מה רוחב הדלתות המומלץ לארונות עליונים קלאסיים

פיפיות1

New member
זה בהחלט תלוי באורח החיים

בשבת למשל שאז עיקר הצורך, אי אפשר להשתמש. ואז אחרי כל סעודה ממילא צריך לשטוף כי צריך את הכלים לסעודה הבאה. זה אומר שממילא צריך מייבשי כלים, ועיקר השימוש במדיח לא שימושי.
&nbsp
כנ"ל לגבי חלבי ובשרי שאנחנו לא משתמשים באותו מדיח. הפיצול גורם שהמדיח פחות אפקטיבי ואם רוצים 2 מדיחים צריך מטבח ענק.
&nbsp
בקיצור, לא מדברת על אנשים שלא מודעים לאפשרות, אלא מתוך בחירה מעדיפים בלי מדיח.
&nbsp
(וביננו, כיור מלא כלים זה רבע שעה ויש את הכלים במיידי)

בעיני אין מה להשוות מדיח למכונת כביסה

מדיח הוא מאוד נוח, ועדיין בגדר אפשרות, שניתן גם בלעדיה. אגב, כשאין מדיח - מלכלכים פחות כלים. עניין של הרגל.
&nbsp
&nbsp
בלי מכונת כביסה לא הייתי שורדת.

אודרי11

New member
ממש לא עניין של סגנון..

מדיח כלים זה לא משהו חדשני, את המדיח הראשון קניתי לפני יותר מ-30 שנה, אז היו 3 ילדים בבית, המון אורחים וזה היה ממש הצלה, שלא לדבר על זה שהמדיח מנקה באופן מושלם כלים שומניים..שצריך לעבוד קשה בכיור כדי לנקות אותם..

שלא לדבר על כמויות המים, נוזל הכלים, הגב הכואב, הידיים המגורות, והלכלוךעל הרצפה אחרי שטיפת כלים מאסיבית.

מנסיון

אחרי שנים בלי מדיח, יש לנו עכשיו. <font>זה נחמד, </font>אבל ההכנה לפני גם גוזלת זמן, וכל שאר הפרפראות שהזכרת...כלומר, לו היה מדובר בבחירה בין שטח אכסון חיוני לבין מדיח- הייתי מוותרת עליו...

מירי,

New member
בהחלט עיניין של סיגנון

את המדיח שלנו קניתי לפני 13 שנים בערך, בהריון של הבת השלישית.
אחרי 5-6 שנים הוא הפסיק לתפקד כמו שצריך ולאט לאט זלגתי חזרה לשטיפת כלים ידנית.
היום הוא כבר מושבת לגמרי אבל בבית נשארנו עם ילדה אחת וסופי שבוע משפחתיים וככה עומד לו המדיח במטבח החדש ומשמש כתא אחסון כשאני מתלבטת כל פעם מחדש אם לא עדיף להוסיף במקומו יחידת אחסון במטבחון הקטן שלי (ואז אני מבקשת מהאיש שישטוף כלים והוא מכריז ש'מחר אני קונה מדיח' ושוב אני לא מזמינה את הנגר
)

זה נשמע יותר כמו עניין של אבטחת איכות לקויה

המדיח שלנו, של מילה, בן 8 והכלים יוצאים ממנו כמו חדשים. הציפייה שלי היא שהוא ימשיך לתפקד פרפקט לפחות 20 שנה.
&nbsp
בית שהמטבח שלו משמש לחימום אוכל במיקרו, או לארוחות בוקר/ערב של שתי פרוסות ועגבניה יכול בהחלט בלי מדיח. משפחה בת כמה נפשות שעושה בישול של ממש תעשה בחוכמה רבה אם תתקין מדיח. בעיני בכלל לא בא בחשבון מטבח בלי מדיח.
&nbsp
אגב, יש גם פתרונות הלכתיים כדוגמת שעון שבת שמכוון להפעלה מאוחר בלילה, שמאפשרים לדתיים להשתמש במדיח גם בשבת.

אודרי11

New member
בהחלט..

מדיח מאיכות טובה, שמטופל נכון...כלומר ניקוי יסודי פעם בחודש, מלח בזמן, וכל מה שנדרש, אמור להחזיק מעמד שנים טובות באותה רמת ביצועים.

אין ספק, איכות טובה היא מפתח

אבל טיפול נכון? מדיח ברמה טובה לא אמור לדרוש שום טיפול, למעט החלפת מלח ונוזל הברקה.
&nbsp
המדיח שלנו מדליק נורית כשצריך למלא מלח, בערך פעם בשנתיים (זה באמת המספר, לא מליצה סתמית) או נוזל הברקה - בתדירות דומה. מעולם לא ניקינו אותו - הלא הוא כל הזמן נשטף במים חמים וסבון. לאורך השמונה שנים האלה ניקינו קצת לכלוך מהפילטר, אולי פעמיים.
&nbsp
זהו...

מירי,

New member
אבל זה לא הדיון כאן.

אם לא היה לי מדיח עד היום אין ספק שאת המטבח הייתי מתכננת בלי מקום למדיח.

מירי,

New member
זהו- שהדברים האלה משתנים.

כאמור קניתי את המדיח לפני שנולדה הבת השלישית שלי (סימנס שהיו עליו המון המלצות) היום הבן הגדול שלי התגייס לקרבי, הצעיר עזב ללמוד במרכז הארץ כך שמה שהיה רלוונטי אז כבר לא מתאים היום.
&nbsp
<אבל אולי עוד כמה שנים כשיבואו יותר עם בנות זוג ואולי נכדים זה שוב יהיה רלוונטי
>

למעלה