עזרה בתכנון מרחב הכניסה לבית

איפ11

New member
עזרה בתכנון מרחב הכניסה לבית

אשמח לקבל יעוץ, רעיונות, לגבי עיצוב הכניסה לבית.
א. כיצד ניתן להסתיר את חלל הסלון, שלא כל העומד בפתח יוכל להשקיף פנימה ?
ב. האם ניתן ליצור ארון/חדרון למעילים וכדומה, בין הכניסה לבית והמטבח ?
ג. האם ניתן או כדאי ליצור מסדרון שיפריד בין חלל המטבח והסלון ?
תודה מראש

מרי פופ

New member
הי, את יכולה להעלות קובץ שלא צריך לשמור למחשב?

אני לא מורידה קבצים סתם כך, סורי.

איפ11

New member
תמונה

תודה רבה

מרי פופ

New member
הכניסה לבית מהדלת של ה 120 במטבח? או בין הסלון למטבח?

השרטוט של הבית מאוד לא מקצועי וקשה לדעת דברים: אין חלונות? הבית באויר? מה זה החדרון הסגור בלי יציאה וכניסה לצד המטבח?

איפ11

New member
זו לא התכנית המקורית של הבית, אלא רק של המעצבת שתכננה את

המטבח. וקצת בחדרים.
מהמטבח יש יציאה לחצר.
לחדרון הסגור יש כניסה מהחצר. החדר ישמש לקליניקה, והגישה אליו רק מהחצר.
הכניסה לבית בין המטבח לסלון, ואפשר להזיז אותה עוד לכיון הסלון.

מרי פופ

New member
לא טוב בכלל, בצער רב כותבת לך: אבל תחליפי מעצבת בדחיפות

השרטוט איום ונורא והמטבח מתוכנן זוועה, מי משאיר למקרר רק 90 ס"מ?
קשה להתיחס לתכנית שאין בה חלונות, הדלת של הממ"ד נפתחת החוצה באמצע מסדרו, חייבים לסדר לה לפחות מגרעת.
הסלון נראה ארוך כאורך הגלות ואין מידת רוחב, אבל כניסה ברוחב 94 ס"מ.
סליחה אבל זה ממש מכעיס אותי לראות שרטוט כזה ותכנון עלוב שמוציאה ללקוחות, מי שמתימרת להיות אשת מקצוע.
&nbsp

איפ11

New member
דלת הכניסה הנוכחית תבוטל, ותעבור פנימה אחרי העמוד.

כמה מקום להשאיר למקרר ?
רוחב הסלון 4.30, ואורכו מתאים לצרכים שלנו.
אנו מתכוונים להאריך אותו על חשבון המרפסת.
ולשאלותי: האם ניתן ליצור ארון/חדרון למעילים בין המטבח לסלון ?
כיצד ניתן למנוע תשקופת לתוך הבית, מעין העומד בפתח?

מרי פופ

New member
למקרר משאירים מינימום 95 אלא אם זו דירת סטודנטים והמטבח הוא

מטבחון (או דירה בדיור מוגן למבוגרים).
קשה לי להתיחס לשאר השאלות בלי לתת יד תכנית נפשעת ולסייע לכם לזרוק כסף לרוח.
מתן ייעוץ על בסיס כזו תכנית עושה אותי שותפה למחדל ואני לא מעוניינת.
מצטערת אבל, הצצה לתוך הבית זו הבעיה הכי קטנה שלכם.

גלמיש1

New member
התכנית מאד לא מקצועית. אין ממ"ד

(או שהוא חסום, לא ברור...) הסלון הוא נקניק ארוך ארוך ארוך. חדרים בגודל 6 מ"ר או פחות. פיר של 2X0.5 לא ברור באמצע הבית ? לשם מה? חצר אחורית שהיא נקיק...וכן הלאה....
חבל לכם להשקיע את כל ממונכם ולקבל גם בית מתוכנן רע לתפארת, וגם השקעה שלא תחזיר את עצמה.
תעשו לעצמכם טובה ותשקיעו באדריכל מקצועי ומשובח שיקח את הנתונים ואת התקציב ויעשה מהם בית מעולה שיהיה נוח ויעיל, עם חיבור של הבית אל החוץ, שיהיה מואר, יעיל אנרגטית (חמים בחורף וקריר בקיץ), ושתהנו לגור בו. מתכנן מקצועי ידע גם להוביל את הפרויקט באופן שיחסוך עלויות לעומת תכנון לא מספיק מקצועי שיעלה לכם הון בטעויות וליקויי בניה.
&nbsp
&nbsp

מרי פופ

New member
זיהיתי את הממ"ד... הדלת הנפתחת החוצה לא משורטטת

טוב נו, אם ישרטטו יראו כמה שהיא תקועה כמו עצם בגרון ללא מגרעת באמצע מסדרון ראשי ארוך ועסוק.

איפ11

New member
התכנית הזו ברורה יותר

מידות החצר לא מופיעות, מכיון שהקבלן לא נתן אותם.

גלמיש1

New member
איום ונורא! אתם צריכים להיות אנשים מאד רזים וקטנים

כדי להגיע אל הכיור ביחידת ההורים
שדחוק בתוך נישה ברוחב 40 סמ. לערך. אבל לעמוד מול האסלה בכלל לא תוכלו כי חסרים שם 20 סמ. לפחות בשביל המינימום הסביר.
(כרגע מסומן 110, כאשר אלו מידות בניה, אז אחרי טיח וקרמיקה ישארו אולי 100 סמ. לאסלה.)
המצב עצוב לא פחות בח.הרחצה שמרכז הבית (שרותי אורחים?) שהמקום היחיד לכיור יהיה מול הדלת, וזה אומר שאחרי פיתחת הדלת יהיה צריך להשתחל בין האסלה משמאל לכיור מימין כדי להגיע למקלחון.
&nbsp
תקשיבי - מי שעשה את התכנון הזה הוא לא איש מקצוע! לא משנה איך הוא/היא קוראת לעצמה, מה שיש פה זה תכנון גרוע להפליא שחבל להוציא עליו כסף.
אין לי (או למריפופ) שום אינטרס לומר לך את זה מלבד הידיעה שאתם הולכים ליפול בגדול ושאולי אנחנו נצליח להציל אתכם.
ואם את לא מאמינה לי - קחי את התכניות לייעוץ חד פעמי אצל איש מקצוע רציני ומנוסה ותשמעי מה יאמרו לך.

שתי אושיות רציניות בתחום הדליקו לך פרוז'קטור אדום

אפילו לי - חסר כל ידע בתחום זה נשמע כאילו מישהי עשתה עליכם "סיבוב סטאז'" לאחר "סיבוב לימודים" כושל

ממליץ לך לקחת את דבריהן ברצינות אחרת תפלו בפח וזה יעלה לכם המון כסף לתקן זאת.

פיפיות1

New member
מי החליט על השינויים?

המעצבת או אתם? תוצאה כזו יכולה להיות כתוצאה מחוסר ידע מוחלט של המעצבת, או מלחץ שלכם לשינויים מסוימים והיא נכנעה למרות שזה לא עומד בשום תקן ושום רמה מינימלית של איכות חיים.
&nbsp
שבו ותחשבו שוב מה אתם רוצים להוציא מהדירה, מה אפשר ומה לא. חבל לגלות אחרי בניה שמקלחת הורים לא שימושית, שיש מדי הרבה חדרונים ואין מקום אכסון נורמלי כשבעצם בחלוקה אחרת הכל היה נפתר

eden7115

New member
אני מתייחסת רק לשאלות ששאלתם

הייתי מזיזה את דלת הכניסה כ-70 ס"מ ללמעלה ומגדילה את הפתח ל-100-120 ס"מ - שתהיה כניסה מרווחת לבית.
בעצם מקבלים כמין מבואה בין הקיר שמאחורי הדלת לבין קיר המקרר.
&nbsp
על קיר המקרר לשים ארון מעילים (לסגור בקיר מימין כך שלא יראו את הדפנות) - כדאי לתכנן את הארון בצורה שתשאיר מקום גם לנישה פתוחה (או יותר) - בשביל היופי - שמי שנכנס לא ירגיש שנכנס לתוך חדר ארונות...
&nbsp
את חלק הקיר שמול הדלת לייחד ע"י מראה או תמונה מיוחדת - כך מי שנכנס לא רואה ישר את הסירים או את הסלון אלא את ארן הכניסה המעוצב ואת הקיר המיוחד שמול הדלת
&nbsp
חשוב לזכור שאנשים יסתכלו לאן שנכוון אותם להסתכל - אם יהיו במבואה דברים מעניינים - אנשים יסתכלו עליהם ולא על מה שמעבר - בפרט שיש קיר מאחורי הדלת וארון כניסה לפניה שמגדירים את המבואה.
&nbsp
מקווה שסייעתי.

Iris Design

New member
תשובות

א. באמצעות בפריה, שתמוד קצת פנימה לתוך הסלון
ב. עדיף ארון, על הקיר מול דלת הכניסה, גם אם הוא קצת רחוק
ג. בעיני עדיף להמנע. זהו בזבוז מרחב ומקטין את הבית

למעלה