סדר בבלאגן הריצוף

nikita5s1

New member
סדר בבלאגן הריצוף

שלום לכולם,

אנחנו מתכוונים להחליף ריצוף בקרוב אז התחלתי להתעניין בנושא ולקרוא על סוגי ריצופים, בפרט כאלה שמבריקים.
כיום יש לי ריצוף מט של הקבלן ולמרות שהוא לא חלק בדוגמה שלו הוא פשוט נוראי מבחינת לכלוך וכל כתם מים קטן נראה עליו.

אני שואפת לריצוף של 80 על 80 מבריק בצבעים קרים ועם סימנים דמויי שיש שיטשטשו לכלוך. העניין הוא שאני קוראת בכל מיני מקומות שריצוף מבריק עשוי להיות כזה שסופג כתמים, כמו שיש במטבח או נשרט וזה משהו שאסור שיהיה אצלי בגלל נוכחות בעלי חיים.
מה שאני לא מבינה זה שאומרים שכל הגרניט פורצלן למינהם זה בעצם קרמיקה אבל לאמא שלי יש ריצוף קרמיקה מבריק מלפני 20 שנה 40 על 40 שיש בו חספוס בצורת עורקים גסים עליו והוא פשוט מצויין מבחינת לכלוך. בסיבובים בחנויות לא ראיתי שום דבר דומה לזה.
עוד משה שהבנתי שיש לתת עליו את הדעת זה עם או בלי זיגוג.

יש בכלל חיה כזאת ריצוף מבריק שלא נשרט, אטום לכתמים ונוזלים, שלא נשארים עליו סימני ניגוב עם מטלית לחה?

אני שומעת דיעות סותרות מבעלי ריצוף מבריק בעניין השעבוד לניקיון. האם ייראה טוב גם בשטיפה של פעם בשבוע?

תודה מראש

talitush2

New member
מבינה אותך. גם אני בזמנו עשיתי על זה דוקטורט

אך לא הגעתי למסקנות חותכות.
יש שטענו שמבריק זה מכה. יש שטענו שמט זה מכה.
בסופו של דבר החלטתי ללכת עפ"י דוגמאות משני בתים שראיתי ואהבתי ועשיתי מבריק. אני מתה עליו. לא סופח כתמים. יפהפה.
עצות שאני יכולה לתת לך זה לא מט או מבריק, אלא באמת שתהיה בו דוגמה של שיש - זה גם יפהפה וגם פרקטי. אם אפשר לבחור את רמת הזיגוג, בחרי ברמה בינונית. אצל הבת שלי יש כזה, עם שני קטנטנים שדופקים, שופכים ומתעללים ברצפה, פלוס שני חתולים - והיא נראית כבר שנים נפלא. עוד יותר משלי.
בהצלחה.

nikita5s1

New member
ממש ככה - היו שאמרו לי שסובלים מזה ולהתרחק כמו מאש

מצד שני יש לי במטבח ריצוף מט של הקבלן שאני ממש סובלת ממנו והוא כל טיפת מים ממש מתלכלך. אי אפשר לנגב חלק ממנו חייבים לשטוף את כולו. אז כנראה שגם במט יש סוגים שונים של גימורים.
&nbsp
אני מאוד אוהבת את הדוגמה של השיש במיוחד עם העורקים הלבנים על צבע אפור בהיר או צהבהב.
מה הכוונה זיגוג בינוני? שמעתי על מלוטש, מזוגג, לפאטו ומזוגג סופר פוליש
&nbsp
תודה

L K Design

New member
ריצוף מבריק

שלום,
קיימים 2 סוגים של ריצוף מבריק:
1. מלוטש- אריחים שעברו ליטוש בשכבה העליונה של האריח ולכן הם פגיעים יותר וסופגים כתמים.
2. מזוגג- אריחים בעלי שכבת גלזורה שמגנה עליהם והם לא סופגים כתמים.
בנוסף קיימים גם אריחים שנקראים "לפאטו" שהם חצי מבריקים ואינם סופגים.
אני אישית לא אוהבת אריחים מבריקים גם במראה וגם מבחינה פרקטית אבל אם כבר מבריק אז רק מזוגג או לפאטו.
בהצלחה!
אתי לב כץ.

nikita5s1

New member
מדהים שאף מוכר לא ידע להסביר לי ככה בפשטות שמזוגג = לא סופג

תודה על ההבהרה.
&nbsp
העניין הוא שיש לי תוכים בבית ומידיי פעם מפספסים קקי על הרצפה ולא הייתי רוצה שיישאר כתם. אז בעצם להתעקש על מזוגג אם כן.
&nbsp
ומה בנוגע לשריטות? לדוגמה אם לכלובי התוכים יש גלגלים שהם נעים עליהם ואני מזיזה אותם כשאני מנקה זה יכול לשרוט? או צעצועים של הבת שלי?
&nbsp
תודה

L K Design

New member
פשוט, בעברי הייתי יועצת עיצוב בחברת קרמיקה גדולה

לפני שפתחתי את העסק שלי לתכנון ועיצוב פנים.
אם תבחרי באריח מזוגג מחברה איכותית למשל איטלקי (לא סיני, טורקי...)
הוא לא אמור לספוג כתמים מקקי של תוכים ולא שריטות מצעצועים אלא אם משהו מאד כבד נופל על הריצפה ואז זה יכול לפצוע אותה.
בכל אופן, אם יש ילדים קטנים בבית אני לא ממליצה על אריחים מבריקים כי הם מאד מחליקים, כשדורכים על הריצפה עם גרביים ואפילו עם נעליים ובמיוחד כשרק שוטפים את הריצפה.
בהצלחה!
אתי לב כץ.

מנסיון אישי בבית של חולת נקיון:

לי יש בבית ריצוף מבריק של גרניט פורצלן שניראה כמו שיש. דהיינו, עם עננות ועורקים שמסווים כל ליכלוך. המירצפות לא בהירות לגמרי אלא בצבע צהבהב. גם אם לא אנקה שבועיים שלושה (דבר שבחיים לא יקרה), לא רואים ליכלוך.

אין שריטות!

הרכבנו סיליקונים מתחת לרהיטים הכבדים, וזהו. האמת שממש מושלם! גרניט פורצלן צהבהב דמוי שיש, לא סופח כתמים ולא רואים שערות או טיפות עליו. מאד מרוצה מהבחירה.

nikita5s1

New member
אחרי שעשיתי דוקטורט בריצוף מבריק היום...

ותשאלתי לפחות עשרה אנשים על הריצוף המבריק בבית שלהם ושמעתי דיעות סותרות וזהירות ממוכרים בחנויות, החלטתי שלמרות שזה מאוד יפה כנראה שזה לא מתאים לבית כמו שלי.

ואז קראתי את התגובות שלכם ושוב התלבטתי....

נורא נורא מבלבל....

batno1402

New member
אני מקושרת לכמה אתרי עיצוב בפייסבוק

ויש להם יחד-כמה אלפי מגיבים. המון פעמים-מופיעות השאלות-איזה ריצוף לבחור. התשובות נחלקות ל-4- 1. שעל כל ריצופי הגרניט פורצלן-יהיו כתמים. 2. בהיר- 3.-מט. 4- לפאטו. כל אחד -מנסיונו. זה בטח גם קשור לאיכות הריצוף- סיני או תורקי או ספרדי או איטלקי. לי למשל-יש מט איטלקי- דמוי חלילה, שעלה לי הרבה כסף לפני עשר שנים- ויש כתמים-אם נוזלים מים-ודורכים עליהם, או אחרי אירוח. ביוםיום-אין. לדירה החדשה-לקחתי מבריק בהיר. רציתי להחליף אווירה וסיגנון. מה שכן- הלכתי בעקבות העדר-וקניתי בקבוצת רכישה- נוזל ניקוי שמעלים סימנים אחרי השטיפה. אז אחרי שטיפה-באמת אין סימנים ונראה נהדר- אבל -אחרי שהנכדים והכלב -הולכים הביתה,בשבת-הריצפה נראית-כמו אחרי סופה. הבנתי כבר-שלגרניט פורצלן- משתעבדים.

nikita5s1

New member
נשמע משכנע

ועם בעלי החיים בבית וילדים... כנראה אצטרך לוותר על המראה המהודר.
אגב כמו שאמרתי גם מט יכול לשגע כמו מה שיש לי במטבח.
האופציה השניה שלי היא גם גרניט פורצלן אבל מט מחוספס דמוי פרקט.
לקחתי כמה דוגמאות הביתה וממש לא רואים על זה לכלוך.
&nbsp
תודה רבה על חוות הדעת

אמרלדה

Active member
הי לך. לגבי המט המחוספס

ממליצה על מט מחוספס במראה, לא באמת.
כי הלכלוך מצטבר בחיספוסים...

רואים את זה באמבטיות או במרפסת, שזה מקדם חיכוך גבוה - R10.
יותר קשה לנקות אותו.

nikita5s1

New member
צודקת בהחלט

דיברתי על דמוי פרקט לפעמים עושים לו פה ושם גבשושית כזו רק שייתן מראה יותר כמוי עץ, אבל אין בו באמת חריצים כאלה נגד החלקה כמו ששמים באמבטיות.
חברים שלנו עשו דמוי פרקט עם חספוס גלי בכל הבית וממש מקטרים שכל הזמן מצטבר להם לכלוך.
&nbsp
תודה רבה על העיצה!

למעלה