שאלות בנוגע למטבח

תומי 30

New member
שאלות בנוגע למטבח

היי חברים ,
מספר שאלות בנוגע למטבח.מתנצל מראש על קריאה חוזרת של ההגדה לא הרבה אחרי פסח
:
1)הותקן אצלי המטבח עם המגירות אך ללא חזיתות.כששאלתי את המתקין מדוע נאמר לי שרק אחרי שיותקן השיש ישימו אותן וזאת כדי שהן לא ייפגעו.האם באמת ככה זה עובד?
נראה לי מוזר שאני צריך לבחור שיש על סמך הזיכרון.אפילו חתיכת דוגמא של פורמייקה לא הביאו לי (לא שאני חושב שהדוגמית תעזור לי יותר מדי).
2)נניח שאני עולה עם השיש 25-20 ס"מ (מדובר על שתי צלעות שיוצרות צורה של האות ר'-כול צלע 3 מטר).כיצד מתבצע תימחור של העלייה הזו? (כלומר האם זה עוד 6 מטר רץ בנוסף למשטח עצמו?
3)כמה אמור לעלות פלוס-מינוס מטר רץ של קיסר דגמי 2141 ו1141? הכוונה היא למחיר טוב (ספק מורשה כמובן עם עבודה טובה-לא לחאפר)
4)במידה ובחיפוי בוחרים זכוכית האם יש צורך לעלות עם השיש 1-2 ס"מ לשם איטום או אפשר זכוכית בלי עליה עם השיש (עדיף בעייני במראה).האם תהיה בעיה באיטום?
5)מתקן לסבון כלים מובנה בכיור-אם אפשר המלצה למתקן מוכח וטוב (לא ברז משולב עם מתקן אלא סבוניה בנפרד).וכן האם לבקש הכנה לחור בכיור או שעושים אותו בהתאם למתקן?
6)האם עדיף להתקין את הכיור בקו 0 או התקנה שטוחה (צפוי להיות בלנקו או אקווהטופ אם זה רלוונטי)?

תודה לעונים

batno1402

New member
אני אענה רק על שתי שאלות- רק מתוך הנסיון שלי

ראיתי מחירון של דגמי שיש לאחרונה- והדגמים הללו עולים בממוצע- 1000-1200. תלוי-בספק. כדאי לעשות סקר שוק. לגבי התקנת זכוכית- אני עומדת להתקין-והציעו לי לעלות במעט עם השיש-נקרא קנט אחורי- כדי שהאיטום יהיה טוב יותר-וכך-בחרתי. עוד לא מותקן. בנוסף-ראיתי הרבה המלצות מאנשים שעשו זכוכית.

מרי פופ

New member
התקנה בלי חזיתות זה אמצעי זהירות

לא אגיד שזה הכי נפוץ, אבל יש דברים בגו... כבר ראיתי מטבחים שנפגעו בהתקנה.
התמחור של הקנט האחורי לפי מטר רץ בערך 150 ש"ח למטר.
הדגמים שציינת הם מהזולים, לא יותר מ 1000 כולל מע"מ ויש גם בפחות.
אם עושים זכוכית עדיף בלי עליה עם השיש מנסיוני, אין שום בעיה באיטום..
מתקן לסבון כלים טוב עולה כמה מאות, ההכנה לחור בכיור סטנדרטית לגמרי, רק תגידי לאיש השיש שלוקח את הכיור, באיזה צד.
אני ממליצה על התקנה שטוחה שבה תקני מדרגה של עד 3 מ"מ. אחרת זה לשייף את השיש יחד עם שולי הכיור בזמן ההתקנה, ורואים את זה תמיד. לא אוהבת.

תומי 30

New member
יש לך המלצה על מותג או דגם מסויים של הסבוניה?

פשוט מניסיון העבר המתקנים האלה נהרסים מהר.ואין לי כוח להתעסקויות האלו-מעדיף משהו איכותי שיחזיק מעמד.
אני יכול לקבל את הכיור מראש עם עד 5 חורים.מעדיף שהכיור יגיע עם החורים מאשר שאיש השיש יעשה נזק לכיור.השאלה היא אם החור הסטנדרטי של הכיורים שמתאים לברז,מתקן טיהור מים וכו' מתאים גם לסבוניה? ואגב האם מתאים גם ללחצן של טוחן אשפה?

תודה

אמרלדה

Active member
גם אצלי השיש לא עולה ויש חיפוי זכוכית ופס אלומיניום

דק מפריד ביניהם. יפה ואין נזילות כלל.

מרי, ב- 1141 אין סיפורי כתמים? איזה בהיר בגוון שמנת עדינה ולא צהובה יש
שלא תופס כתמים כמוהו?

מרי פופ

New member
בעיה, אין לקיסר שמנת עדינה ממש הכי קרוב זה 2200

בסדרה החדשה של ה 5000 יש כל מיני, תבדקי אותם, אבל קצת יותר יקר.
אם את צריכה איש שיש זול וטוב, אשלח לך במסר.

למעלה