מאיזה קונה אקבל תמורה כספית גבוהה יותר?

mc80

Member
מאיזה קונה אקבל תמורה כספית גבוהה יותר?

שלום,
ברצוני למכור מזנון לסלון, גדול, עתיק (סביבות 30 שנה), קלאסי במראה, מתוחזק היטב סה"כ.
האם חכם יהיה למכור אותו באינטרנט/פייסבוק למרבה במחיר, או לחנות שמחדשת רהיטים/שוק הפשפשים וכדו'.
מי יקנה אותו ממני בסכום גבוה יותר?
אינני יודע גם לתמחר אותו בסכום. כיצד אני עושה זאת?
תודה.

מרי פופ

New member
תבדוק קודם עם סוחרים ואחר כך ביד 2

אני מצאתי שיד 2 הרבה יותר יעיל מכל קבוצות הפייסבוק למינהן.
הבעיה היא שסוחר יצטרך להרוויח על הדלתא בין הקניה למכירה ואילו אדם פרטי שיקנה לשימוש יתכן שישלם לך יותר.
&nbsp

mc80

Member
אוקיי. ואיך אני מתמחר את הדבר הזה בכלל?

זה יותר רהיט לאספנים ואוהבי עיצוב קלאסי עתיק. המזנון גדול. צבע חום כהה, עץ כולו. מיוחד במראה. לא קיץ'. לדעתי לפחות.

meedas

New member
כדי לתמחר

בדרך כלל לוקחים כנקודת פתיחה את המחיר המקורי של הפריט ואז מפחיתים ממנו אחוזים בהתאם למצב הפיזי של הרהיט.
אפשר לחפש ביד 2 מודעות של פריטים דומים כדי לקבל מושג כללי מה דורשים אחרים, ובהתאם לתמחר. בסופו של דבר המחיר הנכון הוא זה שמישהו יסכים לשלם לך. לא לשכוח שלקונה יש הוצאות נוספות לשקלל (בעיקר הובלה כשמדובר ברהיט גדול וכבד) ושהרווח שלך גדול מסכום הכסף המזומן שתקבל ליד (מישהו מפנה לך מהבית פריט מיותר שתופס מקום).
&nbsp
אגב רהיט בן 30 לא נחשב לעתיק (כדי להיות עתיק הוא יצטרך לצבור עוד כמה עשורים טובים).

מרי פופ

New member
וצריך לקחת בחשבון שאנשים שמחפשים יד שניה שונים מאנשים

שמחפשים עתיקות או וינטג', בכוונה לשלם מחיר מסוים.
ולכן על רהיט יד 2 המחיר לא תמיד ייצג את השווי.

אודרי11

New member
30 שנה זה לא עתיק..

זה סתם ישן..

יכול להיות שהרהיט יפה, ובמצב מצויין, אבל רהיט מלפני 30 שנה לא עונה על ההגדרה של ריהוט עתיק.

mc80

Member
30 זה-20 החדש?

לא התכוונתי להצחיק אף אחד במושגים שלי וההבנה המעטה שלי בריהוט כפי שהבנתם, אז תודה על הבדיחה שהנצחתם ללא כוונה כזו.
בכל מקרה תודה על מי שענה והגיב לעניין.

אודרי11

New member
אני לא התבדחתי..עניתי ברצינות גמורה

רהיט בן 30 לא נחשב לעתיק..וגם אין לו בדרך כלל שום דרישה.

הרהיטים שנחשבים וינטג'..הם בדרך כלל משנות ה- 50-60-70 ...שזה גם עשרות שנים יותר מ-30..

תאמין לי שיש לי מושג, יש לי והיו כמה פריטים בני 25/30 שנה, קשה מאד להפטר מהם...היה קשה אפילו למצוא מישהו שיקח בחינם..ומדובר ברהיטים מאיכות גבוהה מאד

mc80

Member
הכל בסדר. הנקודה הובנה.

המזנון נקנה בשנות ה70-80 לערך. לא יודע מה ערכו היה. אבל אין ספק שצריך לקוח מיוחד שיאהב את הסגנון שלו עקב כך. אנסה את מזלי. סופש טוב לכולם.

למעלה