תריסי דקור למיזוג אויר והבעיות איתם

יוסיזיו

New member
תריסי דקור למיזוג אויר והבעיות איתם

כפי שכבר ציינתי לא פעם נתבקשנו על ידי מהנדסי אלקטרה להמעיט ולהמנע בשימש בתריסים הללו עקב בעיות שנגרמות כתוצאה מהפרעות בזרימת האויר ואתמול קיבלתי דוגמה קלאסית.
ביעוץ למזגן קטן לחדר מבקש הלקוח ממני לבדוק מזגן מיני מרכזי שהותקן לו על ידי הקבלן כי הוא מרעיש מאד.
במקום יש תריס דקור של 1 מטר ומיד הבחנתי בבעיה של רעש מהתריס,ביקשתי להסיר את התריס ולהוכיח ללקוח ואכן מיד הרעש הפסיק.
במקום אני מתקין לו תריס סלוט שלא פוגע בזרימת האויר.
אז המעיטו בהמלצות לגבי התריס הזה.
יש כרגע בניסויי שטח תריס דומה של טויטופלסט שמבטיח זרימת אויר טובה ללא רעש,כשנבדוק ונווכח שאכן כך הדבר אכתוב שוב.

batno1402

New member
ואוו-אני כבר הזמנתי 4 פתחים של דקור

זה שמתקין לי את המזגן, בכלל לא הזכיר את נושא הרעש. רק דיבר על כך שהעיצוב של הסלוט יותר יפה ומודרני. ההפרש שהוא רצה עבורם-היה די גדול,אז החלטתי-להיות פחות מודרנית, ולקחת דקור.

יוסיזיו

New member
תבקשי ממנו סלוט של טויטופלסט הוא לא כל כך יקר כמו היצרנים

האחרים.
וזה לא רק הרעש אלא גם כמות האויר שיוצאת מהמזגן,הדקור מוריד את כמות האויר ובגלל זה המהנדס הראשי של אלקטרה ביקש להמנע מהדקור ונתן מספר דוגמאות על תקלות לכאורה ומשהסירו את התריסים הכל פועל כמו שצריך.

batno1402

New member
תודה,יוסי זיו.

ואני יכולה לשנות את זה לסלוט ,גם אם כבר עשו את הפתחים? הבעיה שהוא נראה לי כל כך חאפר, זה שעושה את המיזוג,ושהוא גובה ממני מחיר גבוה פי כמה מאשר בשוק.לקחתי אותו , כי הקבלן נתן לי מיזוג חינם, ואני "כאילו" שידרגתי. הוא רוצה תוספת של כ-500ש"ח יותר על כל פתח (של מטר),-זה הגיוני?

יוסיזיו

New member
המחיר לא הגיוני בכלל לעבודה אבל בגלל שזה קשור לקבלן פה

קבור הכלב, אני לא עובד עם קבלני בנין רק בגלל הסיבה שכל העבודות שקשורות איתו הרווחיות היא אפסית אז הקבלן מפתה את איש המיזוג בזה שאף אחד לא יכול לבצע שינויים באתר חוץ ממנו עד טופס 4 ואז אותו אחד מכניס מחירים כפולים.
ברגע שהעבודה מבוצעת לפי התוכנית המקורית של הקבלן השינויים והתוספות הם פחות ממחצית ממה שאמר לך.
הפתחים של הדקור מתאימים לסלוט בדיוק.

batno1402

New member
תודה על התגובה המהירה.

תארתי לי שכאן קבור הכלב. הייתי שבויה שלמתקיןהמזגן והקבלן. הבטיח -יענו -מזגן חינם. אולי אתה יכול להגיד לי, אפילו בפרטי, כמה צריך להיות ההפרש -בין הדקור לסלוט. ועוד נידנוד אחד- אני יכולה לעשות את ההחלפה -אחרי שאני נכנסת לדירה,אם תיווצר בעיה? ותודה שאתה מעדכן.

יוסיזיו

New member
אפשרי להחליף בקלות ,זה נתפס עם קפיצים קטנים לתוך המתאם.

רק שתביני את המחירים ,תריס דקור עולה לי 130-140 ש"ח למטר והסלוט 150-160 ש"ח למטר,ללא מעמ.
400 ש"ח גובים יחד עם המתאם שמאחור אבל עם הוא כבר קיים אז כולה 20 ש"ח למטר הפרש אבל כמו שכתבתי מנצלים את השינויים כי כל הטריק של קבלן/טכנאי נוי על השינויים הללו.
אתן לך דוגמה קטנה והיא ממש אישית,הבן שלי קנה דירה ,אני מתקין לו מזגן אלקטרה 4 כ"ס מה שמכנים,אני מגיע לדירה לאחר שסוף סוף נותנים לי להכנס וזה בנקודה בה מסתיימת הבלעדיות של האיש במקום ומוצא צנרת קטנה מהדרוש שהיא סטנדרטית לכל מזגן מעל 4 שזה מינימום לדירה של 100 מטר ,הבן פונה לקבלן וזה ממשיך הלאה למתקין והתשובה היממה אותי, "עשיתי הכנה למיצובישי ופוגיטסו "!!! .עקרונית זה נכון אבל מזגן שכזה עולה מעל 20000 ש"ח לעומת תדיראן ואלקטרה שעולים 7000 ש"ח.
אז זו החוצפה הישראלית והקומבינה.
לכן כמו שפתחתי מתחילה לא עובד עם קבלנים .נקודה. ואני בענף רק !!47 שנים!!.

batno1402

New member
טוב. אז אצלי הוא מרוויח קצת מהצד.

כנראה שהוא לא היחיד. והקבלן שלי-בכלל לא מאפשר לאף גורם חיצוני להכנס לעבוד ,לפני שהוא מוסר מפתחות.

מחפשת333

New member
בדיוק התחלתי לבקש הצעות מחיר בנושא מזגנים

ובאחת החברות המליצו לי על פתחי דקור של טוויטופלסט - אלו שבחלק התחתון של התמונה המצורפת.
הסלוטים (בחלק העליון של התמונה) לא ככ הרשימו אותי עיצובית והיו הרבה יותר יקרים.
האם הניסוי שלך מתייחס לתריסים שצירפתי ? אשמח לשמוע מה היו תוצאות הבדיקה שעשית. יעזור לי מאד בקבלת ההחלטה.

batno1402

New member
סתם מעניין- בכמה דרשו יותר?כי אני באותה בעיה.

ממני דרשו 500ש"ח יותר- על כל פתח באורך מטר.

מחפשת333

New member
אני באמת לא זוכרת

בגלל שפסלתי את זה על הסף אפילו לא רשמתי וגם לא ביקשתי את זה בהצעת המחיר הכתובה. אולי אבקש עכשיו בהמשך למה שיוסיזיו כתב וכשיהיה לי אפרסם כאן

יוסיזיו

New member
אלו בדיוק הפתחים המדוברים,הסלוטים הם העליונים. אם לא מתחבר

לעיין אז לקחת דקור עם פחות שלבים במקום 7-8 שלבים לקחת 5-6 שלבים ,הרווח יותר גדול בינהם ופחות הפרעה לאויר.
גם בסלוטים יש הבדל ,יש סלוט 20 עם מרווח 20 מ"מ ויש דגם 25 עם 25 מ"מ מרווח.

מחפשת333

New member
תודה רבה!!! מה אמור להיות ההבדל במחיר בין

דקור לבין סלוט לכל מטר רץ?
החברה שכנראה אעבוד איתה משתמשת רק במוצרים של טויטופלסט. האם יש להם כמה סוגי דקור וסלוטים? הם הראו לי רק מה שצילמתי והעליתי כאן כך שמבחינתי או לקחת את העליון או את התחתון. טענו שהאיכות מצוינת והם אינם מתקמטים ומרעישים כמו הסינים

lior2510

New member
מבקש ייעוץ מקצועי בנוגע להחלפת תריסים

שלום יוסי,
מעריך את הידע הרב שלך ושיתופו בכנות.
אני עתיד להיכנס לדירה חדשה מקבלן בעוד כחודש. הוא נתן לנו מזגן מיני מרכזי של אלקטרה שכבר הורכב עם תריס פלסטיק אחד רגיל וחופה בגבס.
השאלה שלי היא אם אחרי טופס 4 ארצה לשנות עצמאית (לא דרך איש המיזוג של הקבלן) את התריס לשני תריסי סלוט- במה זה כרוך? האם צריך לפרק את כל הגבס? או רק את התריס והמתאם שלו?
&nbsp
תודה רבה!

יוסיזיו

New member
תריס אחד קיים = סלוט אחד,אם תרצה יותר צריך לעשות פתח בגבס

ובמידה ויש יציאה פנויה במרכזיה אפשר לחבר לה תעלה שרשורית,אם אין יציאה פנויה מחליפים את המרכזיה ליותר גדולה וזה רק יעשה טוב למזגן.
החלפה של התריס הישן בסלוט אין צורך לפרק את הגבס .

יוסיזיו

New member
אם יש לך תריס 50 סביר שהוא

50/20 או 50/15 אז צריך לפתוח את הגבס לאורכו כמובן שתתקל בקונסטרוקציית פח שצריך לחתוך ואז מתקינים את המתאם. יש 2 סוגי מתאמים האחד עם חיבור לשרשורי במרכז ואם אתה רוצה למשוך מהמיקום הקיים ימינה או שמאלה יש מתאם עם חיבור צידי. בכל מקרה תוודא לפני מהו השרשורי שמותקן אצלך 8 או 10 ולפיו המתאם החזית .למתאם הצד 2 האפשרויות קיימות עליו .

למעלה