מנסה את כוחי בתכנון-ומצמצמת ל2 אפשרויות

ו א ג ו ס

New member
מנסה את כוחי בתכנון-ומצמצמת ל2 אפשרויות

היי שוב,

בתוכנה לא עיצובית בעליל אבל טובה יותר מוורד....הגעתי ל2 אפשרויות ששתיהן בעיני עם יתרונות וחסרונות אבל ברות ביצוע..

בשתיהן גודל החדר "נטו" נשאר כ375/305,
רק שבאפשרות 1 חדר מקלחת של 375/120 וארון קיר של 375/55

ובשניה מקלחת של 185/185 וחדר ארונות של 185/180

נכון שזה העדפה אישית של פונקציה, אבל כדי להחליט, אשמח לשמוע את דעתכן, הערותיכן והארותיכן המלומדות ....

תודה רבה מראש...

גלמיש1

New member
תשובה :

האופציה שבה יש ח.רחצה גדול מרווח וארון קיר ענק - טובה פי כמה מאשר האופציה בה ח.רחצה צפוף, וח.ארונות צפוף.
&nbsp
הבעיה באופציה הנבחרת היא שבסידור שלכם יש ארון קיר על חשבון רוחב חדר של 305 וזה לא מספיק.
לעומת זאת אורך החדר, 375 סמ. מתאים בהחלט לארון. לפיכך היה רצוי להעביר את הארון למימד האורך.
מאחר ואין מידות מדוייקות, אין תכנית מלאה של הדירה ואפילו לא סימון חלונות - קצת קשה לתת פתרון. אבל הנה כמה הצעות שצריך לבדוק מה מהן אפשרי:
&nbsp
א. להעביר את הארון לקיר הכניסה לחדר, כרגע מתקבל שם ארון של כ 3 מ"א.
בתמורה להרחיב את רוחב ח.הרחצה לכ 140-130 סמ. (כלומר לגנוב 10-20 סמ. מחדר ההורים שבדיוק הורחב ב 55 סמ. בגלל ביטול הארון.).
בנוסף אם חסר שטח אכסון אפשר להעמיד ארון נוסף (של 80-120 סמ.) מאחורי הדלת על קיר המקלחון.
&nbsp
ב. אפשר להזיז את דלת הכניסה לחדר לכיוון למעלה, עד כמעט קיר המקלחון, ככה שארון הקיר שלכם יוארך בעוד כ 50-60 סמ. או כמה שיש שם (אין מידה...).
&nbsp
ג. הצעה מכיוון אחר: לסובב את המיטה ב 90 מעלות. עכשיו היא עם הגב לקיר התחתון והרגליים לכיוון ח.הרחצה.
עכשיו אפשר להחליט איפה להעמיד את הארון. על הקיר הימני, או השמאלי, לפי מה שמתאים.
ושוב, אפשר להוסיך גם ארון מאחורי הדלת.
&nbsp
&nbsp
ולגבי חדר הרחצה - המקלחון שיצרתם עמוק מדי. הוא לא בפרופורציה נעימה.
למקלחון של 120 רוחב יספיק עומק של 90-100 סמ. וזה עדיין יהיה גדול מאד.
ואם החדר יורחב אפשר גם 130X90 וכו.....
לכן לדעתי אפשר לקצר את ח.הרחצה בכ 60-80 סמ. (חשבון גס: 70 סמ. לאסלה+ 130 לכיור+100 למקלחון= אורך חדר רחצה של 3 מ. כלומר נשאר עודף של 65-75 סמ. פלוס מינוס)
את העודף, הנישה שנגרעה מחלל המקלחת, אפשר אולי לפתוח לכיוון המסדרון לטובת ארון מצעים גדול ועמוק, או מזווה, או נישה למכונות כביסה, או חדרון שרות או......
מאחר ואין לי את תכנית הדירה אני לא יודעת מה הצרכים ומה האפשרויות - תחשבו לבד.
ואפשר כמובן להשאיר חדר ארוך ולהאריך את ארון הכיור.
&nbsp

מרי פופ

New member
ברור לגמרי שצריך לבטל את חדר האורנות הפצפון הזה לטובת ארונות

אישית לא הייתי מוכנה לחדר שינה עם מקלחת הורים ללא ארון כיור נורמלי כמו בתכנית הרגילה.
מצד שני להתפרש על כל הרוחב ולהסתפק ברוחב חדר של 120 זה לא טוב לטעמי. זה עובר ברוחב של 140 מינימום ולא ס"מ פחות. אבל אז זה לא משאיר מקום מספיק לארון.
לכן צריך לשקול אופציות אחרות.

ו א ג ו ס

New member
תודה, תודה

בטח שראיתי....(-:
האצבע על כפתור הre fresh כל הזמן..
&nbsp
לקחתי בחשבון את כל התשובות. נראה לי שבכל מקרה אנחנו "אנשים של חדר ארונות", אחרי שהתנסינו בארון (והבלגן שלנו זלג החוצה לרצפה דרך דלתות הארון שתמיד היו פתוחות).
&nbsp
כמו כן ישנו צורך לצמצם את חדר המקלחת ל140 ברוחב כמו שהצעת - לפיכך בכל מקרה יש חובה לשבור שם את הכל, לבנות מחדש את חדר המקלחת והקיר בינהם. להוסיף על עלויות אלו גם בניית ארון קיר (17-25 אלף בלי למצמץ?), גדול עלינו.
ומצד שני, ארונות חדר הארונות שיש לנו כרגע (ולוקחים איתנו) כבר קיימים וממש ממש מספקים ונוחים לנו.
&nbsp
לפיכך, תודה על כל העצות
נבנה חדר ארונות של כ166 על 180, והשאר:193 על 180 יהיה מקלחת להורים.
על התכנון הפנימי של חדר זה בטח עוד אחזור לפה לשאול...
אבל בהנחה שמבלים שם 10 דקות ביום, אני אסתדר עם ארון כיור קטן. זה הרע במיעוטו.
&nbsp
נשקיע במטבח...חחח
המון המון תודה!

למעלה