ייעוץ בקשר לתוכניות דירה

ofirmerd

New member
ייעוץ בקשר לתוכניות דירה

אנחנו זוג צעיר, וקנינו לאחרונה דירת 4 חדרים מקבלן.
הדירה כבר בנויה ולכן השינויים שנרצה לעשות הם מינורים ובעיקר מתמקדים באזור פינת האוכל.
הקבלן תכנן נישה שמיועדת לפינת אוכל, אך אנו לא אוהבים אותה ורוצים להרוס/לשנות/להוסיף קירות באזור זה.

אשמח לרעיוניות/ייעוץ מה כדאי לעשות כך שפינת אוכל תשתלב בצורה הטובה ביותר בבית.
תודה :)

מרי פופ

New member
מאחר וביקשת למחוק את השרשור בגלל חשיפת פרטים בתכנית

אני מעתיקה לכאן את התגובות שניתנו לך לפני המחיקה, של סורנה ושל גלמיש.

מרי פופ

New member
סורנה כפיר כתבה - אפשר בכמה שינויים קלים יחסית

בכניסות לחדרים ויצירת פרטיות שם בדרך יותר נאה, לנצל את השטח שם
לפינת אוכל באופן מלא יותר ולא מוגדר בנישה כזו.
למשל הזזת דלת החדר האמצעי לקיר הנישה משמאל לו (וזה מוצלח גם לטובת ריכוז חדרי הילדים, בהנחה שבכך מדובר).
ובנוסף גם שינוי בכניסה לחדר ההורים, שהוא קצת יותר טריקי וצריך לבדוק איך עובד בשרטוט בפועל.
במבט מהיר עולים עוד שינויים משפרי איכות חיים בחדרי האמבטיה, מיקומים יפים
יותר לנתוני החדרים.
ואם יש לכם תקציב נאה לשינויים הייתי שוקלת העברת המטבח ותכנון שונה מהקיים באופן דרמטי יותר לניצול מלא של פוטנציאל הדירה.
&nbsp

מרי פופ

New member
גלמיש1 כתבה - הבעיה בתכנית שדלת חדר הרחצה חשופה לגמרי

והילד שגר סמוך לח.הורים צריך בעצם לעבור מול החלל הציבורי כדי להגיע לשרותים/מקלחת וחזרה.
את גם צודקת לגבי מיקום פ.האוכל שאינו מוצלח כלל.
לפיכך לדעתי צריך לתחום את המסדרון לחדרים באופן שיתן יותר פרטיות והסתרה.
אפשרות אחת זה להאריך את קיר המטבח (שאורכו 398) לכיוון הנישה, נניח הארכה של 280 סמ. ושם להציב את פ.האוכל (אם אפשר להוריד את הקיר המעובה/עמוד? מה טוב. אם לא, גם בסדר.). בתמורה לפרק את הנישה ולקצר את הקיר שמאחוריה ליצירת פתח מעבר ברוחב כ 120 סמ. זה ישאיר כ 60 סמ. של קיר שיסתיר את דלת ח.ההורים מהסלון.
כלומר - קיר הטלויזיה יתקצר מ 405 למשהו כמו 350. מספיק בהחלט.
בהתאם לכך יש להעביר את דלת חדר השינה 02 לצד השמאלי מול דלת החדר הנגדי וליד דלת ח.האמבט.
הפתרון הזה נותן - איזור פרטי ומוסתר של הילדים וח.הרחצה שלהם. פ.אוכל מרווחת יותר וקרוב למטבח.

שאלה - אם זו דירה מקבלן איפה הממד ?!

ofirmerd

New member
ממש תודה על התגובות

הגענו בעזרתכן להדמיה המצורפת
כיוון שהדירה כבר בנויה לא נרצה כרגע להזיז את הדלתות
אבל האם לדעתכן בצורה זו התכנון טוב יותר, במבחינת פינת האוכל, המסדרון שנוצר וגם המטבח?
*ויש ממ"ד קומתי ולכן אין בדירה :)

מרי פופ

New member
יותר טוב, אבל אני הייתי בודקת היפוך בין הסלון לטלויזיה

בעיני יש לחסל סופית את שרידי הנישה ואת הדירוג בכניסה למסדרון החדרים, הרהיט שבהדמיה מנומנטלי מידי וזו טעות לטעמי.
ובכל מקרה צריך לשמור על ה 100 לפחות מאחורי קיר פינת האוכל בכניסה לחדרים, כך שהנישה לארון שירות, או ספריה... בכניסה לחדר ההורים לא יכולה להיות בעומק 60 בשני הצדדים.

למעלה