דרושה עזרתכם בתכנון המטבח

סימהמה

New member
דרושה עזרתכם בתכנון המטבח

שלום לכולם,
לקראת פגישת סגירת תכנון עם חברת המטבחים, מצרפת את תכנון המטבח שלנו, אשמח לשמוע הצעות לשיפור וחוות דעות.

מתלבטת מאד לגבי החלקים העליונים, האם לוותר על המדפים וארון הויטרינה מעל הכיור? האם במקום להוסיף קלפה מעל הגז?
כל עצה תתקבל בברכה!
המטבח יהיה כפרי מפולימר, כנראה בצבע לבן עשן.
תודה רבה!

מרי פופ

New member
אני חושבת שהתכנון בסדר גמור, כולל הארון למעלה

מסיבות של אחסון לא מספיק הייתי מוסיפה ארון נוסף בצידו השני של החלון במקום המדפים הפתוחים. את צריכה לחשוב איפה תאחסני את דברי ה"מזווה" מוצרי מזון יבשים לבישול.
קלאפה מעל הכיריים פחות יעילה כי היא צריכה להיות מגובה 70 לפחות.

סימהמה

New member
תודה רבה! בנוגע לאחסון של האוכל והקלאפה

חשבתי שהאחסון יהיה באי. יש לי שם ארבע מגירות + מגירה אחת פנימית.

ההתלבטות על הקלאפה היא בגלל שאני לא בטוחה איפה לאחסן את הכוסות. הציעו לי שאם אין את הקלאפה אז הכוסות יאוחסנו באחת מהמגירות הצרות. אני פשוט רגילה עד עכשיו שהכוסות מאוחסנות למעלה, ואף פעם לא נתקלתי בכוסות מאוחסנות במגירה אז תוהה אם זה נוח.
תודה רבה!

מרי פופ

New member
אז ככה: אחסון מזון מגירות לא נראה כ"כ נוח

עדיף לטעמי דלתות עם מדפים נשלפים.
אם את מוסיפה ארון בצד השני של החלון פתרת את עניין אחסון הכוסות.
היה לי כוסות בארון עליון במשך 15 שנה, אבל לאחרונה כל הכוסות שלנו במגירה וזה נוח להפליא.
אני שמה אותן במגירה פחות עמוקה, כלומר החלוקה היא למגירה צרה למעלה, מגירה קצת יותר רחבה למטה ומגירה ממש גבוהה/עמוקה למטה עבור סירים ומחבתות, ככה יש לי שני סטים: ששת, צלחות/קערות ומתחת סירים. וסט נוסף: סכו"ם, כוסות וספלים ומתחת מחבתות ותבניות אפיה.
אני מצרפת שתי תמונות שבהם אפשר להבין בערך למה אני מתכוונת, תמונות מאתמול מהבית שלי (עדיין לא מוכן הכל, המטבח טרם גמור) הסטים הגדולים שלי הם מתחת לכיריים ומימין לכיריים, רואים מעט בתמונת התקריב ובתמונה מרחוק אפשר לראות את היחס בין המגירות.

סימהמה

New member
תודה רבה!! אשמח לעזרה נוספת אם אפשר

תודה רבה על כל ההסברים!! וכמובן שהמטבח מהמם ביופיו!!

יש לי כמה שאלות:
1. כמו שאת רואה בתכנון אין לי מקום לאחסון אוכל בארון מזווה אלא רק במגירות. הייתה לנו הצעה מאחת החברות להזיז את הגז לאי או למקום אחר ולעשות ארון מזווה במקום אבל אנחנו לא רצינו להתעסק עם ההזזה וגם פחות אהבנו את זה. חשבנו להעזר בחוצצים בתוך המגירות וכך לארגן את האוכל בצורה מסודרת. באי יש כרגע תכנון ל4 מגירות + אחת פנימית. האם לדעתך לשנות ל-6 מגירות? רצינו 4 כי היה לי חשוב מגירה שיכנס בה קורנפלקס ובקבוקי שתייה .
2. תוכלי בבקשה להגיד לי מה גובה כל מגירה בסטים? אני מניחה שהעליונה הצרה היא 15 ס"מ. בהנחה שגובה השיש סטנדרטי, אשמח לדעת מהי החלוקה.
3. גם אצלנו מתוכננים שני סטים: בסט אחד חשבנו לאחסן במגירה הצרה סכו"ם +ששת, ובאמצעית ובתחתונה מחבתות/ סירים. בסט השני חשבנו לאחסן במגירה הצרה כוסות שתיה קרה, באמצעית צלחות ובתחתונה קערות. בארון העליון חשבנו לשים ספלים וכוסות יין. מתלבטת אם זה יספיק והאם כדאי להוסיף עוד ארון או מדפים פתוחים.

תודה רבה רבה על העזרה!

מרי פופ

New member
אני לא אוהבת את התזוזה הזו לאי, לא נעים לשבת ליד כיריים

ההמלצה שלי היא כאמור להפוך את המגירות לנשלפים, אפשר שלושה נשלפים עם דלת ובארון אחד אפילו 4 נמוכים יותר. אחסון מזון במגירות עמוקות זה אחסון לא יעיל של ערימות.
המגירות אצלי הן בערך 15 ס"מ , 24 ס"מ והשארית, מגירה עמוקה ומאוד יעילה עבור סירים ושות' (המידות הן מידות החזית).
לדעתי חסר לכם מקומות אחסון ואני ממליצה על עוד ארון ולא מדפים פתוחים.
&nbsp

סימהמה

New member
מה ההבדל בין מדף נשלף למגירה?

נראה לי שלא נתקלתי בזה, תוכלי בבקשה לצלם לי? מה היתרון של זה על פני מגירה?

תודה רבה!

batno1402

New member
אני מסתכלת על המטבח המיוחד שלך, מרי פופ

שראיתי כבר הדמיה שלו ,ומתפעלת כמה הוא מיוחד. היום יש לי קלפות כמו שלך-לכל אורך קיר-ובמטבח החדש- צימצמתי לקלפה אחת-שהחלק התחתון שלה-הוא אלמגוב. גם אני רגילה לשים את הכוסות הגבוהות בקלפות העליונות. הן לא זזות כמו שיזוזו כשפותחים מגירה . האמת שמשתמשים בהן- לעיתים רחוקות, כמה פעמים בשנה-באירוח גדול-או בחגים.(אז צריך-למעלה מ-20 כוסות). לאחרונה-למדתי גם באירוחים גדולים-ובחגים- להשתמש בחד פעמי-כי יש מאוד יפות וחוסך הכנסה למדיח. בשבתות-לאירוח המשפחה-אני צריכה רק כוסות למבוגרים. לילדים-יש כוסות פלסטיק. הכוסות הגבוהות-יישארו לתצוגה. יש לי 3 מזווים, ואני אשים את הכוסות -בחלק הנייח של המזווים נראה לי שבמגירות-הן תשייטנה-כל פתיחה . ועכשיו רוצה לשאול-מאיפה הכסאות בר שלך? יש בסיגנון הזה-המון כסאות, ובטווח מחירים מאוד גדול. רק אתמול-ראיתי כסאות דומים ב-750 ש"ח לאחד-ואני צריכה 5 כסאות. נראה לי חתיכת סכום להוציא על כסאות בר.

מרי פופ

New member
כוסות לא משייטות במגירה בזכות שטיחוני גומי שקופים למגירות

שעולים 10-15 ש"ח לשטיחון , גוזרים בגודל המגירה, נוח להפליא, אף כוס לא זזה ממקומה.
&nbsp
הכיסאות שלי מפיקאפ, עולים כ 650, וכן זו הוצאה לא מבוטלת. אבל הכיסאות הספציפיים הללו כל כך נוחים שזה מגוחך.

batno1402

New member
תודה על התשובה

בכלל לא חשבתי על השטיחונים הללו. עכשיו החכמתי.

batno1402

New member
ועוד שאלה על התאורה.

מהם פסי התאורה שמותקנים אצלך? זה טי 5? (לא נראה לי). והאם-כשיש בעיה- כשמתקלקל- יש בעיה לתקן? היום יש לנו גוף תאורה גדול מאוד במטבח. יש בפנים 3 פלורסנטים. נותן המון אור. אבל הזכוכית מאוד גדולה וכבדה- ובגילנו-כבר מאוד קשה להתעסק עם ההחלפה -מידי פעם.

מרי פופ

New member
אלו פרופילי לד של טכנולייט,

הכי יקרים בשוק למטר רץ, אבל השקעה לכל החיים.
לא מחליפים כי לא מתקלקל...

למעלה