עזרה בתכנון המטבח

dayatso

New member
עזרה בתכנון המטבח

רכשנו דירה מקבלן, וסגרנו מטבח עם אחת משתי החברות ספק של הקבלן, וכעת יש לי ערעורים בנוגע לתכנון המטבח שסגרנו.
ההרגשה שלי היא שהמעצבת (אשת מכירות) של הספקית מטבחים לא היתה יצירתית מדי בתכנון.
הייתי שמח לקבל הצעות נוספות לתכנון.
לנו חשוב שזה יהיה מטבח שמבוסס על מקום אחסון רב וזמין (מגירות?) שהעיצוב של הארונות יהיה אינטגרלי (ללא ידיות), ושיהיה מזווה.
אין לי פה את התכנון של הספק אחרת הייתי מעלה גם אותו אבל בעיקרון היא הציעה לעשות מטבח ח', עם פאה אחת גבוהה שהמקרר במרכזה, יח' בילט-אין לתנור משמאל למקרר והמזווה מימין למקרר. כיריים במרכז הפאה המרכזית, וכיור מתחת לחלון בפאה הימנית כאשר צמוד לקיר מימין לחלון תהה קלפה עליונה עם חזית זכוכית.
החרטה שלי יוא בגלל שהפתח למטבח יקטן לגודל 160 ס"מ, מכיוון שהיח' ארונות הגבוהה תהה צמודה לקיר שממול לחלון. ואני מפחד שזה ייצור תחושה של מטבח סגור וקלסטרופובי כמו בדירות ישנות.

תודה רבה רבה לעוזרים

תכנון טוב, מדוייק ויצירתי

דורש יותר משטנץ מטבח ח' עם כמה שיותר יחידות בשדרוג.
האמת שהמרווח הוא נאה ולא כל כך מטריד אבל - מקרר סטנדרטי הוא בעומק רב יותר ממישור הארונות, האם זה נלקח בחשבון בחישוב המעבר?
וגם, ארונות גבוהים בשילוב מקרר הם גוש מאסיבי וחוסם, זה יותר משמעותי בתחושת המרחב מאשר המעבר בפועל.
כוונתי ב"דורש יותר" היא שיש לתכנן את שאר הבית במקביל ולא להסתפק בהכנסת ארונות מטבח בהיקף הנתון. יש מקום לשינויי באיזור המקלחת וחדר השירות המתוכננים באופן שמבזבז שטח מעבר, זה ישפיע לטובה על
אפשרויות תכנון המטבח. יש גם להתייחס לאיזור הכניסה הצמוד למטבח
ולאפשר שם אחסון נחמד וקבלת פנים לבית. ואגב, מטבח ח' מייצר 2 פינות
מתות שהן בזבוז שטח אחסון.
ובלי קשר למטבח, איזור חדר השינה ומקלחת ההורים לא מיטבי,
כניסה חסומה בארון, מקלחון פעוט ואסלה מול הדלת היא מראה פחות מומלץ,
יש מקום לשיפור חלוקה גם כאן.
ובקיצור, אם רוצים למצות את פוטנציאל הדירה, יש מה לעשות.

bwondwerful

New member
תכנון

מסכימה עם כל מילה ואם כבר הזכרת הסתכלות כוללת, כדאי להסתכל שוב גם על תכנון האמבטיה.
לדעתי רצוי להעביר את דלת הכניסה אליה להמשך המסדרון ולהרחיקה מהסלון. ניתן להגדיל את חדר האמבטיה מצד אחד, ע"י חיבור עם החדר שירות (ניתן להסתיר בארונות את כל איזור הכביסה) והזזת הקיר הגובל עם המעבר למטבח וכך ניתן יהיה גם למקסם את שטח המעבר.
לגבי תכנון המטבח, קשה להגיב ללא פריסות מפורטות.
בהצלחה :)

למעלה