מטבח - שינוי כיוון למטבח לבן חלק מודרני

taoranga

New member
מטבח - שינוי כיוון למטבח לבן חלק מודרני

רציתי לשתף - בהתחלה ממש לא אהבתי - קר מנוכר מוזר. מה הקשר למטבח. בררר...
ישבנו עם מעצבות באביבי וסמל ותכננו מטבח פורמייקה עם ידיות. ואז נסחפנו לכיוון פולימר כפרי באביבי (רק כי אפוקסי יהרס מהר עם ילדים) ופתאום ירד לי האסימון - לבן מודרני נקי בלי ידיות זה מדהים! גם לכם זה קרה? כל תמונה של מטבח כזה עושה לי וואו.
הקיצר, ישבנו בסמל והפכנו את המטבח ללבן עם ידיות במה בלבן. פורמייקה. קצת יותר יקר אבל נראה לי שיהיה מדהים. יש לכם טיפים? חיפוי? איזה צבע הקלאפות? שיש? משהו לשים אליו לב במיוחד?

תודה!

מושי 29

New member
אנחנו עדיין מתלבטים

בתחילה גם רצינו מטבח חמים בסגנון כפרי אבל ישנה הרגשה שמהר מאד כל המסגרות והידיות יכבידו על העיניים .
ספרי איך מגיעים להחלטה?

אודרי11

New member
גם אני חוששת...

הזמנו בסמל מטבח פורמייקה לבן, עוד לא בחרנו באופן סופי, ולא עברנו על הפרטים הסופיים, כי יש זמן עדיין...והיה לי חשש שיהיה קר ומנוכר.
אני חייבת להודות לך שעזרת לי לצאת מהחשש

batno1402

New member
אני דילגתי על השלב של הפולימור

הלכתי מייד על ה"קר" "המנוכר"-המודרני ,הלבן , המבריק. אני אוהבת כפרי. אבל לא את הפולימור. אם כבר משהו לכיוון המראה הפרובנסי. החלטתי שהדירה,שבטח תהיה האחרונה בחיי(ממנה-לדיור מוגן), תהיה מהמראה שיש לי היום. שהוא תערובת של מודרני וכפרי. ראיתי גם מטבחים מודרניים מהממים. זה התחיל בריצוף מבריק (לעומת הריצוף דמוי חלילה-שיש לי היום-והוא בעל מראה חם ), ומשם יצאתי למראה של מטבח מודרני. גם אותו אני מתכוונת לחמם-או לגוון עם קלפה מצויירת, אי עם חיפוי של בוצר ,והקיר שעליו נשען ה אי -יהיה חיפוי של בריקים. השיש יהיה לבן עם אפקט נוצץ והחיפוי יהיה זכוכית, כנראה בצבע מעושן כלשהו. אז היה -במטבח לבן ומבריק- יהיה כמה מרקמים,כמה צבעים, כמה חומרים. ההשלמה תהיה עם תאורה, (מעל האי- מנורות תלויות), וכסאות בר (אני יודעת מה אני רוצה. לא יהיו הייטקיסטים ,אלא מרופדים ). היציאה למרפסת, די צמודה למטבח-ושם יהיו וילונות.

מרי פופ

New member
בדיוק, לשלב, להעיז קצת, מתי נחיה? מתי נעשה מה שמתאים לנו?

לנו בלבד ולא לאף אחד אחר.
יש כ"כ הרבה דברים שאפשר לעשות עם מטבח לא רק בז'אנר הכפרי (בקרוב! אצלי...).

batno1402

New member
חחהה. כשיוצאים לפנסיה

כששיפצתי את הדירה הנוכחית- עבדתי עשר שעות ביום. היום-זו חוויה אחרת. יש זמן- לבחור כל דבר. אבל במסגרת תקציב. בהצלחה-במטבח החדש. בטח ייצא מהמם. אבל לא הבנתי ,תמי-המטבח שלך יהיה כפרי או מודרני.? כי לך יש נטיה לכפרי-כפי שראיתי

מרי פופ

New member
הסגנון האישי שלי מודרני, אין לי בכלל נטיה לכפרי בטעמי האישי

המטבח שלי יהיה מודרני וסוג של צבעוני עם שילובים של כמה חומרים.
אני אוהבת לעצב בסגנון כפרי כי אני אוהבת קומפוזיציות ומשחק עם כל מיני חומרים והמראה הזה מהמם בעיני (אצל אחרים...)
בנזוגי בכלל סולד מהז'אנר הכפרי ומוינטג' בפרט, שפשופים ודברים ישנים מעוררים בו חלחלה וסיוטי ילדות.

batno1402

New member
חחהה-אצל אחרים.

שמתי לב. מכירה את כל העיצובים שלך. מחכה לתוצאות. יהיה מעניין

taoranga

New member
נשמע מהמם!!!

זוגתי רוצה מט ואני יותר בכיוון של המבריק. העיצוב שלך נשמע מעולה

batno1402

New member
אני מקווה.

את רוב החומרים-כבר בחרתי. אני רואה את המראה- בנתיים -בדמיוני.

מרי פופ

New member
וזו בדיוק הבעיה עם לבן...בידיים לא מיומנות זה הופך לסתם מטבח

פשוט משעמם, כ"כ לא וואו בעיני, כ"כ כמו של כולם ולטעמי הצבע הנמאס ביותר שקיים.
אנשים בוחרים פורמייקה לבנה או אפילו כל חומר לבן אחר שעיקרו חזיתות חלקות ותו לא ופתאום מגלים שהמטבח שלהם נראה פשוט וזול ולא יודעים מה לעשות?
כמות ההתיעצויות שהיו פה על הנושא? אינסופית!
למה זה צריך להיות או כפרי או מודרני, או לבן או צבעוני... יש המון סגנונות וניתן לשלב צבעים וגוונים וחומרים.
אבל אנשים (גם כאלו שיש להם מעצבת) מפחדים לנקוט עמדה, מפחדים שימאס, מפחדים ממה תגיד השכנה?
המחשבה שלבן הוא נצחי ותכלת, ירוק, אדום, חום, עץ, וכו'... לא... פשוט הזויה בעיני.

taoranga

New member
עניין של טעם ואהבה למראה חלק ונקי

אני לא מוטרד ממה תגיד השכנה. וקטונתי מלנקוט עמדה - זה המטבח הראשון שאני מעצב. אני קצת חולה נקיון - זה כן. ואוהב מינימליזם ומרחב פתוח ונקי. נראה לי שלכן המשיכה שלי לסוג הזה של מטבחים. לכפרי אני לא כל כך מתחבר - משדר לי כבדות ולא מרגיש לי נקי.
&nbsp
אני חושב לעשות הכל לבן - מתלבט בין פורמייקה מבריקה למט (יש אופציות אחרות?) קלאפות ששוברות קצת את הלבן ואי עם בוצ׳ר לאמי שגם שובר את הלבן. אשמח לעצותיך!

מרי פופ

New member
אם לבן, אני מעדיפה ברק

שילוב עם עץ מבורך בעיני, העץ יכול לחזור גם בקלאפות או במדפים פתוחים, או ביחידה אחת , אם יש כמה.
אני עושה עכשיו ללקוחות מטבח לבן שבור (נטיה קלילה לאפרפר) עם ידיות אינטגרליות, בצביעה שיש בה קצת ברק ועם שילוב של מוקה/אפור כהה ועץ באי ובקוביות פתוחות ששתולות בקלאפות.
חלק הארונות הגבוהים והמקרר, בצלע נפרדת מהמטבח ויהיה כולו באפור מוקה חום יפיפה.
כלומר השבירה של הלבן לא חייבת להיות עם צבע ממש כדי ליצור קונטרסט ועניין.

taoranga

New member
פורמייקה לבן מבריק יצא יפה?

או שחייבים משהו מיוחד כמו קריסטל לייזר של אביבי או גלוסי סטון של סמל?
הפורמייקה הלבנה המבריקה באביבי נראתה לנו לא משהו..

batno1402

New member
אני שיניתי ללבן, כי המטבח שלי- היום-לא לבן.

לבן היה מאוס בעיני-פעם. אחרי המטבח הקודם הלבן- של שנות ה-90 -עם הלייסטים מעץ בוק. ואז-בשיפוץ בחרתי צבע דובדבן ,משולב עם ארונות זכוכית בצבע טורקיז. לדעתי -מדהים. אבל גם הוא נמאס לי- וחזרתי ללבן. כחול למשל-יהיה לי בארון אמבטיה. טעמים משתנים במשך השנים.

אודרי11

New member
המטבח שעזבתי לפני חודש..

היה מטבח מהמם, בזמנו.....לפני 25 שנה, פורמייקה לבנה עם עץ אלון מלא והרבה עץ , ויטרינות יפיפיות , מדפי עץ פתוחים לספרי בישול, כוורת עץ ליינות, בקיצור מטבח גדול ומושקע.
לקראת הסוף לפני העזיבה, כבר בא לי להקיא ממנו...

במטבח החדש, אני רוצה לבן, נקי, בלי מדפים פתוחים ובלי פיצ'פקס...לא רוצה קלאפה עם ציורים, לא רוצה בריקים או אריחים מצויירים, לבן ונקי.
מה שכן....אצלנו במטבח על השיש יש תמיד קערה יפה עם עגבניות מכל מיני סוגים, קערה עם פירות, בקבוק שמן זית, קופסת פח יפה עם עוגיות וכו', יש לי גם מיקסר חתיך בצבע פיסטוק וינטג', ויש בדרך כלל ריח טוב של אפייה...אז נראה לי שזה יתן חיים למטבח.

למעלה