החלפת תריס מזגן

lior2510

New member
החלפת תריס מזגן

הי

נכנסים לדירה עם מזגן שהקבלן התקין. הוא שם תריס סטנדרטי ברוחב 50. כמה להערכתכם אמורה לעלות עבודה של פתיחת הגבס, הוספת שרשור, מתאמים ו2 פתחי סלוט במקום? (מטר בצד ימין ו2 מטר בצד שמאל)?

תודה מראש,

יוסיזיו

New member
זה לא כל כך פשוט כמו שאתה חושב,תלוי במרכזיה עם יש לה יציאה

נוספת ,אם לא אז גם צריך להחליף אותה,סלוט 2 מטר חייב לקבל 2 שרשורים אחרת זה סתם ליופי וחלק גדול לא פעיל.
לסלוט 1 מטר מספיק שרשורי אחד אבל חובה להרכיב מחלק זרימה.
יש צורך בעבודת גבס לבנות קרניז לשני הצדדים או להתקין את הסלוטים בקיר של החדר הצמוד אם אפשרי כי לא רואים דלת למעט הדלת של הממ"ד,
אפשר להעביר תוכנית בפרטי כדי לבדוק ולתת לך תשובה.
קח בחשבון שאצל תקבל מינימום שבמינימום.
עוד עצה לחסכון בחשמל זה התקנת מערכת בקרת חדרים מלאה ששולטת על כל!! הפתחים ועל המדחס וזה הזמן לעשות זאת.

batno1402

New member
סליחה שמתפרצת, וכבר שאלתי הרבה שאלות בנושא מיזוג -ושואלת שוב

ה זה -התקנת מערכת בקרה מלאה ששולטת על הכל.-הפתחים והמדחס- הכוונה לדמפרים בחדרים ? היום יש לי מערכת של טג 900, שבה אני יכולה לשלוט על ההפעלה של כל חדר בנפרד(יש לי שני חדרים ומרחב ציבורי. בשאר-יש מזגנים עיליים). האם לזה הכוונה? כי אני שידרגתי מה שהקבלן נתן-כמו שכתבת,יוסי, מינימום שבמינימום, והוספתי אלפי שקלים-שתהיה לי מערכת דומה, למה שיש לי היום. האם-לזה הכונה? כי לא כל כך סומכת על איש המיזוג. הוא מטעם הקבלן.

יוסיזיו

New member
המערכת המלאה נקראת TAC 910 או 911 ,השאר הם רק חלקיות

ונותנות בקרה אך ורק לחדרים והסלון ממשיך לעבוד לחינם כל הזמן שהמזגן פועל,כלומר בלילה כשמפעילים מזגן לחדרים עם הבקרה הסלון ממשיך לעבוד כל הזמן ללא צורך.
אם אין לך את הבקרות הללו אז עבדו עלייך.

batno1402

New member
כנראה התבלבלתי במינוח.

אכן יש לי את ה-910. של תדיראן. הבטיחו לי אותה מערכת, אבל איש המזגן שם מזגן של אלקטרה. יש גם לאלקטרה את המערכת הזו? אני אכן חושבת שעובדים עלי, אבל אני לא יכולה לבדוק את זה. .

יוסיזיו

New member
ה 910 מתאים רק לתדיראן,לאלקטרה יש משהו דומה מינימקס+

אבל !! ה910 לא מתאים ולא "מדבר" עם האלקטרה.
מה כתוב לך על השלטים ???

batno1402

New member
לא יודעת .אני עוד לא גרה בדירה

בדירה הנוכחית יש לי את הטאק 910. בחדשה-ביקשתי אותו מנגנון. היא בבניה. יש את התשתיות למזגן. דמפרים ב3 חדרים, ופתחים בסלון ובמטבח.(בחדר רבעי-מזגן עילי). חיצונית-זה נראה כמו מה שיש לי היום .אבל איש המזגן מאוד סודי (הוא מטעם הקבלן), ולא אומר מה הדגם. רק שזה של אלקטרה.(שאני לא מרוצה, אבל זה מה שהקבלן נתן). ההתנהלות שלו מההתחלה-לא מצאה חן בעיני, אבל אם הקבלן נתן מערכת מיזוג והנמכה-לא רציתי לוותר על זה.את המזגן-שידרגתי

יוסיזיו

New member
הקבלן לא נתן ,את שילמת עבור המזגן+++ וזכותך לדעת מה הותקן או

יותקן בעתיד.
ואם שילמת עבור שידוג את צריכה לדעת ובכתב מה את מקבלת כך שזה מוזר מאד.

batno1402

New member
צודק

הוא בעייתי. אפילו מפרט לא רצה לתת לי. קבלה-לא נתן. מבין-עם מי אנחנו מתעסקים? אבל בסדר- זה יטופל-אחרי שאעבור דירה. תודה על התמיכה וההסבר.

Iris Design

New member
הוספת שרשור תלויה במפצל המזגן

וסביר שתצטרכו הנמכה נוספת.
עליך להתייעתץ עם איש מיזוג ובמידה וטכנית זה אפשרי תצטרכו גם איש גבס.

יוסיזיו

New member
זה לא נקרא מפצל ,בלשון המקצועית שלנו זה נקרא מרכזיה!!

ואם תסתכלי מי ענה לו תביני שאיש מיזוג אויר ענה לשאלה ,חפשי בפורומים האחרים לפי השם ותביני לבד.

Iris Design

New member
נכון זו מרכזיה

לפעמים אני משתמשת בביטויים שיותר נוח לדעתי ללקוח להבי, לא סוף העולם.
גם לא חלקתי עליך. מותר לי גם להגיב.

למעלה