סלון ומטבח בחלל אחד. איזה סידור עדיף מבין השניים?

שוקו82

New member
סלון ומטבח בחלל אחד. איזה סידור עדיף מבין השניים?

שלום,
צריכים לתת הוראות לקבלן. האם מומלץ עם קיר מפריד או בלי קיר?

הנטייה שלנו לוותר על קיר בגלל שהוא יכול להקטין את החלל וכשיושבים מול הטלוויזיה, המטבח נכנס לשדה הראיה.

הבעיה שבלי קיר הספה תהיה קרובה מדי לסלון. המרווח בין הספה לארונות המטבח יהיה כ- 2.5 מטר ועוד רצינו להכניס שולחן בר צר בין הספה לארונות המטבח.

אודה לעזרתם

גלית355

New member
לדעתי נחוצה חציצה כלשהי

אני לא מעצבת. אבל הייתי בונה קיר גבס נמוך ומצידו השני מצמידה אליו שולחן בר

אצלנו זה הסידור

וככה אפשר לראות טלויזיה כשאוכלים (אני יודעת... נו נו נו...) בלי לפורר על הספה

סימהמה

New member
הייתי הולכת על בלי קיר ועושה מטבח מקבילי

הצלע המקבילה תהווה חציצה בין הסלון למטבח

זה עניין מאד אישי. אני בחרתי במיוחד לא ליצור מחיצה ולהשלים

... ולהשלים אותה בקרה הצורך בעזרת ריהוט נייד.
גם אצל הורי אין מחיצה והם מעדיפים כך, אבל אני מכירה הרבה אנשים שלהם כן חשובה המחיצה.
אני גם אוהבת להשאיר גמישות לעתיד, כשאין מחיצות - זה אפשרי.
למה, למשל - לא לקרב את שולחן האוכל למטבח, ולהעביר את הסלון יותר פנימה?
עדיין אפשר יהיה להפנותו לכיוון החלון הגדול, וגם יהיה קל יותר לערוך את השולחן ולשבת לאכול בקרבת המטבח.
אם לא תהיה מחיצה - תוכלו לנסות את שתי האפשרויות כשתגורו בבית ולהחליט מנסיון.
אם תרצו אח"כ - תוכלו להוסיף פריט נגרות שגם יהווה את ההפרדה וגם יאפשר הצמדה של בר או אכסון נוסף, שידה וכל דבר אחר.
אם השולחן יהיה שם - גם לא תצטרכו עוד מקום ישיבה קרוב למטבח..
&nbsp
* אני לא מעצבת

מרי פופ

New member
תלת מימד לא אמור לי כלום, מעצבת חייבת לראות תכנית עם מידות..

וסימון פתחים מלא.

מרי פופ

New member
תודה, אין לך מושג בכמה זה משנה את כל הראיה של החלל

הסלון מאוד גדול ויפה ואילו המטבח אכן קטן.
למרות כל זה מה שמפריע לי שהורדת המחיצה זה העובדה שהספה/ספות/כורסא ושות'... תהיה תקועה באמצע החלל כאובייקט גדול מקיר כנ"ל ולדעתי תחסום את המעבר יותר מאשר קיר.
שימי לב שהסלון מתפרס על שטח רחב של מעל 3 מטרים ברוחב, מה שאומר שיותר נכון להעמיד אותו על הקיר הארוך של הסלון מאשר לחסום את הכניסה למטבח עם ספות.
לכן אני בעד קיר, מחיצה אחרת שעליה טלוזיה, חצי מחיצה, מחיצה דקורטיבית, אי עם פתרון לטלוזיה או כל דבר אחר שלפיו הסלון פונה למטבח כמו בתמונה.

eden7115

New member
מה עם אופציה כזו?

מטבח מקבילים עם אי גדול ברוחב 250 ס"מ ובעומק 80-100 ס"מ לעבודה ואכילה?
תשאירו 130 ס"מ בין הארונות לאי וישאר לכם כ-110 ס"מ מעבר משני צידי האי - ככניסה למטבח.
אומנם האי "גולש" מעט למרחב הסלון - אבל לדעתי זה רב מאזן את הפרופורציות בין החללים וזה לטובה.
את הספה תמקמו במרחק של 90 ס"מ מהאי - ככה היא תהיה ממוקמת 3.5 מ' ממסך הטלוויזיה - מרחק אידיאלי לצפייה.
&nbsp
לחילופין את יכולה לעשות את המטבח בצורת ר' ללא קיר תוחם ולהקטין את רוחב האי (ראי תמונה) - אבל הקפידי שרוחב הכניסה למטבח לא יקטן מ-110 ס"מ אם יש 2 כניסות ולא פחות מ-120 ס"מ אם זו כניסה בודדת.
בהצלחה!

מרי פופ

New member
סורי עדן, לא מתה על הרעיון

בעיני זה לשים שני פילים במרכז החלל שאינו גדול בכלל: האי והספה, מה גם שזה נותן מטבח בלי מספיק מקומות אחסון.

eden7115

New member
באמת נקודה חשובה: לקנות ספה מינימליסטית!!!

שלא תהיה בומבסטית וכבדה - כמו פיל בחלל, אלא עדינה ומינימליסטית ועם גב נמוך יחסית (בדומה להדמייה האחרונה שהעלית, שוקו82).
כך הספה לא תחסום את החלל כפי שמרי פופ חוששת - ובצדק.
&nbsp
ומרי - לגבי מקומות אחסון במטבח, יש 6.20 מ' של משטח עבודה וארונות (3.70 בקיר העליון ו-2.50 באי, מכיוון המטבח) - האם לדעתך זה לא מספיק?

ריזל2

New member
מיקום טלויזיה

פתרון שאני מאוד אוהבת
לא פוגע בחלל
משרת את הסלון והמטבח

שוקו82

New member
מה אומרים על זה? יכול להסתדר אצלי?

לא יודע למי הקרדיט על ההדמיה אך נראה יפה מאד.
את הקיר הקטן שמכסה את דופן המקרר בשרטוט המקורי, חשבתי להסיר לטובת הגדלת הכניסה למטבח ואז הספה לא חוסמת את הכניסה למטבח. עם ספה של 2.5 מטר ישאר כ 1.5 מטר כניסה למטבח. מה דעתכם?

בכל מקרה החלטנו שקיר בנוי לא יהיה, מקסימום מבנה גבס/עץ לטלוויזיה בין המטבח לסלון. כדאי לבקש מהקבלן הכנת תשתית כבלים לשתי האופציות?

למעלה