העמדת ריהוט ומיקומי מזגנים בבית

asafbh

New member
העמדת ריהוט ומיקומי מזגנים בבית

שלום רב
אשמח לקבל המלצות עבור העמדת ריהוט בחדרים ומיקומים מועדפים עבור מזגנים עיליים.
הבית דו משפחתי דו קומתי. מצ"ב תכניות.
בקומת קרקע
מזגן מיני מרכזי - ממוקם במבואה של חדר שירות ושירותים. האם המיקום מקובל? יש אפשרות לקרב את מיקום המזגן יותר לכיוון המדרגות או הכניסה לבית אבל שם זה לדעתי יעשה יותר רעש ויהיה צורך בתקרה יותר נמוכה שם.
בממ"ד - מה כדאי?ארון מול הדלת או ארון בצד הדלת?
בקומה א'
אשמח לקבלת אופציות מועדפות למיקומי מיזוג והעמדת ריהוט בחדרים ופינת טלויזיה.(מיקום ארון,שולחן ומיטה)
כרגע בחדרים מיקום המזגן הוא מעל הדלת.

ושאלה נוספת - תקן לרוחב עבור אסלה הוא 80 או 90 ס"מ?(כלומר רוחב ממרכז אסלה לשני הכיוונים)

תודה למשיבים...

מרי פופ

New member
מקיום של המאייד של המיני הוא מיקום טוב, כמובן שצריך הנמכות

בדרך ממנו לחלל שהוא אמור למזג... למשל מעבר דרך חדר השינה בצור המינימליסטית לגרילים של הסלון מטבח. אני מאוד לא אוהבת את האלכסון הזה וממליצה שיהיה גריל מעל הארונות הגבוהים יש גריל עם כניסה מהצד וכמובן שהארובה החמה של התנור לא פועלת בקיץ כשהמיזוג עובד. לשים לב לצינור שעובר לידה שלא נפגע מהחום (תתיעץ עם איש המיזוג).
בממ"ד לטעמי ארון משמאל לדלת.
בפינת הטלויזיה העמדת הריהוט בסדר גמור.
שני החדרים העליונים לא מסודרים בצורה אידאלית לטעמי: המיטה צריכה להיות בקצה המרוחק של החדר מהדלת והשולחן כתיבה בניצב לדלת. הארונות במקומם.
מזגנים מעל הדלת בחדרים זה יופי.
&nbsp
תקן מינימום לרוחב חדר שירותים בלבד הוא 80, אבל ממליצה מאוד לא לעשות פחות מ 90.

asafbh

New member
האם התכוונת לסידור כזה?

תודה על התייחסותך....
צרפתי סקיצה מתוקנת להעמדת ריהוט בשני החדרים.אידיאלי שיהיה שולחן כתיבה מול דלת כניסה?לפעמים אין ברירה... כי מיקום המיטה מכתיב את זה ולפעמים עדיף ששולחן כתיבה יהיה ליד חלון.

המזגן בפינת משפחה נראה לי קצת בעייתי כי הוא במקום פתוח לכיוון המדרגות אבל אין ברירה... אם הוא היה בצד השני של הקיר אז פליטת האויר של המזגן היתה מופנת כלפי מי שיושב בספה. האם המיקום נכון בפינת משפחה?

בהנמכת התקרה בכניסה התכוונת שתהיה הנמכה בזוית ישרה כפי ששרטטתי בסקיצה?

תודה רבה

יוסיזיו

New member
המזגנים בסלון ,חדר משפחה ,חדר שינה לא ממוקמים טוב אבל!!

היכן ימוקם יער המעבים הזה?? ,היום כבר לא עושים יחידות כאלו ,יש מערכות אחרות שיש מגוון יחידות פנים כולל יחידות ניסתרות מאד נמוכות שמצריכות הנמכות בגובה מינימלי.
ספציפית לסלון ,לא יהיה מיזוג בצורה הזו לפינת אוכל ומטבח.

asafbh

New member
למיקום המעבים אין בעיה

לרוב, ובכל מבנה כמעט, הגג של המבנה פנוי. הכל ימוקם על הגג...
בהתאם לתגובתך הכל עניין של תקציב.
היום יש מזגנים עיליים שעושים את העבודה
התכוונת למערכת VRF? או מזגנים שטוחים מיוחדים? זה מאוד יפה וטוב אבל יקר מאוד.
גם ליחידות מינימליות צריך הנמכות תקרה שעולות תוספת לא קטנה של עבודת גבס.

למה לא יעבור מיזוג? אם יעברו תעלות מיזוג מהמאייד ישירות לסלון-מטבח אני חושב שאין סיבה שזה לא יעשה את המטרה.
אני מניח שיש הגבלה למטר צנרת עבור המאייד אבל כאן לא מדובר בהרבה מאוד...מקסימום 6-7 מטר צנרת מיזוג לדעתי.

למעלה