בליטה בכניסה לבית

אביה35

New member
בליטה בכניסה לבית

מימין לכניסה לבית שלנו יש חדר שאורכו 260 ובגבו נימצא המטבח,
יצרנו בליטה של 50 ס"מ לטובת המקרר כדי להאריך את אורך המטבח שאורכו לאחר הבליטה הינו 320 ס,מ(רצ"ב תוכנית)
בפועל הבליטה מפריעה לנו במראה
חשבנו:
1. להרחיב את החדר ולהקטין את הבליטה כך שיווצר קיר ישר מימין לכניסה. היתרון:הרבה יותר יפה . והגדלת החדר החיסרון:עלויות.
2. לבטל הבליטה לגמרי. חיסרון:יקטין את המטבח משמעותי(כנראה שאצטרך למקם התנור מתחת לשיש כדי לפנות מקום לעבודה.)
אשמח לדעתכם

מרי פופ

New member
את מסתכלת על קירות בלוקים חשופים? בדירה לא גמורה

ממה שאני זוכרת מהתכנית שלכם, המטבח גם ככה קטן. להקטין אותו עוד יותר בגלל גחמה זה לא מומלץ בכלל.

אביה35

New member
אם ככה עם הום סטיילנג טוב אפשר לייפות הבליטה?

(לפי האופציה הראשונה, גם אם נקטין את הבליטה היא תהיה רק ב20 ס"מ)

חנקתם את הדירה!

מה שמעצבת טובה רואה בתכנית ואמורה לשנות את תכנית הקבלן, אתם רואים בפועל. האמת שהקדמתם בראיית התוצאה ואולי לא מאוחר, יש המבינים זאת לאחר ביצוע, צבע וסיום הבניה.
הפתרונות שהצעת הם סוג של אלתור לא מוצלח, צריך ראיה כוללת של חלל, מקצועית! יש לכם מרפסת רחבה ואיזור ציבורי נאה מאד, חסמתם אותו בקירות,
בזבזתם שטח גדול בכניסה לבית ובכניסה לחדרים עם קירות נוספים.
במקום העמדת ריהוט הזורמת עם היתרונות של הדירה (למשל מטבח פס לאורך הקיר האלכסוני, שפותח את החלל ולוקח את המבט החוצה, לאור, ולא למבוך קירות) , צופפתם שולחן וחצי אי שאין שום אפשרות לשבת בשניהם! מטבח צפוף ללא די אחסון למשפחה.
זאת ועוד, וכאן אם הכל בנוי כרוך בהוצאות רבות יותר, חדרי רחצה צפופים ומכונת הכביסה, המלכה (לא מזלזלת, חשוב!) מקבלת קירות פרטיים משל עצמה אבל עם אחסון שירות מינימלי כי הכל הולך למעברים.
אפשר לארגן ים של איזורי אחסון, גם לחדרים, גם לארונות כיור חדרי רחצה יפים, בתכנון חכם ועם זאת בתחושת מרחב טובה, בכל הדירה.
ואני יודעת שזה קשה לשמוע ומלחיץ, אבל חוסר ניצול פוטנציאל של דירה הוא פספוס, וכנ"ל פתרונות סטיילינג. ניצול נכון של כל מ"ר נדל"ן תמיד החלטה כלכלית טובה יותר, עם כל כאב הלב על ההוצאות הנוספות.

JewelStone88

New member
אני לא מעצבת ואני לא יודעת אם עוד יש אפשרות לשינויים דרסטיים

אבל מה שאני הייתי עושה הייתי מבטלת את המגרעת הזאת שיצרתם למקרר, עושה את הקיר בקו אחד ומזיזה את הכיורים שמאלה לכיוון הקיר כדי להגדיל את המקום עבודה בין הכיור לכיריים.
את התנור ממקמת איפשהו מתחת לשיש אם אין ברירה).
הייתי מבטלת את הדלפק ישיבה לא חושבת שיש לכם את הפריבילגיה או את הצורך אם בצמוד אליו יש פינת אוכל. במקום הדלפק הייתי ממקמת את המקרר כלומר שיהיה מימין לכיריים.
זה אולי לא משולש עבודה נכון אבל זה נראה לי כמו הרע במיעוטו.
אם חסר לך מקומות אחסנה אני מקווה שלא ויתרת על ארונות עליונים.

ואם עדיין יש אפשרות לשנות אינסטלציה אולי יהיה אפשר אפילו מטבח מקבילים באמת על הקיר האלכסוני כמו שסורנה הציעה.

בהצלחה

מרי פופ

New member
התכנית של מטבח מקבילים על הקיר הלאכסוני עלתה פה כבר לפני שנה

וחצי... בגלגול הקודם של ההתייעצות.
לזמן מה היה נדמה שהיא התקבלה ע"י המתייעצים, אבל אז משום מה חזרו לתכנית המקורית של מטבח קטן וחונק.

למעלה