התייעצות

התייעצות

אנחנו מחליפים את השיש של המטבח ועל הדרך אני רוצה להגדיל את היחידה של האי שבמקום שיהיו שלושה כיסאות יהיו ארבעה כיסאות.
יש שתי אופציות ואני ממש מתלבטת.
אופציה אחת להזמין יחידה חדשה גדולה יותר ,במקום 180 (שיש כרגע) 210. ואז משטח השיש שלמעלה יהיה גם 210. ובאורך הזה לשים ארבעה כיסאות בר.
או
אופציה שניה להשאיר את היחידה של האי שהוא 180 ופשוט את השיש שמעל היחידה הזו להאריך ל210 ואז בעצם תהיה בצד של השיש בליטה של 30 ס"מ.
ואז יהיו ארבעה כיסאות בר קבועים פלוס תהיה אופציה לפעמים להוסיף איזה כיסא בר חמישי ללא גב ולשבת בצד איפה שיש את הבליטה של ה 30 ס"מ, אבל שוב הכיסא החמישי הזה לא יעמוד שם קבוע כי זה יפריע למעבר. השאלה אם זה יראה יפה שיש ארבעה כיסאות בר קבועים , כאשר שלושה כיסאות יש בעצם את היחידה מתחת ובכיסא הרביעי אין יחידה אלא יש בעצם חור. זה לא יראה מוזר ?
ועוד שאלה אם אני עושה הארכה ל 210 זה אומר שישאר לי מעבר של 90 ס"מ . האם מעבר של 90 ס"מ זה מספיק ? אם אעשה מעבר של 100 אז אצטרך לעשות אי באורך 200 והשאלה אם זה נוח ארבעה כיסאות באי שאורכו 200 , לעומת אי שארכו 210 .
שלחתי לכם תמונות של המטבח הקיים . ותודה רבה

לא הייתי רוצה לשבת בדוחק של 50- 52 ס"מ לשולחן.

האידיאלי הוא להשאיר מרחב של כ-60 ס"מ לסועד. נוסף על כך אתם תצרו את המעבר למטבח מה שבעיניי יוביל למטבח פחות פרקטי.
&nbsp
אולי להשאיר 180 ס"מ כך ששלושה יישבו מצד אחד, והרביעי מול?

?

מה 90 ס"מ מעבר זה לא מספיק ?למה 90 מעבר יהפוך את המטבח לפחות פרקטי ? כרגע יש 120 מעבר.
הכיסא הרביעי לא יכול להיות מול כי הצד השני סגור בארונות . החלק הפתוח של האי זה מחוץ למטבח כמו בתמונה ששלחתי.
אוף לא יודעת מה לעשות .

?

כן אבל הכיסא יהיה בצד רק לפעמים , הכיסא לא יעמוד שם בכלל קבוע את הכיסא אשים בכלל בחדר כביסה. רק תהיה אופציה אם יוצא שעוד חבר מגיע פתאום . ביום יום יהיו ארבעה כיסאות בשורה. ואז ה 90 ס"מ יהיה נטו . השאלה איך יראה האי שיש ארבעה כיסאות בשורה , שלושה כיסאות עם יחידה מתחת והכיסא הרביעי ללא יחידה פתחת , הכל מתתת פתוח. איך זה יראה מבחינה עיצובית. אולי עדיף להמשיך את האי 30 ס"מ יחד עם השיש 30 ס"מ , ושיהיו ארבעה כיסאות אז כמובן לא תהיה בכלל אופציה לשבת בצד , ולדעת שעל האי יש מקום לארבעה אנשים.
אם מבחינה עיצובית זה נראה בסדר שאין בכיסא הרביעי יחידה למטה , בעצם חור , אז ברור שעדיף לי ללכת על אופציה כזו כי אם פעם ב יוצא שרוצים לצרף עוד אדם אז תמיד יש אופציה לשבת בצד זמני . עדיין ניתן להיכנס ולצאת מהמטבח ב 65 ס"מ., מסיימים לאכול ואז מוציאם את הכיסא ושוב נשאר מעבר 90
https://www.google.co.il/search?q=מ...LAhWFJJoKHd_AAhMQsAQIGQ#imgrc=yyQ7Y0tw1C9uGM:
משהו כזה רק שפה יש שלושה כיסאות בר ולי יהיו ארבעה כיסאות בר בשורה.

Iris Design

New member
זה גבולי

תלוי מאד אם אתם אנשים ״גדולים״ או ״קטנים״. מעבר במטבח צריך להיות לפחות 100.
את יכולה להקטין ל -90 בתנאי שאצתם אנשים לא גדולים ובתנאי שתקחו בחשבון שזה יהיה לא נוח.
אני הייתי מבליטה רק את השיש ולא את הארונות מתחת.

לאיריס דיזיין

תודה איריס דיזיין. את עוזרת לי המון בכל הדברים הקטנים האלה. שהם הכי חשובים . אקשיב לעצתך ואעשה מעבר של 100 למטבח. , אם אנחנו אנשים קטנים מדוע בכל זאת מעבר מטבח של 90 סמ לא נוח ?
אם אני עושה מעבר של 100 אז אני עושה הגדלה של 20 ס"מ. במקום 180 שיש כרגע יהיה 200 אורך דלפק.
עכשיו יש לי שתי שאלות .
1. האם אוכל להכניס לדלפק של 200 סמ 4 כיסאות בר ? כי כל הרעיון של ההגדלה זה שיהיו לי ארבעה כיסאות ולא 3 כמו שיש כרגע
2. מדוע המלצת להבליט רק את השיש ? ולא להאריך גם את היחידה למטה. ? זה לא יראה מכוער שהכיסא הרביעי לא יהיה סגור עם יחידה כמו שאר הכיסאות ?

Iris Design

New member
בבקשה ובשמחה

90 פחות נוח כי יש ארגונומיה בסיסית של האדם, גם אם הוא קטן מהממוצע.

תשובות:
1. 200 זה אומר שבצד החיצוני של המטבח יש לי 200 ובצד הפנימי 140 נכון?
אדם יושב נוח ב-60. אדם יושב בצפיפות ב-50. לי אישית זה נשמע לא יעיל, כי יהיה לכם מעט צפוף וגם - אתם באמת רוצים לשבת 4 בשורה? זה לא כיף. אולי יש פתרונות אחרים לאכילה ביחד בבית?
2. זה נראה לי בומבסטי מידי.

לאיריס דייזיין

לאיריס דיזיין . בצד החיצוני יהיה 200 ובצד הפנימי 130 אבל שם לא ניתן לשבת כי יש את היחידה של הארונות ושם אין בליטה של השיש .

מרי פופ

New member
אין בעיה לשבת ברוחב 50 באי, זו ישיבה שונה מישיבה לשולחן

בגלל מנח הגוף השונה מישיבה בהסבה ליד שולחן. זו תובנה שהשגתי בהמון שנות נסיון של תכנון כירורגי במטבחים שיש בהם המון אילוצים.
הבעיה אינה ב מרווח לאדם, בדלפק ב 210 יושבים גם יושבים 4 בנוחות רבה.
אבל המרווח של ה 90 שישאר אינו פרופורציונלי וגם אם הוא מתאים פיסית למעבר אנשים הוא יראה כסוגר את מרווח הכניסה למטבח.
זה לא שלא עושים מעברים של 90, למסדרון זה דווקא מרווח.
כדי לסכם את הנושא: אם אתם ממש חייבים את המקומות הנוספים בישיבה, אבל ממש, אתם יכולים ללכת על זה ולהגדיל את הדלפק, בידיעה שהמראה שיווצר יהיה קטן וצפוף, גם אם פיסית יעברו 2 אנשים אחד מול השני. וכשיהיה שם כיסא בחלק הצר יותר, זה בכלל יהיה צפוף באמת.
&nbsp

למרי פופ

ולמרי פופ האם ב 200 יכולים לשבת 4 אנשים בנוחות ? ואז המעבר יגדל למטר ?
או ש 210 יותר נוח ?
ועוד שאלה אם אפשר.
האם להגדיל רק את השיש שיהיה 200 או 210 או גם להחליף את היחידה של האי לגדולה יותר שתהיה באותו האורך של השיש 200 \210.
ולגבי הישיבה בחלק הצר יותר , הישיבה שם תהיה זמנית פעם ב.. אם בכלל. זה רק במקרה שמצטרף עוד חבר וכשכל הילדים במקרה רוצים לאכול ביחד ארוחת ערב. הכיסא והישיבה בחלק הצר לא יהיה קבוע בכלל וגם הכיסא לא יעמוד שם בכלל,

מרי פופ

New member
מכיוון שמדובר ב 4 שיושבים לא הייתי מקטינה עד לכדי 200

ה 10 ס"מ הללו לא ישנו כלום במעבר וישנו קצת בישיבה.
אם הארונות למטה הם האורך 180, לא הייתי מגדילה גם אותם. אלא רק מאריכה את השיש מעל.

מרי פופ

תודה רבה רבה רבה . כל כך מעריכה את עזרתך וגם את העזרה של שאר המעצבות.
אבל פה באמת פתרת לי את הבעיה של אורך השיש. כבר יומיים ששוברת את הראש 200 או 210 מעבר 90 מעבר 100 ואז יותר צפוף במקום השיבה.
תודה רבה . אלך על 210 סמ כמו שכתבת , במעבר ה 10 סמ לא ישנה הרבה אבל במקומות השיבה זה יתן קצת יותר מרחב.
רק עוד שאלונת קצרה. מדוע לא לשנות את היחידה של ה 180 וגם להגדיל אותה ל 210 כמו השיש ,תוכלי רק להגיד לי את הסיבה ? כי אין לי בעיה מבחינה תקציבית להחליף את כל היחידה .יש לנו נגר במשפחה שיכול לעשות זאת במחיר לא יקר.
ושוב תודה תודה רבה.

מרי פופ

New member
אם תרצי להושיב בקצה עוד כיסא זו הדרך היחידה להכניס 5 אנשים

אחרת ב 210 אין מקום לחמישי...

למרי פופ עוד משהו קטן

נכון צודקת כי אז יש באמת אופציה לצרף אדם חמישי לשולחן ,ומבחינה עיצובית זה יראה בסדר שהכיסא הרביעי יהיה פתוח למטה לעומת שלושת הכיסאות האחרים שעומדים באותה שורה וסגורים למטה עם היחידה ? ובצד כמובן לא יעמוד הכיסא החמישי (הכיסא החמישי יעבור לצד הדלפק רק שמצטרף אדם חמישי ).
מקווה שלא עשיתי סלט בהסבר ?

מרי פופ

New member
אין שום בעיה, ברור שזה קצת פחות יפה, אבל אחרת לא ישבו 5

במקרה של דוחק, בשום מקרה.

למעלה