עוצמת תאורה בסלון

caesarstone

New member
עוצמת תאורה בסלון

הי,
לצורך הארת סלון של כ -20 מטר מרובע שבהמשכו יש פינת אוכל שמוארת בגוף נופל מרכזי מעל השולחן,
איזה עוצמת תאורה צריך?

אוהבים אור די חזק ולא מעומעם.
הגוף הינו מרכזי באמצע הסלון.
מדובר על גוף תלוי ולא צמוד תקרה. (תקרה בגובה סטנדרטי 2.7)

תודה מראש,

lab229

New member
ממליצה ללכת לחנות תאורה ולקבל יעוץ

מקצועי מיועץ תאורה ...יש כל מיני פרמטרים שמשפיעים על אפקט ההארה ולא רק עצמת הנורה..למשל תאורת up light נותנת אפקט שונה מתאורה המאירה למטה..יש גופי תאורה עם תאורה היקפית וכו... נסי לברר באזור מגורייך מהן חנויות התאורה המומלצות ..

lab229

New member
בצ'ק פוסט יש את סוהו , במתחם תל חנן יש את לוגו תאורה

כמו כן, יש גם את 'קרן אור' תאורה בצ'ק פוסט .
בכל החנויות הנ"ל תקבלי יעוץ מקצועי (בסוהו בקשי לדבר עם תמיר או שרון הבעלים שהם מאד מקצועיים במידה והם לא נמצאים/זמינים בדקי אם אלינור נמצאת)

ברב החנויות בנ"ל תמצאו הרבה גופי תאורה דומים ובחלק יחודיים שהם מייבאים.. ממליצה ללכת לכולם להתייעץ ולהתרשם מההיצע (ומהמחירים)

caesarstone

New member
בסוהו יקר, בקרן אור היינו ובלוגו תאורה עדיין לא..

תודה.
הבעיה היא בכל חנות ממליצים משהו אחר בנוגע לעוצמת התאורה.
ואנחנו לא רוצים לקנות גוף לתלות אותו ואז להבין שזה לא מאיר מספיק...

רועילי1

New member
אתמול בדיוק הייתי בארד תאורה בחיפה (רחוב קיבוץ גלויות).

ממליץ בחום. לאחר שקיבלתי המלצה משני זוגות חברים שרכשו שם את התאורה לביתם.
תבקשו את ערן, הוא יועץ תאורה שבאמת מבין עניין.

מרי פופ

New member
יש הבדל בין תאורת לד לתאורת הלוגן שעדיין מקובלת בחדרי מגורים

בהם רוצים אור (יש נורות הלוגן אקו חסכוניות יותר מהמקוריות).
בגדול לסלון מתאים יותר גוף צמוד תקרה או גוף שתלוי עם חוטים קצרים כי בסלון רוצים תאורה גבוהה ופונקציונלית מבלי שמישהו יחטוף בראש.
בגדול, עוצמת האור נמדדת בלומנים, הבעיה היא שאם תלכו לחנות ותנסו לבקש גוף תאורה של 6000 לומן אף אחד לא ידע על מה אתם מדברים... לכן אנשים ממשיכים לדבר בוואטים. אם כי וואט של לד שונה לגמרי מוואט של הלוגן למשל. לסלון סטנדרטי כדאי לפחות עוצמה של 45W לד או מעל 300W הלוגן (שזה שווה ערך ל 6000 לומר בערך).
אבל יש עוד גומרים שגורמים כך שצריך יותר לומנים למשל בהירות החלל, האם הרצפה בהירה או כהה ומה המסה והצבע של הרהיטים.
בתמונה שצרפתי יש גוף תאורה אפ לייט משתלשל, זו אופציה טובה. פה בתמונה הוא עם נורות הלוגן אבל אפשר לשים בו גם נורות לד, שיתנו עוצמת הארה נמוכה יותר.

caesarstone

New member
פרטים

צמוד תקרה אנחנו פחות אוהבים לכן חשבנו על משהו תלוי עם חוטים קצרים יחסית. (צירפתי תמונה לדוגמא)
רוב המנורות שאהבנו הן לד ולא הלוגן.
החלל אצלנו יחסית בהיר, קירות לבנים , ספה אפור בהיר/אופיוויט , שולחן ומזנון לבנים ורצפה יחסית בהירה, שטיח פאטצ בגווני הספה עם תכלת וכריות תכלת עם סגול.
אין מלבד זה רהיטים נוספים.
כשהיינו בחנויות כל אחד זרק מספר וואטים שונה למינימום ההארה, לכן הבלבול...

lab229

New member
לא בטוחה שגוף כזה מתאים מבחינת הארה מספקת לסלון אולי יתר

לפינת אוכל...(מבחינת מראה ומחינת עצמת ואפקט האור) להאיר חזק חלל של כ- 20 מטר... זכור לך מה כמה וואט אמרו לך שגוף זה מספק בסה"כ?
לפי החישובים הקרים 1 וואט של נורת לד שקול לכ- 6.5 וואט ליבון. כמו כן , יש גם את טמפרטורת הצבע (נמדדת בקלווין) שזה בעצם צבע האור: צהוב/צהבהב, לבן (ביננים) ולבן קר (לבן -כחול) שגם משפיע בסוף על ההחלטה

caesarstone

New member
הגוף הזה 51 וואט של לד

17 כדורים של 3 וואט לד כל אחד. קוטר המנורה דיי רחב להערכתי 90 סמ ולכן נראה שכן מתאים דווקא לסלון ולא לפינת אוכל.
הצבע הינו צהוב לא הכי חזק שיש.
עדיין חושבת שלא יספק מספיק אור

כשהיינו בקרן אור תאורה, היא המליצה לנו על סגנון דומה (צירפתי תמונה)
שהוא בכלל 40 וואט לד... ואמרה שאף אחד לא החזיר את הגוף הזה בגלל חוסר באור.

מרי פופ

New member
באופן כללי מובייל זה לפינת אוכל ולא לסלון, כל היופי של

הכדורים הנופלים הולך לאיבוד כשיש חוטים קצרים.
בגוף, הזה יש הרבה מאוד כדורים עם לד חלש ועדיין האפקט של האור שלו יהיה פחות מגוף אחד. יש עוד עניינים שמשפיעים על עוצמת האור (שוב, לומן ולא ואט) כמו הגובה והכיסוי של הנורה, מדובר על אפילו 40% ניצולת שיורדת בגופים מסויימים.
&nbsp

caesarstone

New member
באסה, אהבנו את הסגנון

וכל שאר מה שראינו לא התחברנו ואהבנו...
הכל או שנדלירים או מנצנץ או צמוד תקרה ...

מרי פופ

New member
משטרת העיצוב לא תגיע אליכם הביתה, רק אומרת...

אם זה מה שאתם אוהבים אז לכו על זה.
אבל תצטרכו כאמור המון כדורים קטנים כדי להאיר את הסלון. אולי שווה לייצר צלחת/בסיס מרובע גדול ולפזר עליו את הכדורים עם חוטים קצרים ובגובה שווה (לא כמו מובייל) יש מצב שיצא מזה גוף מאוד יפה ומעניין.
בזמנו היה בצ'ק פוסט חנות בשם קאזה בלה, ההורים שלי קנו שם את כל התאורה לבית שלהם. שני הגופים המרכזיים אצלי בסלון ובפינת האוכל נלקחו מהבית של ההורים שלי כשעברו בית, גופים איכותיים שמחזיקים כבר מעל 20 שנה. שווה לבדוק אם עוד קיימים.

lab229

New member
קאזה בלה עדיין קיימים - גם ברמת מחירים של סוהו וקרן אור

גלמיש22

New member
לכי על הגוף שאת אוהבת!! ופשוט תוסיפי עוד כמה נקודות תאורה

בסלון.
ממילא תאורה נכונה בחדר הסבה אינה מגיעה ממקור אחד, אלא מפוזרת כמה שיותר. אני משתדלת לעשות גוף אחד מרכזי ומרשים, ועוד גופים מעל מקומות הישיבה (יכול להיות גופי קיר ויכול להיות ספוטים או שקועי תקרה) ככה שכשיושבים לקרוא על הספה יש אור שמוטל על הספר/עיתון/אלבום וכו) .
ככה תקבלי הן את הגוף הבאמת יפה שאת אוהבת - והן מספיק תאורה , וכבונוס גם פיזור טוב בחלל.

lab229

New member
מה עם גוף אפ לייט כמו בתמונה שתמי שלחה?

יש כל מיני עיצובים שקיימים בשוק, לי אישית יש בסלון גם אפ לייט (אמנם הלוגן) מאיר את החלל חזק מאד (חזק מדי לטעמי לעיתים ולכן שמנו דימר) אבל יש כאלה גם עם לד (עצמת אור חלשה יותר)

מרי פופ

New member
גם לי יש אפ לייט בסלון וגם בפינת האוכל 500 וואט הלוגן בסלון

הספיק קודם, לפני השיפוץ, אחרי השיפוץ יש רצפת עץ כהה והמון רהיטים עם עץ ושחור והאור פחות מספיק פתאום... אבל הסלון שלי ענק.

למעלה