האם כדאי להוריד את העמוד?

יויו144

New member
האם כדאי להוריד את העמוד?

אנחנו כעת באמצע בניה, באמצע הסלון יש עמוד שבתחילת הבניה שאלנו את המהנדס האם יהיה אפשר להוריד אותו. ובתשובה הוא ענה שכן, בפועל המהנדס מוכן להוריד את העמוד בתנאי שננמיך את הקטע המסומן (מצ"ב שרטוט), חשבתי לשנות את העמדת הריהוט, להחליף בין הספות והארון, ואז בעצם הקטע מעל הספות יהיה מונמך, בנוסף לפתוח שם חלון נוסף לכיוון הגינה, מה שנותן לי יותר אור ועוד כיוון אויר, האם כדאי לעשות את ההנמכה או להשאר עם העמוד שלדעתי בפועל יציק יותר מהתקרה הנמוכה.
אשמח לחחות דעתכם.

מרי פופ

New member
בהחלט להוריד את העמוד, תקוע כמו עצם בגרון

ולא מאפשר לפתוח שולחן בשמחות גדולות.
השאלה היא מה גובה התקרה המקורי? בכמה המהנדס רוצה להנמיך ואם כבר מנמיכים, למה לא לנמיך כבר את כל הסלון בגבס אחר כך, כדי לא ליצור משהו שנראה כמו טלאי?
לגבי פתיחת החלון, אם פותחים אותו אז למה להפנות את הספות עם הגב אליו?

יויו144

New member
תודה רבה על התשובה

הגובה המקורי 2.65 זה ינמיך למינימום 2.40 יתכן אפילו 2.45 נראה לי שלהנמיך את הכל זה מידי הרבה (למרות שאנחנו לא גבוהים
).
לגבי הספות זה בהחלט נכון שהגב יהיה כלפי החלון, היכן אם כן נכון למקם את הארון עם הויטרינה?
אני לא רואה מקום אחר למקם את הארון...

eden7115

New member
להנמיך 2.65 זה באמת פחות מומלץ...

העמוד איך שהוא כרגע יכול להיראות באמת כעצם בגרון, אבל אפשרי לפתור את העניין בצורה עיצובית - כך שיחשבו שבניתם אותו במיוחד...

ולגבי פתיחת שולחן האוכל? יש לכם די מקום להזיז אותו מעט לכיוון המבואה ולפתוח אותו עד סוף הסלון כאוות נפשכם.

אז מה אפשר לעשות?
1. ליצור מדפים מהקיר עד העמוד - כך שיתחמו את פינת האוכל מצד אחד אך ישאירו קשר עין ואווריריות לכיוון הסלון.
2. לבנות עוד עמוד זהה בין העמוד הקיים לבין הקיר ולעשות תאורת ספוטים ביניהם בצורה יפה או חיפוי שיקשר בינהם ויוסיף עניין לחלל (או גם וגם).
3. להוסיף חצי קיר בין העמוד לקיר (אם העמוד עמוק אפשר גם יחידת נגרות), ומלעלה לעשות הנמכה קלה עם ספוט - והנה - יש לנו אחלה נישה לאגרטל או פריט יודאיקה/אומנות יפה...

מצרפת תמונות להמחשה.
בהצלחה!

יויו144

New member
כבר נתתי או.קי להוריד

בעקבות התצמיכה של מרי פופ,
השאלה איך למקם כעת את העמדת הריהוט במרחב?

eden7115

New member
אם עוד לא הרסו אותו - עוד לא מאוחר...

לדעתי עדיף להמנע מהנמכה בדירה כ"כ נמוכה - ועוד בסלון...

מרי פופ

New member
כמו שאמרת, תהפכי את הספה לצד השני

ואת הארון/שידה על הקיר של הכניסה.

למעלה