צינור ביוב - גודל עמוד

• פותח הנושא sigu
  • פורסם בתאריך

sigu

New member
צינור ביוב - גודל עמוד

מה צריך להיות מידות עמוד אשר מכיל בתוכו צינור ביוב של שירותים?

בביקורנו בדירה שקנינו לא מזמן, ראינו שהקבלן יצר עמוד בגודל 35/45 וזה פגע לנו בכניסה לאחד חדרי הילדים

(בתוכנית שנשלחה אלינו במקור, גודל העמוד היה צריך להיות 25/35

מרי פופ

New member
יש רצוי ויש מצוי... הפועל המידות בשרטוט, בשטח לא כך

זה מוכר לי מאוד מאוד!
הצינור מתחיל בקומה ראשונה לפי התכנית וככל שהוא עולה למעלה הוא מתרחק וסוטה מהקיר והמידה של הכיסוי שלו הולכת ותופחת... יש לי דירה עכשיו שזה גדל מ 20 ל 36...

sigu

New member
אצלנו זה גדל ל35/45

אנחנו רוצים אחרי טופס 4 לנסות לצמצם את העמוד
מנהל הבניין ששמע אותי ואת בעלי.. נחרד מהמחשבה..

lab229

New member
גם אצלי בבניית הבית העמוד גדל בפועל בכ 10 ס"מ והקטין לי את

החלון של האמבטיה (לחדר שירות)אכן מבאס אבל גם נשכח ומתרגלים...(לא חושבת שעוד כמה ס"מ חלון באמת היו משנים משהו)

אני לא חושבת שזה נכון לנסות להקטין את העמוד אחרי טופס 4 כי אתם עלולים לפגוע בצינור.. קחי בחשבון גם שאם תקטינו ויהיו בעיות (קשורות ישירות או בעקיפין) הקבלן לא ישא באחריות ויטען ששיניתם...שימי טוב לב מה כתוב לכם בחוזה לגבי שינויים...לא מעט קבלנים (בפרוייקטים כאלה- לא בנייה פרטית בה את בוחרת את הקבלן) מנסים להתחמק מאחריות לצערי ובטח אם תעשו שינוי ויהיו בעיות זה יהיה תירוץ מצויין עבור הקבלן

כמו בכל בנייה, מידות תוכניות על הנייר הן אף פעם לא מידות ביצוע בפועל (ויש סטיות) וגם אם תצליחו ל"גרד" כמה ס"מ לא בטוחה שזה יעשה את ההבדל... אך אינני יודעת גם למה התכוונת כשכתבת שזה פגע בכניסה לחדרי הילדים .
האם זה מצר לכם את דלת הכניסה? את החדר? אני חושבת שכדאי לנסות למצוא פתרון יצירתי (שוב, לא יודעת באמת מה גודל הבעייה מבחינתכם) במקום לנסות להקטין כי להקטין למידות המקור סביר להניח שלא תצליחו...ולא בטוח שהמאמץ שווה כדי להרוויח עוד 5 ס"מ

גלמיש1

New member
אם הבית בשלבי בניה - אתם יכולים לדרוש מהקבלן להקטין

את העמוד לפי מה שיש בתכנית המקורית. בטח אם זה מקטין רוחב דלת לחדר.
אחרי הבניה לא תוכלו לעשות כלום.
יציקות בטון זה לא דבר מדוייק, אם הניחו את הצינור באלכסון, או אם הטפסנות נפתחה קצת, אז עובי העמוד משתנה.
דרשו ממנו שיפרק את מה שבנה (האם מדובר בבלוקים או בטון?) ויבצע מחדש באופן המצומצם. ו/או שיסביר למה העמוד שונה.
עכשיו זאת ההזדמנות שלכם.

מרי פופ

New member
לא בבניינים, זה קורה כל הזמן בדירות קבלן, העמוד הוא לא עמוד

הוא כיסוי של הקולטן והקולטן מתרחק מהפינות מה שאומר שבקומות מעל יש כבר בומבה במקום עמוד.
זה לא קורה תמיד, אבל זה קורה הרבה.
יש לי דירה כרגע בשיפוץ אחרי בניה בגלל מקרה כזה שהקולטן התרחק 15 ס"מ אולם הבנאים איחדו אותו עם רוחב מדף האסלה ונותר מטר מרחק בין גב האסלה לקיר ממול (אי אפשר להתישב על האסלה בלי לפגוע עם המצח בקיר ואין מעבר מספיק למקלחון).

מרי פופ

New member
תביאו חברת בדק בית שתוציא דו"ח על הכל כולל זה

לא ברור לי מהכתוב מה מידת הפגיעה בכניסה לחדר הילדים.
לא מאמינה שאפשר לעשות עם זה משהו, אבל אולי לקבל פיצוי.

גלמיש1

New member
אני מכירה היטב את העמודים הללו (אני לא מתכננת רק וילות
)

והקולטנים בתוכם. מה שתיארת קורה בגלל רשלנות של המבצעים בשטח. זה ממש לא צריך לקרות. ואם יש פגיעה בגודל הפתח לחדר - מן הסתם זה פוגע בתקינות הדירה (מבחינת תקן) והקבלן חייב לתקן. אם הצינור ברח לו, שיפרק את האריזה שלו בכל הקומנות ויישר אותו.
אני מציעה לבוא אליו בטוב לפני הבדק בית ולבקש ממנו לתקן.
היה שלא ירצה - אז אפשר להביא חברה שתוציא דוח ליקויים (בטח יש עוד) וזה כבר יעלה לו יותר.

מרי פופ

New member
זה אומר שהוא צריך לפרק חדרי רחצה בכל הקומות לא מאמינה

אבל אולי שווה לנסות.
ובפירוש לא כתבתי שזה אמור לקרות, לצערי זו רעה חולה שקורית יותר מידי.

lab229

New member
גם לא ממש ברור במה זה פגע

ואם זה לא תיקני...האם זה הצר את דלת הכניסה לחדר? אם כן מה מידותיה בפועל.. האם זה הקטין או יצר בליטה בחדר השינה....? וכו...
אם זה לא עניין של עמידה בתקן הקבלן לא ישוש לתקן , בטח שלא לפרק בכל הקומות ..
בדק בית מומלץ לקחת לדעתי בכל מקרה כי הבודקים בוחנים דברים נוספים שלכם יהיה קשה לראות או לגלות (או שאינכם מכירים מבחינת תקנים) ולפחות יהיה דוח מטעם בודק מוסמך שהקבלן יייתייחס אליו יותר ברצינות

sigu

New member
זה יצר מצב שנראה כמו טעות תכנונית

לחדר נכנסים דרך מסדרון קטן. העמוד היה צריך להיות בלתי מורגש במסדרון. כרגע הוא בולט כמה סנטרמטים.
לא שאי אפשר להכנס לחדר, פשוט זה נראה כמו שגיאה בתכנון של החלל

sigu

New member
וזאת התשובה שקיבלתי מהקבלן. מה דעתכם על כך?

קולטן הינו עמוד ורטיקאלי העובר בכל הבניין דרך כל הקומות ולא ניתן לקבוע את מידותיו המדויקות. הקולטנים מחופים בלוחות גבס ושכבות בידוד שנקבעות עפ"י החלטת היועץ וזו הסיבה שאנו לא מציינים מידות קולטן ולא יכולים להתחייב

האם היינו צריכים לקחת את זה בחשבון ולמקם אחרת את פתח הדלת?
(במקור הדלת היתה על קיר אחר, והוזזה)

מרי פופ

New member
זו בערך התשובה שכתבתי לך, מה קורה לקולטן בדרך...

בתכלס היא נכונה בערך...
ברור שאפשר לדייק בבניה וברור שאם היו מדייקים בחירור מיקום מעבר הקולטן ובהנחתו אזי הקולטן לא היה גדל לאורך הקומות כי ביננו, הבידוד הוא אותו בידוד לכל האורך. ברור שאמורה להיות מידה לקולטן.

sigu

New member
ומעצב בעל ניסיון רב מול קבלנים

יכול לדעת שטעיויות כאלה קורות מידי פעם ולא לסמוך על עבודה של קבלים?

מרי פופ

New member
יכוך לתאר שתהיה סטיה, אבל לא בסדר גודל כזה

יש לי סיפורים רבים על קולטנים בבניינים... צריך לדעת לאלתר פתרונות בשטח כשרואים כזה דבר בבניה.

גלמיש1

New member
למה שלא תעלי תכנית מלאה של הדירה ונבין יותר טוב

את האילוצים, והאם יש פתרונות לבעיה שנוצרה.

למעלה