המלצה על דשא סינטטי - מרפסת שמש קומה 2.

efi19803

New member
המלצה על דשא סינטטי - מרפסת שמש קומה 2.

שלום,
זה דשא סינטטי כדאי לשים במפרסת שמש קומה 2.
עבור ילדים קטנים - גיל שנה - שנתיים.
תודה מראש,

יש לך ניסיון עם דשא סינטטי?

ממש לא מומחית בעניין (ולשם הגילוי הנאות, גם מאוד מסתייגת ממנו), אבל כן יודעת שיש סוגים שמאוד מתחממים בשמש, ושצריך לחשוב איך מנקים אותו ואיך בחורף יתנקזו ממנו מי גשמים אם המרפסת לא מקורה. (האמת שאצלי גם המרפסת המקורה נרטבת לא מעט...).
האם לא עדיף שטיח?
בהצלחה

lipskya

New member
אנחנו עשינו דשא סינטטי במרפסת שמש ומאוד מרוצים

יש סוגים שונים כשההבדלים מתבטאים ברמת העמידות, בתחושה ובנראות.
חשוב ללכת יחפים על דוגמא מהדשא כדי לוודא שלא "קוצני מדי"...
למיטב ידיעתי לא אמורה להיות בעיית ניקוז. המים עוברים דרכו פחות או יותר באופן חופשי ומתנקזים בנקודת הניקוז של המרפסת. אנחנו שוטפים את הדשא אחת לשבועיים עם צינור ואין שום בעיה.
מה שכן, הדשא כן מתחמם ואפילו מתחמם מאוד מחשיפה ישירה לשמש אבל איכשהו לא הייתה לנו בעייה משמעותית מהבחינה הזו, חלקה כיוון שישנם אזורים מוצלים בשעות החמות.
בעיה נוספת שצריך לקחת בחשבון - לכלוכים (עלים, שאריות אוכל וכ"ו) לא נשטפים וצריך להרים בידיים.

בהצלחה!

lipskya

New member
אין לי ממש תשובה לגבי איזה סוג

אנחנו קנינו לפני כ-3 שנים ב"דשא קבוע" שבנווה ימין
http://www.deshe-kavua.co.il/
ראינו מה יש במלאי, דרכנו כדי לבדוק תחושה, בחרנו גוון והתקדמנו...
יש טווח למחירים אבל כיוון שמדובר בסה"כ במטרג' לא גדול, המחיר לא ממש שיחק (בין 40 ל-120 ש"ח למטר רבוע).
אספנו את הדשא וביצענו את ההתקנה בעצמנו.

בהצלחה

lipskya

New member
צריך לחתוך עם סכין יפין כדי שיתאים בדיוק לפינות וזוויות

במרפסת.
בסה"כ אם עובדים בזהירות זה לא מסובך...

L K Design

New member
דשא סינטטי למרפסת

שלום,
אני ממליצה לך על דשא של חברת "כרמל דשא"
יש לו אישור של מכון התקנים והוא אינו מכיל קדמיום ועופרת
וללא חשש לרעלים.
אני עשיתי דשא כזה בתוך הבית בחדר המשחקים של ילדיי
ופרסמתי על זה פוסט בפייסבוק.
מזמינה אותך להיכנס לדף העיסקי שלי ולראות תמונות.
בהצלחה!
אתי לב כץ (מעצבת פנים)
https://www.facebook.com/etilevkatzdesign?ref=hl

אמרלדה

Active member
לי יש ניסיון. מאוד אוהבת וממליצה, למעט הסתייגות אחת

אכן, מתחמם מאוד בשמש. לא הייתי עושה אותו במרפסת דרומית פתוחה. לא תוכלו לצאת החוצה יחפים, ועם נעליים בשעות החמות יש תחושת דבק... אצלנו המרפסת פתוחה וצפונית, אבל יש כניסת שמש ממזרח חצי יום. ויש אזורים חמים מידי. יש גם פרגולה חלקית על חלק, והחלק הזה בסדר גם בצהרי היום על אף שהיא חלקית.

סיכום: מרפסת שרובה מוצפת שמש רוב היום - לא. כל השאר כן.

מעבר לכך - מושלם. כששאלתי, אמרו לי שהדשא הזה נקרא "דשא ארבעה גוונים". ואכן, הוא מגוון, רך מספיק לתינוקות, הכלב משוגע עליו, הוא נותן תחושה של דשא אמיתי והוא פשוט יפהפה עם כל הירוק שלו. מאוד ממליצה. אבל אני לא יודעת של איזו חברה זה.

ניקוי: אפילו לא עשו חור מסביב לחור הניקוז שבמרפסת. פשוט הניחו את הדשא עליו ואמרו שזה ינוקז, כי יש שיפוע סביר במרפסת. ואכן כך - גשם זלעפות, ואחר כך תוך יומיים הכל נעלם.

כדי לנקות מאבק שוטפת עם צינור. עלים (ויש) - קודם כל לא מתרגשת ולא רואה בעלים זבל. על הדשא זה נראה טבעי. וכשנמאס לי - אוספים ביד.
מנקה מידי פעם גם עם שואב אבק טוב, בכיוון אחד בלבד. לא עם רובוט. אמרו לי גם שמעולה עם מטאטא קש. את הרעיונות האלה, האחרונים, קיבלתי ממומחה לשטיחים.

למעלה