מגירת פחים מתחת לכיור

עירית32

New member
מגירת פחים מתחת לכיור

בפגישה בחברת מטבחים עלה נושא המגירה מתחת לכיור , ביקשתי מגירה עמוקה בה אוכל לשים מספר פחים למיון למחזור (לא יהיה לנו פח ליד הבית אלא מרכז מחזור בקצה הרחוב ומעדיפה לעשות את המיון במקור ולא במרכז מיחזור). מעצבת החברה והמעצבת שלי לא אהבו את עניין המגירה, ומעדיפות ארון. מפאת קוצר זמן (בגללי) לא נכנסנו לעומק הסיבות והתמקדנו בחלופות, אך הייתי רוצה לשמוע את דעתכם -
האם יש בעיה עם מגירה מתחת לכיור בסגנון הזה (בהתאם לעומק הכיור כמובן)

מרי פופ

New member
כן, מתחת לכיור זה בעייתי כי יש נילים וסיפון שמתחבר לניקוז

צנרת של מכונת כביסה, לעיתים גם טוחן, או מכשיר מים... בקיצור עמוס שם ואין מקיום לפחים כמו בשתי התמונות הראשונות.
&nbsp
אצלי בבית אני עושה עכשיו שתי מגירות מיחזור נשלפות (בקבוקים ונייר/קרטונים שטוחים), אבל זה בארון מתחת למזווה ולא מתחת לכיור. מתחת לכיור יהיה פח רגיל ופח אורגני, אבל לא בנשלפים, אני לא אוהבת את הקונספט הבזבזני הזה ויש לו גם פוטנציאל התלכלכות לא מועט.

גלמיש1

New member
לנו יש מגירה כזאת ליד הכיור. זה שוס ענק!

אצלנו כל פחי האשפה בתוכה. היא גם עם פתיחה חשמלית, כלומר כאשר ידייך רטובות או מלוכלכות מאשפה שאת מחזיקה - נגיעה קלה עם הברך והמגירה נפתחת. אצלנו כל פחי האשפה שם.
זה סופר דופר נוח ושווה כל אגורה.
מבחינת התלכלכות - התוצאה הפוכה. בגלל שהמגירה מלאה פחים (ולא כמו מתחת לכיור שלכלוך יכול ליפול בצד) היא לא מתלכלכת. הפחים גדולים ולכן מכילים הרבה ולא מתמלאים מהר.
בקיצור - הרבה יותר הגייני מהבלגאן שמחת לכיור.

עירית32

New member
ליד הכיור

גם לי זה נראה שוס שהפח ליד הכיור ולא מתחתיו, ובזה אכן התמקדנו כשדנו בנושא
זה מאוד חכם בעיני בהרבה בחינות, אך היה לי חשש מבזבוז מקום של מגירות למטרות אחרות שלא אוכל לנצל עבורן את המקום שיתפנה מתחת לכיור.
האם כ- 40 ס"מ יספיקו ל"אשפת מטבח "ממויינת לאורגני ולא אורגני? אפשר בפחות מ-40 ס"מ?
האם יש מצב לתמונה של המגירה שלך?

גלמיש1

New member
אצלנו זה בתוך מגירה רחבה, היות שזה הפורמט של כל המגירות

מימין מגירת אשפה, אחריה מחזור בקבוקים, בסוף מחזור נייר. צילמתי את מצבה הנוכחי.

גלמיש1

New member
גודל כל מיכל 25 (רוחב) על 35 אורך. של בלורן (נדמה לי)

אבל יש מיכלים בגדלים שונים. לנו זה גודל מעולה.
&nbsp

מרי פופ

New member
תודה

שאלתי כי אצלי מימד אחד מתוכנן להיות 35 וחששתי שזה צר מידי. המייכלים יהיו במידות 35/50.

גלמיש1

New member
אני מאד ממליצה על פתיחה חשמלית למגירה הזאת

זה עושה את כל ההבדל בנוחיות ובנקיון.

עירית32

New member
יפה מאוד

עד כמה שאפשר לאמר זאת על אשפה

תודה על הצילום!
צריכה להחליט כי כשחשבתי שאעשה "מרכז מחזור" מתחת לכיור תכננו ארון 85 עבור הכיור. לא דחוף לי כיור גדול, סתם אאגור בו כלים, כך שכנראה צריך לשנות בתכנית את נקודת המים שלו, מזל שעוד אפשר...

אגב, הדגם של הארונות שלך הוא מה שבחרתי (צורת המסגרת) כאחת האופציות (השניה היא פורמייקה...)

לנו יש, משהו דומה לשל גלמיש

לאשפה אורגנית, פח אריזות ופח רגיל, וגם חומרי ניקוי.
זה מאד נוח - עד שמישהו מגיע לזרוק משהו כשאת באמצע לשטוף כלים... ואז זה לא.
אבל גם אם שמים שם ארון אשפה הפתיחה מפריע למי שעומד שם.
מבחינת ניקוי - זה כן מתלכלך לפעמים (כמו כל ארון אשפה) אך קל מאד לנקות.

עירית32

New member
אצלך זה מתחת לכיור?

אצל גלמיש זה ליד ולכן נוח לשוטף הכלים ולמי שסביבו

Iris Design

New member
אין בעיה במגירה כזו כשהיא לא מתחת לכיור

לכיור יש סיפון וכו׳. עדיף מגירה ליד.

אודרי11

New member
מעניין אותי לדעת אם יש עוד שרוטים כמוני

אין לנו פח אשפה בכלל, כבר שנים...כי מאיפה שלא תזיזו את זה, ומה שלא תעשו, הארון תמיד מסריח...וזה משהו שאני לא יכולה לסבול.

האשפה אצלנו נאספת בשקית זבל קטנה, לא אוספים הרבה, וכל מי שיוצא מעיף אותה החוצה, כלומר האשפה יוצאת מהבית לפחות פעמיים ביום, לפעמים יותר.

בדירה החדשה שבונים לנו במגדל, יהיה פיר אשפה, אז בכלל אני לא רואה צורך להקדיש ארון שלם בשביל אשפה..בתום הבישול, או הנקיון, צוררים את שקית הזבל, יוצאים מהדירה לדקה, זורקים וזהו.

בנושא המיחזור. מכיון שמדובר בזבל שאינו מסריח, אנחנו אוספים בשקית גדולה של איקאה, שתלוייה בנישה מצידו של המקרר, ופעם ביומיים בערך, זורקים למיכל מיחזור.

עירית32

New member
יוצאים מהדירה לדקה...

אצלי הפחים יהיו בסוף הרחוב, צריך להתלבש בשביל ללכת לפח...

אודרי11

New member
מבינה אותך לגמרי..

רציתי רק לדעת אם יש לעוד מישהו את השריטה שלי, לא לשים פח בבית...

למעלה