התייעצות- קיר זכוכית בין הסלון לחדר השינה

tomghitza1

New member
התייעצות- קיר זכוכית בין הסלון לחדר השינה

שלום לכולם,
אני ואשתי צריכים להעביר בעוד מס' ימים תוכנית שינויים לדירה שרכשנו בת"א אשר נבנית בימים אלו.
מדובר בדירת קבלן קטנה 2.5 חדרים 64 מ'+מרפסת שאנו מייעדים אותה להשכרה.
מאחר והחלל של הסלון וחדר השינה הוא רציף ואינו גדול במיוחד, חשבנו לוותר על הקיר של חדר השינה ולבנות במקומו קיר זכוכית עם חיפויי אלומניום שבו תהיה גם הדלת לחדר השינה (דלת זכוכית). המטרה היא להגדיל את המרחב ולאפשר לו לנשום. כדי לייצר אינטימיות נתקין וילון יפה שיהיה מוסתר בנישה מאחורי הארון.
אני מצרף את התוכנית של הדירה לאחר הורדת קיר הגבס+תמונה של של דירה בה עשו קיר כזה שנתנה לנו את ההשראה (קרדיט- צלם בועז לביא, עיצוב וסטיילינג: Home Touch ורד מאיו־ינקוביץ' ועדי שטיינהוף).

השאלה שלי אם מדובר בפתרון ריאלי לדעתכם לדירה מהסוג הזה ? האם ניתן להשיג אטימות לרעש ? מה היא העלות של קיר כזה והאם יש לכם המלצה לספק זכוכית ואלומניום?
אם אתם לא ממליצים על קיר זכוכית, האם יש רעיון אחר למחיצה דקה עם דלת שיכולה להתאים בחלל הקטן הזה ?
אני יודע שהנושא של קירות זכוכית כבר נחרש פה אבל ממה שראיתי בחיפוש שעשיתי מרבית השאלות הן בקשר לקירות זכוכית לחדרי רחצה בסוויטות הורים...
אודה מאוד לעזרתכם!
תום ויעל

זה רעיון מצויין בעיני

אך מתאים לדירה להשכרה שאינה סטנדרטית, המעוצבת באופן מלא
ובמיצוב יוקרתי ומאובזר. כלומר, קיר זכוכית כזה הוא יקר,
בוודאי יקר יותר מסטנדרט קבלן או קיר גבס, והשקעה רק בו
ולא בשאר הדירה פחות הגיונית.
אז ראשית הייתי בודקת את שוק השכירות באיזור שלכם, אם השקעה מסוג זה
כדאית כלכלית. בתל אביב יפו בטוח שכן, איזורים אחרים צריך לבחון.
מלבד זה יש זכוכית שמבודדת אקוסטית לא רע, כרוך בתוספת עלות, גם וילון
שמנחית רעש ומאפשר פרטיות כנ"ל.
וכדי לראות אם זה הפתרון הנכון לחלל צריך לעבוד עם תכנית.

tomghitza1

New member
קיר זכוכית

תודה לך. אכן מדובר בדירה בתל אביב (רח' שינקין) והמטרה היא כמו שרשמת ליצור דירה בסטנדרט גבוהה (פרקט, נישת ספרים, ספוטים, מטבח יוקרתי). אודה לך אם תרשמי לי את שמה של הזכוכית המבודדת שהזכרת . כמו כן, יש איזה מתקין אלומניום/זכוכית שאת יכולה להמליץ עליו?
שוב, תודה על תגובתך ועזרתך.
תום

יופי!

זה נקרא זכוכית בידודית, מורכבת משתי יחידות וביניהן אויר,
יש מגוון דרגות ותמחורים - מרווחים שונים, עובי זגוגיות.
ואת ההמלצות על ספקים אני נוטה לשמור ללקוחותי, אפשר גם בהודעה פרטית.
בהצלחה רבה!

מרי פופ

New member
בכל מקרה קחו שבחשבון שזכוכית בידודית לא מבודדת כמו קיר

כלומר אם גבר הולך לישון וזוגתו מארחת חברות בסלון, הרעש יהיה רב ממצב שבו יש קיר ודלת באיכות טובה.
מצד שני זה יהיה כמובן יפה, אופנתי, יוסיף לאפיל הכללי של הדירה וכמובן מגדיל את החלל, במצב פתוח.
קיר כזה באלומיניום יעלה כ 2000 ש"ח למ"ר ואם ברזל זה יעלה פי 2.

avinoam76

New member
מקסים

הניראות מאוד יפה אבל זה אקסטרה ניקיון לדעתי ולא בטוחה לגבי בידוד רעש.

למעלה