עיצוב חלל ציבורי קטן

גליתי36

New member
עיצוב חלל ציבורי קטן

שלום רב אני ובן זוגי עברנו לדירת קרקע קטנה עם תכנון שגזר עלינו המון אילוצים. הכניסה לדירה היא מהפינה השמאלית התחתונה של חלל ציבורי פתוח לחלוטין בצורת ריבוע שווה צלעות. ממול דלת הכניסה לבית ממוקם מטבח בצורת רי''ש שפינתו היא הפינה השמאלית העליונה של החלל. כשהעברנו את הרהיטים מהדירה הקודמת ניסינו לסדר את פינת האוכל והסלון. מאחר ויש חלון ענקי שמשמש כיציאה לגינה קטנה מיד בהמשך למטבח (מהווה חלק מהפינה הימנית העליונה של החלל הציבורי) ועוד חלון קטן יותר בדיוק באמצע הדופן הימנית של החלל, די נתקענו, בעיקר עם מיקום הספות של הסלון, בהתחשב בעובדה שאנו מאוד רוצים שתהיה לנו טלויזיה בסלון. כמו כן היותו של החלל פתוח לחלוטין מקשה עלינו מאוד בהגדרת חלקי הבית וביצירת תחושת חמימות. הגענו למצב שכבר לא אכפת לנו להוסיף קירות פנים ואפילו להחליף לריהוט חדש ובלבד שיימצאו פתרון שמניחים את הדעת- היכן למקם את הטלויזיה בסלון? האם עלינו להחליף סלון או פינת אוכל? איך למקם את הסלון ופינת האוכל כך שהחלל לא ייראה צפוף ועמוס ועם זאת יתחום אותם היטב? חשבתי שאולי כאן תימצא הישועה שתגרום לנו להרגיש קצת 'בית': -) אשמח לכל רעיון/הארה/הערה/עצה! מצורף שרטוט של החלל (די חובבני, עמכם הסליחה...) ותמונה של הבית כולל הרהיטים כפי שהם כיום. תודה

תחושת חמימות ניתן להוסיף

על ידי הוספת וילונות.
בנוסף, שטיח לאיזור הסלון גם יגדיר את הסלון וגם יוסיף חמימות.
כדאי גם להתקין גופי תאורה- גם הם, מוסיפים חמימות ומגדירים-כאן סלון, כאן פינת אוכל, כאן מטבח.

הייתי מוותרת על הספה שבין הסלון לפינת האוכל ומוסיפה במקומה שתי כורסאות קלילות.
ו.....חפצי נוי שאתם אוהבים, תמונות שעושות לכם טוב על הלב, פרחים חיים. ו....יש בית!

בהצלחה!

מרי פופ

New member
קודם כל אני מתבוננת בתמונה וכל הכבוד לכם, החלל נראה נעים

מאוד, נכון שחסרה קצת אישיות, אבל הרהיטים יפים ולא כבדים ומתאימים בסה"כ.
החדר קטן בהחלט אבל סידרתם בצורה נכונה בסה"כ, אני ממש נגד חציצה בכל מיני אמצעים בכזה גודל של חלל ציבורי.
מצטרפת לעיצה של אורית פשוט להכניס אבזרים כמו וילונות, שטיח, כריות, תאורה יפה מעל כל חלק פינת אוכל, סלון מטבח, אפשר לצבוע את הקיר של הטלויזיה חלון בצבע אחר ואת הקיר שמול הויטרינה בצבע נוסף.
אפשר כן לחשוב על להחליף סלון לספת "ר" לא גדולה כך שצלע אחת תשען על הקיר שלא מופיעה בתמונה (קיר הכניסה) וכך המרחב באמצע יראה גדול יותר, תבדקו קודם עם הספות הקיימות מה קורה כשמעבירים ספה אחת לקיר הנ"ל. ואלי כורסא אחת מולו, לבדוק שגודל השולחן הסלוני פרופורציונלי ומינימלי בצורה עדיין יהיה שימושי ונוח.
בהצלחה.

גליתי36

New member
לגבי הרעיון של ספת ריש...

חשבנו להחליף את הספה הקיימת בסלון ריש שיישען על קיר הכניסה אבל אז מתעוררת בעייה שאין איפה למקם את הטלוויזיה (כי לא יהיה קיר מול הסלון) מכאן התחילה למעשה בעיית תכנון החללים...

לפי מה שאני מבינה מהרעיון של תמי, צלע אחת של ספת הריש

כן תהיה מול הטלויזיה. וצלע אחת מאונכת לה. כמו שעכשיו- ספה אחת מול הטלויזיה וספה אחת מאונכת לה. רק הפוך.....
.......
אז או- שתנסו להעביר את הספה שבאמצע החלל לקיר שמולה.
או..... הרעיון של שתי כורסאות במקומה. מה דעתך?
שיהיה בהצלחה רבה!

למעלה