התלבטות לגבי מטבח ושירותי אורחים

שמיים12

New member
התלבטות לגבי מטבח ושירותי אורחים

אשמח להארות/הערות לגבי מחשבה שלי למקסם את החלל.
שירותי אורחים
לדעתי אלו מיותרים וכדאי להשתמש בהם כדי להגדיל את השירותים ומקלחת הצמודים אליהם. יחד עם זאת ייתכן בעתיד ממ"ד ישמש כחדר עבודה ושירותים האורחים יהוו אופציה על מנת לשמור על הפרטיות שלנו
מטבח
האם ניתן להוסיף אי לפי התכנון הנוכחי כך שיכיל גם 4 מקומות ישיבה?
האם כדאי לבטל את פינת האוכל ובמקומה ליצור נישה לארונות מטבח שמאחוריה ישנה מרפסת שירות גדול ומזווה? האם באופציה הזו ניתן להוסיף אי? או כדאי כמו בשרטוט לעשות חצי אי

אשמח הערות/הארות גם על שאר חלקי הבית אם יש לכם

דירה טובה

אהבתי את המרחב בחלל הציבורי.
את צודקת לגבי שירותי האורחים, מיותרים בנסיבות ועדיף עוד מרחב ואחסון.
אם בכל מקרה אתם מקבלים את השירותים (במקרה של דירת קבלן) כדאי
לבקש הכנות בלבד ולסגור אותן כך שניתן יהיה להשמיש בעתיד אם תרצו,
עדיף על הזיכויים המינימליים הרצויים.
את המטבח צריך לתכנן, אפשר לארגן דלפק גדול יותר במקום הנוכחי,
אפשר באופן שונה מהקיים וגם בשילוב אחסון נוסף,
ובכל מקרה יש לתכנן את המטבח, להגדיל את משטח העבודה הראשי
בין הכיור לכיריים לפחות ל80 ס"מ ולהתאים לכך
את התכנון הפרטני של חלוקות הפנים.

eden7115

New member
תשובות

1. לדעתי שירותי האורחים אינם מיותרים בפרט אם יש מחשבות לגבי שימוש בממ"ד כחדר עבודה. בנוסף, הרבה יותר נעים שאורח ישתמש בשירותים נפרדים ולא עם כל הבלאגן שנוצר בחדר רחצה אחרי מקלחות וכו'.
מה שכן - ניתן לצמצם את שטח שירותי האורחים ויחד עם סידור מחדש של האלמנטים בחדר הרחצה - לקבל חדר רחצה גדול ומרווח יותר - עם יותר מקומות אחסון וכיור גדול.
&nbsp
2. לגבי המטבח - בתכנון הנוכחי אין אפשרות להכניס אי, ק"ו עם 4 מקומות ישיבה.
ניתן לבטל את פינת האוכל אך כדי שיהיה ניתן להכניס במטבח אי גדול עם 4 מקומות ישיבה רצופים - לא הייתי מגדילה את חדר השירות או יוצרת מזווה נפרד, אלא משתמשת בקיר פינת האוכל לטובת ארונות גבוהים שקועים בנישה שישמשו כמזווה + מקום אחסון מוסתר לכל מה שרוצים (אפילו לכביסה...).
הייתי ממליצה לא לוותר לגמרי על פינת האוכל, מתוך מחשבה על העתיד (אולי כיום אינכם מארחים לארוחות חגיגיות אך זה יכול להשתנות...).
ההצעה שלי (כמו בשרטוט) - אי שחציו גבוה ומשמש כאי לכל דבר - וחציו נמוך והוא בעצם שולחן המוצמד לאי הניתן להפרדה בעת הצורך ולהוספת כסאות סביבו.
&nbsp
בהצלחה!

דליה ב

New member
עדן, לגמרי לא בטחה שניתן להזיז את האסלה

בחץ רחצה של הילדים כפי שהצעת...(רחוק מהמקום המקורי)

מרי פופ

New member
צודקת בדירת קבלן זה לא יתכן, האסלה לא יכולה לדלג ככה

בשיפוצים, בהינתן גובה נדיב בין יציקת הבטון לריצוף, יתכן שכן ניתן להזיז.

גלמיש1

New member
לא ברור מהו חדר עבודה - האם חדר לקבלת קהל?

אם את מתכננת קליניקה אז אולי יש הצדקה לשרותי אורחים נפרדים.
אחרת - הייתי מבטלת את האסלה הנוספת. כן הייתי שוקלת להפריד את חדר האמבטיה לאמבט לחוד ושרותים לחוד. ככה תהני משני העולמות - גם האורחים לא יכנסו לחדר האמבט של הילדים, וגם תחסכי בשטח ובעוד חדר שרותים שצריך לנקות ולתחזק.
&nbsp
לגבי סוגית פינת האוכל/אי אכילה - בעיני הכפילות כאן ממש מיותרת. שולחן האוכל נמצא ממש צמוד/בתוך המטבח - בשביל מה צריך עוד פינת אוכל ? מילא כשמדובר באחוזת ענק, אבל בדירה זה הכי מיותר. הייתי מבטלת את חדרון השרות, ואם אתם נוהגים לתלות כביסה - הייתי עושה על כל הקיר הזה ארון קיר גדול שיכיל הן איכסון למטבח והן את מכונות הכביסה.
אם לא תולים כביסה, הייתי מעבירה את המכונות לארון שימוקם במקום שרותי האורחים.
&nbsp

שמיים12

New member
מענה על שאלות שעלו בדיון

אכן חדר העבודה הוא חדר לקליניקה וזו הסיבה להתלבטות. ואגב זו דירת קבלן אך זו דירת הפנטהואס אז אולי כן יהיה אפשר להעביר את האסלה כפי שהוצע

לגבי המטבח אנו מידי פעם מארחים וצריכים שולחן אירוח (הנוכחי שלנו הוא שולחן שניתן לשבת 8 אנשים לפני פתיחה ולרוב אנו פותחים הרחבה אחת) אך במידות המקופלות שלו הוא נכנס כיום לפינת אוכל שהיא חצי מהמידות המצוינות כאן. אני בדעה שכן להזיז את השולחן יותר לכיוון דלת הכניסה ואת האיזור שהתפנה אכן לעשות ארונות קיר שיכילו אזורי אחסון (איך שנראה עכשיו בגלל החלון הגדול בקושי יהיה ניתן לתלות משהו מעל השיש)
בדירה שלנו כיום אין מתלה כביסה (הוא בוטל לטובת מדחס של מזגן) לכן לרוב אנחנו משתמשים במייבש.
אני עדיין בהתלבטות שכן אני רוצה להוסיף מקום אחסון (אופה הרבה ויש המון תבניות אביזרים וחומרי גלם) אבל גם לא רוצה את פינת האוכל במטבח (כי אכן אין טעם) אלא לעשות אי לישיבה (במקום החצי אי הנוכחי) כי יש שם המון מקום

מרי פופ

New member
אם אתם לא צריכים חדר כביסה עם מתלה כביסה בחוץ, אפשר לבטל

ולפתוח את הקיר למטבח.
לא הבנתי אם זו דירת קבלן חדשה שקניתם, אבל יתכן שהקבלן לא יסכים לשינויים הללו כי זה שטח שירות וזה משהו שתאלצו לעשות אחרי קבלת מפתח.
ואת שרותי האורחים אפשר להפוך לחדר כביסה או לצרף לחדר רחצה אחד ענק שיש בו גם ארון שירות למכונה ומייבש וכו'...)
מסכימה שיש צורך בעוד אחסון במטבח, הוא לא מספיק כרגע.
לאור השינויים אני ממליצה לך לפנות לתכנון מקצועי של החלל ע"י מעצבת פנים. העתות לא מאוד גבוהה וזה שווה כל גרוש שיושקע כדי לנצל את הפוטנציאל ולתכנן איזורי אחסון.

שמיים12

New member
מענה

אכן זו דירה חדשה מקבלן
מצ"ב השינוי שחשבתי עליו. רוחב החדרון שנוצר הינו כ-145 ס"מ בהתחשב בעומק של 60 ס"מ לארונות מטבח וקיר פנימי. לדעתי זה מספק אם רוצים להוסיף יחידת מדפים.
בכל מקרה ייעוץ פרטני של מעצבת פנים זה אכן משהו שאנחנו שוקלים

מרי פופ

New member
קחי בחשבון שפינת האוכל שהעמדת שם אינה בקנ"מ

סגירת המטבח הזו יצרה חדר שירות גדול ובזבזני במקום, אפשר לעשות דברים הרבה יותר יעילים.
אם מגלים את פינת האוכל אל מעבר להרי החושף, צריך לדאוג למקום לאכילה יומיומית במטבח, בנוסף למקומות האחסון.
הדירה יפה ומלאה בפוטנציאל, מעצבת פנים מוכשרת תציע לך רעיונות שלא חשבת עליהם כלל שישדרגו אותה מאוד.
בהצלחה.

לא ולא!

סליחה אבל התכנית שלך מזיקה יותר ממשפרת, פונקציונלית ועיצובית:
- סוגרת את החלל הציבורי היפה שלכם
- פינת האוכל רחוקה מהמטבח, מאיזור האירוח\מרפסת
- נכנסים ונופלים ישר על שולחן האוכל
- חדר השירות לא שמיש ברוחב שלו לארון וגם מקום לפתוח גישה
- אין מעבר סביר לחדר השירות בגלל מכונת הכביסה
יש עוד פרטים, כולל תכנון המטבח והעמדת הריהוט בסלון,
אז מחזקת את ההמלצה לפנות בהקדם ללווי מקצועי של מעצבת פנים.
אם יש התלבטות הקשורה בתקציב, כבר עדיף לא לגעת, אך אם רוצים לנצל
היטב את הפונטנציאל של הדירה, אז באמת רק בעזרה מקצועית מטעמכם.

למעלה