מה דעתכם על המטבח?

אביה35

New member
מה דעתכם על המטבח?

שואלת עבור חברה. מטבח מקבלן. האם כדאי לבטל את המגירה מתחת לתנור ולשים מגירה מתחת לכיור?
גודל המטבח בקיר של המקרר320 השני270.
תודה

lab229

New member
המגירה שמתחת לתנור משמשת בד"כ לאחסון תבניות וכו'

למרות שהיא לא עמוקה עדיין ניתן לאחסן בה מספר תבניות נוספות/ חד פעמיות וכו'.
מה יהיה במקומה אם תבוטל? מגירה מתחת לכיור לא מאד יעילה לאחסון בגלל הסיפון וברזים (יותר מתאימה אם כבר לפח נשלף )
יש מעט אחסון במטבח. אני רואה בהדמיה 2 כיורים (אלא אם זו טעות) ולא רואה מדיח (אלא אם הוא אינטגרלי מלא ) כך שממש לא כדאי לבטל מגירה זו.
מלבד זאת, משטח עבודה קטן מאד.
אם אין 2 כיורים אז כדאי שהכיור יהיה היכן שממוקם כעת הכיור הימני ומשמאל מגירות רחבות.
אם יש 2 כיורים כדאי לשקול להחליף לכיור כפול (לא יודעת מה דרישות בעלי הדירה מבחינת הפרדה/כשרות) - 2 כיורים תופסים המון מקום במטבח שהוא לא גדול.

ליד המקרר הייתי שוקלת לעשות יחידה נשלפת לבקבוקים ברוחב 35 ואז כיריים/תנור וימין מגירות (שיהיו יותר גדולות ממה שמתוכנן עכשיו מה שנראה כרגע כמו 50 ס"מ בערך שזה לא מאד יעיל)

להוסיף קלפות (מעל השיש) לאחסון כוסות /קפה/תה וכו...

אביה35

New member
מדובר על כיור כפול

המעצבת שלה הקצתה לכיורים מטר(כל כיור 50) אני חושבת שאפשר שכל כיור יהיה 45....דעתך?

lab229

New member
רב הכיורים הכפולים שאני מכירה של בלנקו או אקווטופ מתאימים

לארונות עד רוחב 90 ס"מ.
בכיורים עם חלוקה שווה בגודל הכיורים פתח כל כיור נטו עד רוחב 40 ס"מ.
יש כאלו עם חלוקה לא שווה ברוחבהכיורים כלומר כיור אחד נניח 47 ס"מ וכיור שני 32 ס"מ )
בכל מקרה, רוחב הארון הנדרש עד 85-90 בכיורים הנ"ל. לא מכירה גדולים יותר אולי יש.

סביר להניח שכיורים אלו יספיקו כי את מקבלת נטו כיור בין 70-80 ס"מ(תלוי בכיור) לעומת 56 ס"מ רגיל (שמשמש לבשרי וחלב למי שלא מפריד.. כמובן שיש כיורים בודדים רחבים יותר )
עם זאת, מאחר ואיו לי נסיון או לקוחות עם כיור כזה לא יכולה לומר מה מומלץ ועד כמה יעיל (והאם עדיף כיור כפול או 2 נפרדים מלבד זאת שכיור כפול יותר יעיל מבחינת פתח הארון)

לא מזמן היה דיון על זה בפורום בהקשר של ברז אחד או שניים והיו כל מיני דעות נדמה לי לגבי כיור כפול או לא.. אנסה לחפש.

lab229

New member
קחי בחשבון כפי שציינתי בהודעה הראשונה שמשטח העבודה מצוצמם

מאד וכדאי לקחת זאת בסך השיקולים הכללים (כמו גודל הכיור כמובן) חלוקת המגירות בצלע של הכיריים כדי לייצר יותר משטח

לא הייתי מוותרת על המגירה שמתחת לתנור

אצלי יש מגירה כזו שמשמשת לאחסון כל המחבתות ועוד כמה כלים שטוחים. ממש ממש שימושי!
ואמנם לא שאלת
, אבל לדעתי כדאי לדרוש מהקבלן תוספת של עוד אחסון. או שורת ארונות עליונים (מהמקרר עד הקיר), או לפחות קלפה מעל הכיריים.

דליה ב

New member
בד"כ אי אפשר לוותר על מגירה מתחת לתנור, כייון שגובה

הארון הוא 75 ס"מ וגובה התנור הוא 60 ס"מ כך שיש פער של 15 ס"מ.
אפשר לבדוק אם ניתן שהמגירה תהיה מעל התנור...אבל לקחת בחשבון שזה יוריד את התנור כמעט לגובה הרצפה - כלומר ממש מעל הסוקל שגובהו בד"כ כ 12 ס"מ

דליה ב

New member
יש כיורים כפולים שיכולים גם להתאים לארון 85 חוץ

צריך לחפש...ומסכימה שבכזה מטבח קטן כדאי לא לוותר על ארונות עליונים.

למעלה