כמות ריצוף

כמות ריצוף

אנחנו רוצים לרצף 4 חדרי שינה.
סהכ ארבעה חדרי שינה ביחד יצא 40.385 מ"ר.
פאנלים יצא 26 מטר, לא מ"ר אלא מטר. פשוט חיברתי אורך ורוחב של כל החדרים ביחד.
הנציג שירות הזמין לנו 50 מ"ר.
השאלה אם יש כאן מספיק ספיירים לעבודה עצמה , שלפעמים נשברים אריחים תוך כדי עבודה והאם יש מספיק ספיירים גם לאחר שמסיימים לרצף . תמיד חשוב שיש מספיק אריחים ספייר. בעוד כמה שנים פתאום ישבר ריצוף או שיקרה משהו אז יש במחסן .
תודה רבה.
האם 50 מ"ר שהוזמן מספיק ?
והאם זה בסדר שבכמות הזו של ה 50 מ"ר הרצף יחתוך לבד פאנלים או שעדיף להזמין פאנלים חתוכים מהחברה ? האם זה גם בסדר שיחתוך פאנלים לבד ?

איזי31

New member
אצל מרבית הקבלנים נהוג לקחת 20% ספייר. אצלך לקחו אפילו יותר

וזה בסדר גמור.
לגבי פנלים- עדיף להזמין חתוך מהספק- יצא חיתוך נקי יותר

רוני ג10

New member
האם מתוך 50 מ״ר צריך צריך לחתוך פנלים?

מנסיון שלי,לקחתי 20% יותר ובסיום העבודה ראיתי שאין מספיק ספייר לעתיד, נסעתי וקניתי עוד כמה מטרים. העלות זניחה וזה נותן שקט נפשי.

Corinne7

New member
הכמות לא מספיקה

בחישוב מינימלי של 15% פחת, את צריכה 47 מ"ר אריכים + 3 מ"ר עבור הפנלים בהנחה שהאריח שלך בגודל 60X60.
זה אומר שהכמות לא תספיק וגם לא יהיה לך כמות נוספת במיקרא של תיקון כל שהוא בעתיד.
פנלים שחותכים אצל ספק ברמת גימור יותר גבוהה .

תודה רבה על התושבה

ואם אני אשאר עם ה 50 מר עבור 40.385 מר כל החדרים ביחד. שזה יהיה לפחת וריצוף ספייר לעתיד למקרה של תיקון או שבר פתאומי בריצוף . ועכשיו אזמין מהחברה פאנלים חתוכים מהספק באורך 25 מטר. האם זה מספיק ?
50 מר ריצוף 15 על 90 פלוס פנלים חתוכים באורך 25 מטר

רוני ג10

New member
בחישוב מהיר שעשיתי בראש

לא מסתדר לי כמות הפנלים.
פנלים לארבעה חדרים- 25 מטר רץ,כלומר,כששה מטרים רצים לחדר?
יכול להיות בהחלט שאני טועה,אבל שווה בדיקה.

כן ;

25 מטר רץ לארבעה חדרים.
חיברתי אורך ורוחב בכל חדר ויצא 25 מטר רץ . מה זה לא הגיוני. ? כמה זה 25 מטר רץ במר ?

נכון ,כפול 2

דרך אגב האריחים האם דמוי פרקט 15 על 90
אז 26 כפול 2 זה 52 מטר רץ . אז כמה זה 52 מטר רץ במטר מרובע ?
אם כל החדרים זה 40.385 מר . והזמנו 50 מר ריצוף כולל פחת , ספיירים לעתיד ופאנלים. זה לא מפסיק , נכון ?
אז אם עכשיו אשאיר את ה 50 מר" שיהיה לפחת וספיירים בעתיד. ללא פאנלים. האם זה מספיק ? ופאנלים אזמין בנפרד חתוכים מהספק 46 מטר רץ האם זה בסדר ?

סילחה התכוונתי 52 מטרנ רץ אבל

אם ה 50 מטר מרובע שהזמנו זה לריצוף 4 חדרי שינה שהגודל 40.385 מטר מרובע. ובתוך ה 50 מר יש 25 אחוז פחת פלוס ספיירים לעתיד פלוס 52 מטר רץ לפאנלים . הנציג אמר שזה כן יספיק. כי את האריח לפנלים חוצים לשניים כי האורך שלו 15 ס"מ.
אתם אומרים שלא יספיק. אני מבולבלת.
הוא אמר שאפילו ישארו שני קרטונים לעתיד במחסן .

דורית1901

New member
אוקי

זה אומר שאת משתמשת באריחים בשלמותם. כלומר, כל מ"ר של ריצוף יתן לך 7X2 מטר פנלים כך שבשביל 52 מ' את צריכה (בערך) 52/14 מ"ר שזה בערך 4 מ"ר.

יש גם פחת מסויים בפאנלים, אז נגיד שתצטרכי 5 מ"ר. איך 40 מ"ר ריצוף נטו + 5 מ"ר פאנלים יכנסו לתוך הזמנה של 50 מ"ר כשרוצים 25% פחת? לא יכנסו.

רוני ג10

New member
כדי להמנע מטעויות

אני מציעה לך לעשות תרשים גס של החדרים, אורכם ורוחבם,ולהביא לחנות שאת קונה ממנה.
בהנחה שאת קונה פנלים מוכנים מעבר לכמות של הרצוף, תבדקי האם גובה של 7.5 סמ ( הגובה המתקבל מחציית גובה האריח לשניים) הוא הגובה שמתאים לך כגובה פנל.
מה שאת צריכה זה לקחת במדויק את ההיקף של כל חדר בנפרד,כולל פרוזדורים אם יש צורך. אל תורידי מהתחשיב את פתחי הדלתות כדי שגם כאן יהיה קצת ספייר.
בהצלחה

למעלה