המלצה לחנות עבור תאורת לד למטבח

lipskya

New member
המלצה לחנות עבור תאורת לד למטבח

אנחנו רוצים להתקין במטבח פס לד ארוך משוקע בתקרת הבטון.
מחפשים חנות מומלצת שניתן לקנות ממנה בשלב ראשון את קופסת הביטון ובהמשך את המנורה עצמה.

מצורפת תמונת של פס לד (בתמונה המנורה צמודה ולא משוקעת בתקרה)

מרי פופ

New member
עשיתי כאלו לא מעט אצל תומס תאורה

אצלי במטבח יש 12 מטרים של פסי לד שקועים בתקרת גבס.
מבחינתי הכי חשובה האיכות וקצת פחות המחיר למטר, ולכן הלכתי על פסים של טכנולייט שהזמנתי כאמור לפי מידות, דרך תומס תאורה בכפר מלל.
היום מתקינים את המטבח אז יהיו לי כבר תמונות שאוכל להראות לך.

lipskya

New member
הי מרי, מסכים איתך לגבי האיכות. אשמח להמלצתך - תכנון תאורה:

איך לתכנן את התאורה במטבח ?
התקרה בדירה בגובה 3 מ'
חשבתי לעשות הנמכת גבס רק מעל הדלפק (כדי להפריד מהסלון) ולהוריד ממנה 3 מנורות תלויות מעל אזור הישיבה.
בנוסף לעשות פס לד שקוע בתקרת בטון באורך 4 מטר כ-30 ס"מ מערבה מסוף השיש הימני של המטבח שיתחיל 30 ס"מ צפונה מהחלון ויסתיים 30 ס"מ דרומה ל-Build in
לא סגורים אם למרכז את פס הלד במעבר במטבח (רוחב 1.2 מ') או לקרב לשיש (כפי שמופיע בתמונה)
מה דעתך ? אשמח לשמוע המלצות. הכל פתוח, אפשר לשנות לגמרי, להוסיף אלמנטים, להזיז מיקומים...

מצורפת תכנית עם התאורה שציינתי מסומנת בירוק...

תודה !

מרי פופ

New member
התכנית נראית בסדר גמור, לא הייתי ממרכזת את הפס

כי אז הוא קרוב מידי למנורות התלויות.
התאורה היא תאורת הצפה ולכן אין כ"כ חשיבות למיקום מדוייק ברמה של 30 ס"מ ימינה או שמאלה. אני בד"כ ממקמת 80 ס"מ מהקיר (נראה דומה למה שיש פה).
לגבי פס של 4 מטרים, תחשבו על שינוע לדירה כשאתם מזמינים, אולי לפרק ל 2 חלקים, אחרת זה להרים עם מנוף... תבקשו מהמקום שבו אתם קונים אל הלדים לדעת מיקום מדוייק של החיבור לחשמל ומיקום השנאי. בתקרת גבס אין בעיה לשחק עם צינור ארוך, אבל בבטון זה יותר מסובך (אצל תומס הם מיקמו את כל השנאים והחיבורים במרכז כל גוף, אבל חשוב לוודא כדי להכוון את מיקום החיווט).

lipskya

New member
באמת לא חשבתי על-כך ש-4 מ' עשוי להיות בעייתי...

כוונתך לקופסת ביטון או למנורה עצמה ?
את קופסת הביטון לפרק לשני חלקים שיתחברו ביציקה לחלק אחד והמנורה עצמה כן תהיה חלק אחד או מראש להפריד לשתי מנורות עם רווח ביניהן ?,נראה לי ששתי מנורות יצא פחות יפה את לא חושבת ?

lipskya

New member
מה לגבי אפשרות לתאורה בצורת ר' ?

להוסיף לפס שציינתי עוד חלק שיעבור ליד הארונות הגבוהים...ראי תמונה

מרי פופ

New member
כן אפשרי בצורת "ר", חיבור הגרונג הוא סיוט עבור המתקין...

הייתי לפני כמה ימים בהתקנה וזה לא פשוט בכלל.
אם תקנה במקום טוב תוכל להתיעץ לגבי הביטון בזמן הבניה והאורך המומלץ. הם אמורים לתת לך ייעוץ לגבי כמות האור, איזה צפיפות לדים וכו'... אצלי בבית עשיתי כמה פסים בצורת "ר" בקומפוזיציה ולכן ביקשתי שיורידו את כמות האור בפס.

lipskya

New member
יש לי כמה דילמות לא פשוטות:

1. בשיחה עם נציגת השינויים של הקבלן מסתבר שלא כ"כ פשוט השיקוע בתקרת בטון, בעיקר עבור מנורה כ"כ גדולה. יצריך אישור קונסטרוקטור (סיפור יקר), תשלום לחשמלאי ולשלד, לא מאפשרים שיפגע בקורות, העומק חייב להיות הגיוני (לא ברור כמה...), והקבלן לא לוקח אחריות אם הגוף חלש ולא עומד ביציקה.
לכן אני בהתלבטות אם בכלל לשקע בתקרה או ללכת על צמודי תקרה מה שמוביל לסעיף מספר 2:

2. מבדיקה בחנויות תאורה התברר לי שיש תאורת לד skiny שהיא דקה יחסית ויפה אסטטית אבל בגלל שהיא דקה היא מכילה בעצם סטריפים של לד שפרוסים בתוכה ורואים בה את הנקודות של הנורות בפנים (פחות יפה), מה גם שמצריך שנאי חיצוני.
התאורה הרצינית יותר היא עמוקה יותר ופחות אסטטית לטעמי כצמודת תקרה, פחות או יותר עומק של 70 מ"מ רוחב 60 מ"מ, מה שמוביל אותי לסעיף מספר 3:

3. אופציה נוספת היא ללכת על הנמכת תקרה מינימלית של כ-12 ס"מ עבור כל אזור המטבח כך אוכל להתקין את המנורה הרצינית יותר (העבה) בלי הבעיות שמערים הקבלן בהתקנה בבטון. התקרה בגובה 3 מ' כך שנראה לי שמטבח של 2.88 לא יהיה כזה נורא...? מה דעתך ?
ראי תמונה מצורפת, הנמכת גבס מסומנת במסגרת אדומה - מה שמוביל אותי לסעיף מספר 4:

4. אם עושים הנמכת גבס בכל המטבח, האם לעשות ניתוק מהקירות ומהארונות הגבוהים שפי שמופיע בתמונה ולהכניס תאורת לד בהיקף או שזה כבר לא באופנה ? בנוסף, האם להכניס תאורה נוספת כזאת או אחרת כיוון שקל יותר לשחק עם הנמכת גבס... ?

תודה וסליחה עם ברברתי יותר מדי...

מרי פופ

New member
זה כבר נהיה מורכב מידי ולא לפורום

אין לי כל כך זמן ליותר מענה תשובות מהירות בפורום, פה צריך התעמקות. תכנית תאורה זן התכנית שאני מקדישה לה הכי הרבה זמן.
אני תארתי לעצמי שהקבלן לא יסכים לשקע בבטון... לא מבינה מה הבעיה עם פרופילים מעל הטיח.

רוני ג10

New member
גם לטעמי פרופילים מעל הטיח הם יפים

אצלי במטבח עשינו בצורת ריש עם נורות פלורסנט T5
תאורה מעולה.
די התאכזבתי מנוקות הלד למיניהן.
אמנם נעשה לפני שנתיים ואולי התקדם מאז, אבל נורות לד שקועות תקרה יקרות של 60 שח לנורה (6 ואט) נשרפו אחרי מספר חודשים. מתוך 12 נורות נשרפו 8, והן היו אמורות לחיות אחרי....

למעלה