עצה במיקום נקודת חשמל וטלויזיה בחדר ילדים

AviadZab

New member
עצה במיקום נקודת חשמל וטלויזיה בחדר ילדים

ע"פ התוכנית המצורפת ישנו תכנון סטנדרטי של הקבלן.
רציתי לדעת האם יש הגיון במיקום שקע החשמל בצמוד למיטה (כפי שמסומן בירוק)?
(השימוש היחידי שאני יכול למצוא לשקע זה הוא עבור מיטה מתכווננת חשמלית)

לגבי מיקום שקעים לטלויזיה ההתלבטות היא בין תליית הטלויזיה על עמוד מהתקרה או מהקיר.
האם ישנה העדפה מסויימת? מה הגובה המומלץ למיקום הכנה לטלויזיה בשני המקרים?

מרי פופ

New member
מה הגובה של השקע ליד המיטה?

הוא לא בטיחותי לילדים קטנים, צריל לכסות אבל יעיל אצל ילדים גדולים ששוכבים במיטה ומשחקים או צופים בטאבלט/אייפד/סלולארי וצריכים חיבור חשמל.
אם יש שקעים ליד המיטה באיזור "השידה ליד המיטה" אזי השקע הנ"ל מיותר, אבל אם אין, אז הייתי משאירה.
לגבי תלייה הטלויזיה, לא הבנתי את נחיצות העמוד, ניתן לתלות מהקיר... הגובה של התליה הוא מגובה 150 ומעלה לצפיה מהמיטה, את שאר השקעים ממקמים בהתאם למיקום הממיר המתוכנן.

AviadZab

New member
גובה שקע וטלויזיה

גובה השקע 60 ס"מ.
אני חושב שכדאי להוריד אותו לגובה 25 ס"מ כהכנה למיטה מתכווננת חשמלית.
את מתכוונת שגובה החלק התחתון של הטלויזיה יהיה בגובה 150?

תודה מרי פופ.

גלמיש1

New member
נראה שאין שקעים לצד המיטה וזה חסר מאד.

נדרש לכל הפחות שקע למנורת לילה/קריאה. או אם יש מנורת קיר - אז חסר מפסק.
ליד השולחן כדאי להכין לפחות 3-4 שקעים (מחשב, אייפד, טלפוניה, מנורת לבה, מערכת שמע...המון גאדג'טס שיש לילדים היום).

לגבי טלויזיה (לא יכול להתאפק. לא חייבים לקרוא) בשביל מה? כדי שהילד יתמכר לגמרי? כדי שלא יצא מהחדר לשבת עם כולם? כדי שיתרגל ללכת לישון מול תכניות טיפשיות?
ובכלל טלויזיות זה לגמרי פאסה. תוך שנים ספורות הן יעלמו שהכל יהיה בסטרימינג.
כמו שהבנת - אני מתנגדת עקרונית לטלויזיות בחדרי הילדים. בעיני זו אחת הטעויות הגדולות שעושים בבתים....

מרי פופ

New member
שקע למיטה מתכווננת חשמלית זה הדבר הכי מיותר בחדר ילדים

יותר חשוב לדאוג שיהיו שקעים למנורת קריאה, ואם צריך הטענת מכשירים קצרה (לא בזמן השינה ליד הראש...) לצד המיטה.
מצד שני אני תוהה אם ילדים שיש להם טלויזיה ומיטה חשמלית מתכווננת בחדר בכלל צריכים מנורת קריאה? לפחות אצלי למרות הדוגמא האישית קוראים מעט מאוד והרוב סובב סביב צפיה במכשירים. לכן עד גיל מבוגר ביותר לא מכניסה אליהם טלויזיה לחדר.

גלמיש1

New member
מסכימה גם על זה. מה גם שהסתבר שזה ממש לא בריא.

לגבי מנורת קריאה - היא משמשת בכלל לתאורה קטנה וזמינה ליד המיטה.
למזלי אצלי קוראים (הקטנה שלי דוקא אוהבת לקרוא על השטיח
). אבל בנוסף למנורת קריאה בשקעים ליד המיטה יש גם שעון מעורר/רדיו , שרשרת מנורות קטנות עם פיות ('תאורת כריסטמס') רדיו-דיסק וכן הלאה.

רזאי

New member
מנורת קריאה כבר לא ממש נחוצה גם לילדים קוראים.

הילדים הקוראים שלי, כבר קוראים בקינדל. התאורה מגיעה מתוך המסך, ואין צורך במנורה. ספרי נייר הופכים לנדירים יותר ויותר אצל הדור הצעיר ככל שהם מתבגרים.

מרי פופ

New member
המנורות זה לא רק לקריאה... זה אוירה, הרגעות והרדמות

אני משתמשת במנורת קריאה למרות שקוראת רק בקינדל כבר שנים, והאמת שכך גם בנזוגי והבן הבכור.
&nbsp

Iris Design

New member
זאת נראית נק. למנורת קיר לקריאה

בררי מה הגובה שלה

לגבי הטלויזיה, אני עושה בגובה 1.5-1.7 מטר וממליצה על זרוע חדר הילדים משתנה וצרכים בו גם, ולכן עדיף שהטלויזיה לא תתפוס מקום של עוד רהיט אלא תהיה עליונה ומתכווננת.

למעלה