חוות דעת על מטבח בסגנון כפרי

moran04

New member
חוות דעת על מטבח בסגנון כפרי

היי,
מצרפת תכנית מטבח שלי, האי מרחק מצד ימין 105 מרחק מצד שמאל 22 סמ .
גודל האי 155 ס"מ. מגירות באי 40 ס"מ חזית דמי מגירות אמתיות במפנים.
האם האי תקין ? מעליו יהיה משטח בוצר אלון אני מאוד אוהבת אי וקשה לי לוותר עליו... פינת האוכל גם רחוקה....
בנוסף האי מסתיר לי את הגז המשולב שיהיה ברוחב 90...
אני מתלבטת מאוד בין צבע לבן עשן לשמנת לוניל בפורמקס.
הייתי שמחה אם מישהו שיש לו מטבח בצבעים האלו יעלה תמונה.
את היחידות העליונות ואת האי אני רוצה בצבע סלע..(סוג של ירוק )
מה דעתכם?
באופן כללי אשמח לקבל חוות דעת על המטבח... אם אין טעות במרחקים...
ידיות בצבע ברונזה..
צבע שיש 4220
העלתי תמונות של שני איים שאני מתלבטת ביניהם אחד עם ישיבה רק מבפנים..
והשני משני הכיוונים אך מבפנים יהיו שרפרפים נמוכים שלא רואים אותם, ומבחוץ כסאות.
הקיר שלא ככ רואים הקיר של המקרר(המקרר מוקף ארונות, מצד שמאל ארון מזווה ברוחב 30 מצד שמאל ארוך למטאט ומגב ברוחב 20 מעל המקרר קלאפה ומעל השיש 3 קלאפות אחת מעל השניה .
מרחק האי מהמקרר 60 סמ... האי "יכסה" את המקרר ב 30 ס"מ
רחוב האי 62 ס"מ . מרחק מהאי לשיש 105.

מרי פופ

New member
אי אפשר לחוות דעה על תכנון כשמסתכלים על הדמיה

לא ברור ממנה מה הרווח בין פינת האוי לפינת דלת הכניסה? בכל מקרה לא פחות מ 80 למעבר.
לא ברור מה המרווח בין הצלע של התנור לישיבה. בכל מקרה 105 לא מספיק שם יש גם ישיבה וגם פתיחת תנור, המינימום לזה הוא 120.
אני לא כל כך אוהבת את המראה של היח' משמאל ומימין לקולט, המראה קצת סימטרי מידי ומונומנטלי, ממליצה להאריך את היחידות , לפחות את הימנית ולשלב בה אחסון סגור כדי לגוון ולשם המקום...

moran04

New member
מידות

היי,
צרפתי תוכניות, היחידות מימן ושמאל לקולט הן יחידות פתוחות בעומק 15 עם גב מחורץ (פסי קרשים) עם קרניז מעל.
אני בהחלט שוקלת להוריד את הימנית ולהשים במקום שתי מדפים אחד קצר ואחד ארוך ושכל הקיר הזה יהיה בריקים מפירוק. לדעתך כדאי?

בנוסף שימי לב כי בתמונה של המידות האי מוצמד לקיר הוא הורחק מהקיר בהדמיה 22 ס"מ כדי שיהיה יותר מקום לגישה לארון 30 משמאל למקרר.

בקשר למרחקים מהאי, מרחק מימן לאי 105 מרחק משמאל 22 מרחק מהגז לאי 105. אין אופציה אחרת לא ישבו ובמקביל יפתחו את התנור...
זה כ"כ נורא? הדלת כניסה נפתחת הפוך מאך שהיא בהדמייה...האם זו טעות נוראית הצבת האי ? או שבסדר... מאוד קשה לי לוותר עליו

אשמח לחוות דעתך.

מרי פופ

New member
קיר מטבח בריקים מפירוק - ביג NO NO

לא ניתן לנקות גם אם ימרחו על זה טונות של סילר, זה מחוספס ולא מתנקה.
הרווח של ה 20 ס"מ בין הפינה לאי הרבה יותר גרוע מהצמדת האי לקיר.
אני לא משוכנעת לגבי האי, מבינה את האפיל שלו, אבל בפועל זה לא מסתדר הכי טוב בעולם.
לגבי המבנה על המקרר בין שני הארונות הצרים, ממליצה להצמיד את המקרר לצד ימין ולשים מזווה נורמלי ברוחב 60 ולא מחולק.
מקרר ברווח של 100 לא תהיה שום בעיה לפתוח מנסיון.

moran04

New member
לקחתי לתשומת ליבי ואיישם ...

איזה כיף תודה על התגובה!!! כמה חיכיתי :))))

מרי...שנתי אתמול את התכנית...אשנה את המזווה כמו שאת אומרת...
אני ממש אוהבת בריקים מפירוק........יש לך רעיון למה יכול להשתלב איתם סוג קרמיקה שאשים רק מעל הגז...... (חשבתי אפילו אולי על ריבוע נירוסטה שיתחבר לקולט)

לקחתי לתשומת ליבך את ההערה על היחידות הפתוחות הורדתי אחת ושמתי מדפים פתוחים פורמייקה עבה בצבע אלון מבוקע... אני רוצה שזה יהיה סופר כפרי....
את האי אני שוקלת להשים מבפנים שרפרפים שיכנסו ממש פנימה ומבחוץ רק מדמי מגירה ומתחת ארון שתי דלתות..... שיראה יותר יפה בנוסף אני חוששת שהכסאות יפריעו לפתיחת הדלת?

אודה לתשובתך:)

למעלה