הגדלת הסלון - התלבטות בין 2 טיפוסי דירות

tiptip308

New member
הגדלת הסלון - התלבטות בין 2 טיפוסי דירות

שלום,
אנחנו רוכשים דירת 5 חדרים ומתלבטים בין 2 טיפוסי דירות, "אופן ספייס" ודירה שיש לה יחידת מתבגר.
אנחנו רוצים להגדיל את המרחב הציבורי ע"י ביטול חדר שמתכננים להחזירו עוד כמה שנים.
נשמח לשמוע באיזה מהתוכניות פתיחת החדר הגיונית יותר או על עוד יתרונות/חסרונות או הצעות אחרות שלא חשבנו עליהם.
הבעיה העיקרית שאני רואה בפתיחת החדר היא שיוצא שהמרחב הציבורי מול המסדרון עם השירותים והאמבטיה וזה פחות נעים ונפוץ...
בכללי, אנחנו משפחה עם 2 ילדים שבגיל המעבר יהיו בני 6 ו-3. מתכננים לשים אותם ביחד בחדר ולעשות חדר משחקים נוסף. אם יהיה ילד נוסף מתכננים לשים את 3 באותו חדר ולעשות חדר משחקים וכשיגיע הזמן להפריד ע"י בניית החדר הנוסף וביטול חדר משחקים.
חוץ מזה אוהבים יותר את התוכנית של האופן ספייס בגלל המטבח שפתוח לסלון ובגלל הצד של הדירה (דרום).
אשמח להמלצות והערות

תחושת המרחב באופן ספייס טובה בהרבה

מיקום המטבח תורם לזה והיא גם דורשת פחות שינויים בחלוקת הפנים,
כלומר פחות עלויות בהתאמת הדירה לצרכים שלכם.
בכל מקרה הייתי מתכננת מחדש את ריכוז חדרי הרחצה, עם אופציה לפתיחת
החדר ובלעדיה.

מרי פופ

New member
בהנחה שמדובר על הדירה הראשונה הידועה כ"אופן ספייס"

האם הכוונה היא להעביר את המטבח מקום? מה מטרת הפתיחה של החדר?

tiptip308

New member
לאן אפשר להעביר את המטבח?

המטרה היא הרחבת השטח הציבורי. בונים היום קטן מאוד.
כרגע אנחנו ב 4 חדרים ומרגישים את המחסור בעיקר בסלון-מטבח (והשטח הזה לא גדל ב- 5 חדרים. למה? כי זה במרכז הארץ...).
מאחר ויש לנו 2 ילדים ואין לנו צורך אמיתי בחדר עבודה (לא עובדים מהבית, לפ טופ בערב בסלון) - חשבנו לפתוח ובמידה ויהיה עוד ילד או שבעתיד נרגיש שזה לא נחוץ להשאיר אופציה להחזיר את החדר.

מרי פופ

New member
אם פותחים על מנת לסגור בעתיד, או להשאיר אופציה

אז לא באמת ניתן להנות מיתרונות הפתיחה. כי חבל לשנות מיקומים של מטבח למשל או סלון ולהגדיל בצורה שאחר כך לא תסתדר עם ההרחבה שנהניתם ממנה מספר שנים.
לכן אני בעד באופציה הראשונה ללכת על שינוי והקטנה של שני חדרי הילדים למינימום עם נישות לארונות לא גדולים בקיר המקשר על מנת להתגבר על מיקום החלון, והגדלת החלל הציבורי עד כמה שאפשר אבל בצורה שתאפשר גם את הגדלת המטבח והשארתו גדול לתמיד.
בעתיד החלל החשוב ביותר יהיה זה שבמטבח וצריך לחשוב על זה יותר מאשר ליצור סלון צר וארוך שלא נותן כלום וצריך להקטינו בבוא יום פקודה. ותחשבו על ביטול שרותי האורחים ואולי מה עושים עם המחסן הגדול למדי שיש לכם צמוד. ממליצה בחום לקחת מעצבת לצורך אופטימיזציה של הדירה\ במידה והולכים על זה.

למעלה