משטח עץ לחצי אי במטבח

מחפשת333

New member
משטח עץ לחצי אי במטבח

אז הגענו לשלב בחירת משטח עץ לחצי האי במטבח שלנו. זוהי תוספת למטבח מודרני בלבן מבריק שהיה קיים בדירה שקנינו
הנגר המליץ לא לעשות בוצ'ר רגיל אלא סטריפים מעץ אלון תלת שכבתי. רציתי לדעת מה משתלב יותר עם מטבח מודרני ומה עמיד יותר? האם יש הבדל בעלויות בין 2 המשטחים?
כמו כן האם עדיף לצבוע בלכה מט או בלכה 10% ברק?
תודה רבה על העזרה הרבה שאני מקבלת מכם ושבת טובה לכולכם!!

מרי פופ

New member
האם בבוצ'ר רגיל הוא מתכוון לבוצ'ר בלוק?

אם כן אז גם אני לא אוהבת...
אני אוהבת עץ מלא או משה שנגר מציע שנראה כמעט אותו הדבר (ההבדל שהעץ המלא נראה מעולה גם בפרופיל.
לטעמי מתאים גם למודרני וגם לכפרי! מצרפת תמונות...

מחפשת333

New member
תודה יקירה :) התמונות שצירפת כולן זה סטריפים של עץ מלא?

ומה הרוחב של הסטריפים? הנגר הציע 10-12 ס"מ.
בבוצ'ר רגיל הוא מתכוון למשטח שמורכב מחתיכות קטנות. הוא לא אוהב אות זה....
ולגבי הלכה איזו את ממליצה? מט או עם קצת ברק וכמה?
שוב תודה!

מחפשת333

New member
אגב הוא אמר שהוא לא משאיר בצד את מראה השכבות

אלא מצפה בשכבת עץ דקה.
הוא טען ששכבות עץ עמידות יותר מעץ מלא

מרי פופ

New member
כן, זה מה שנגרים לא מספיק מיומנים אומרים... בפועל העץ עובד

יותר מהתלת שכבתי בפוטנציה... אבל נראה יותר טוב (תראי בתמונות של את השוליים, איזה יופי) ואם העץ המלאאיכותי ומיובש היטב זה לא אמור לזוז.
בתמונות שלי זה סטריפים של 12 בערך.

מחפשת333

New member
תודה. לגבי ה לכה?באיזו דרגת ברק את נוהגת לעשות?

הנגר המליץ על 10% ברק

כנגרית חובבת חייבת למחות :)

זה לא מה שנגרים לא מיומנים אומרים, זה מה שכולם אומרים כי זה נכון - שכבות - דיקט בלשון העם - יותר חזקות מלוחות מודבקים (או מחוברים בדרך אחרת).
אבל - נכון שאם הם מחוברים טוב זו לא בעיה - כמו שכתבת, אם העץ המלא איכותי ומיובש היטב זה לא אמור לזוז, אבל תמיד יהיה חזק פחות משכבות של עץ איכותי ומיובש היטב!
אז נכון - אסתטיקה חשובה ולכן לא תמיד שכבות זו הבחירה הנכונה, ואולי החוזק של שכבות לא נחוץ כי זה לא משטח לעבודות כבדות. אבל - העובדה הפשוטה נכונה - בהינתן אותה איכות עבודה - השכבות יותר חזקות.

מרי פופ

New member
על שום מה ולמה המחאה?

אני אמנם לא נגרית חובבת, אבל כן מעצבת מקצועית, אוהבת ומתמחה בתכנון נגרות העשוג האחרון ואוהבת מאוד להבין בזה. ולכן מה שכתבת נכון אבל לא עושה את מה שכתבתי ללא נכון...
עץ מלא למשטחים עובד מצוין כשיודעים איך לעבד ולעבוד איתו והוא מספק מענה טוב וגם אסתטי.

פשוט על זה שהטענה ששכבות יותר חזקות זו טענה של נגרים לא מיומ

פשוט על זה שהטענה ששכבות יותר חזקות זו טענה של נגרים לא מיומנים.
לא חושבת שההמלצה שלך לא נכונה או מתאימה. פשוט מתייחסת רק לעובדה לגבי החוזק.
ייתכן שטענת הנגר לא רלוונטית למקרה המדובר, ובזה כמובן יש לך "קצת" יותר נסיון ממני, אבל שכבות תמיד יותר חזקות מלוחות..
זה הכל

מרי פופ

New member
אוקי, הניסוח שלי לא היה מדויק דיו, לא ביטלתי את עניין השכבות

אלא את עניין החוזק המספיק של העץ המלא.
הכוונה היתה לנגרים שאינם מיומנים בעבודה עם עץ מלא. אני נתקלת בזה לא מעט במעמד בדיקת הצעות מחיר עבור לקוחותי.
נגרים שאינם רגילים לעבוד עם עץ מלא ינסו למשוך לכיוון של חומרים אחרים (תלת שכבתי יקר יותר אפילו ונחשב למשובח מאוד, אבל המראה המתקבל באי יהיה מעט אחר), יש בהחלט אמת בטענה שעץ בשכבות יהיה חזק יותר מבחינת דיוק המשטח והפוטנציאל להשתנות בעתיד, אבל זה לא כל כך רלוונטי למשטחים רבים.
&nbsp

מחפשת333

New member
תודה. החכמתי מהדיון על השכבות. הנגר הבטיח לי

שייצא יפה גם בפרופיל. כשאבקר שם שוב או כשיגיע האי המוגמר אצלם ואעלה לפורום .
עדיין אשמח לקבל תשובה לגבי מידת הברק המומלץ של הלכה איתה צובעים את המשטח. הנגר המליץ על 10% ברק. אשמח לדעת מה דעתכם ?

למעלה