכיריים ולצידם ומגירת בקבוקים ברוחב 40 בצד שמאל של הכיריים.
מבחינת מעברים אין בעיה, במעבר של 123.
את המקרר הייתי מחליפה כך שיהיה לצד הבילט אין וקרוב יותר למשטח העבודה. זה גם יראה טוב יותר ויזואלית מבחינת חלוקת היחידות שנראות צרות קצת משני צידי המקרר וזה גם יעלה פחות כמזווה נשלפים רחבים מאשר 2 צרים משני צידי המקרר.
לא ברור לי מי מתכנן ככה? מלבד מי שרוצה לנפח מחיר...
שימו לב שלמיקרוגל לא מתאים רוחב X, מה שיוצא אני מרוצה... מיקרוגל בגדול נורמלי בינוני סגור בקלאפה זקוק ל 60 הזה שמעל התנור.

sigu

New member
המגירה של הבקבוקים..

מגירת הבקבוקים - לא עדיף מצד ימין לכירים או שזה לא משנה?

לא בדיוק הבנתי איפה כדאי למקם את המקרר
לא כדאי שהוא יהיה נגיש גם לסלון? (לכל אלה שרואים טלווזיה ומנשנשים)

מיקרוגל - אינטגרלי מצריך 45 גובה. לא?

lab229

New member
נראה לי שהתוכנית לא מעודכנת כי מופיע בה שמיקרו ותנור

ביחידות נפרדות (לפחות זה מה שמשורטט) ולא מיקרו מעל תנור כפי שאת מעוניינת
ישנם כל מיני גבהים של מיקרוגלים אינטגרליים לא בהכרח 45 ס"מ.
אלו המשמשים גם כתנור אפייה (והיקרים יותר) בד"כ בגובה 45

sigu

New member
צודקת.. רק עכשו אני רואה שיש שם טעות

הכוונה - לפי החזית ששלחתי.
התנור והמיקרו צריכים להיות אחד מעל השני. זאת הסיבה ששאלתי בזמנו על גובה המיקרו.

lab229

New member
זה שמתוכננים 3 מזווים נפרדים ממש לא הגיוני

מבחינת יעילות, מבחינת מחיר ואסתטיקה בדיוק כמו שתמי כתבה וברור שעדיף מזווה אחד עם נשלפים רחבים מאשר 2 צרים.
מאחר והשטח שנשאר לך אם מורידים את המקרר ואת הבילט אין הוא כ 150 ס"מ שזה רחב מדי לרוחב נשלף, אפשר לחלק למזווה אחד ברוחב 50 ס"מ והשני ברוחב כפול (2 דלתות)
כמו שתמי כתבה, את היחידה הרחבה למקם בכניסה ולהזיז את המקרר ליד הבילט אין. זה יראה יותר סימטרי וגם יהיה יותר נוח לעבודה (להוציא מהמקרר)..

אולי כדאי לשקול גם להזיז בילט אין יותר קרוב לשיש כשמוציאים תבניות חמות (ולהניח ישר על השיש )

yonitkal

New member
מה המידות הממוצעות לדלפק

דלפק ישיבה גבוה כשמצד אחד 2-3 כסאות ומצדו השני מגירות ויחידת מדפים פתוחה?

lab229

New member
רוחב 90 ס"מ מינימום (60 ס"מ למגירות) + 30 ס"מ לכסאות

מהצד השני.
לאנשים גבוהים מומלץ יותר מ -30 ס"מ לרגליים כדי שישבו בנוחות.
שימי לב שמדפים פתוחים בעומק 60 ס"מ עלולים להיות עמוקים מדי ולא נוחים.
לגבי אורך הדלפק , מומלץ רוחב כ-60 ס"מ לכסא (שגם יהיה נוח לשבת עליו ולאכול ובמרחק סביר ונוח מהיושב בכסא הסמוך ומבלי להתקע בו)

למעלה