יחידות מזוג ניסתרות נמוכות לVRF נכנסו לשווק בתחילת השנה

יוסיזיו

New member
יחידות מזוג ניסתרות נמוכות לVRF נכנסו לשווק בתחילת השנה

היחידות בגובה 26 ס"מ מיועדות לתעול ובאות במקביל ליחידות הגבוהות של ה 36 ו 40 ס"מ וברמות רעש נמוכות.

מרי פופ

New member
תודה יוסי. התוכל לפרט יותר לגבי שימושים ויתרונות לעומת

מיני מרכזי?
וגם הבדלים במחיר באופן כללי ובגדול.

יוסיזיו

New member
הבדל בין מיני מרכזי ל VRF

מיני מרכזי ככללו מעבה אחד ומאייד אחד עם פיצול לחדרים או לחלל גדול,הגובה ליחידות הללו כאשר יש צורך בתעול הוא 40 ס"מ שלמידה זו צריך להוסיף עוד כ 5-10 ס"מ לצרכי ניקוז.
ישנן יחידות מיני מרכזי "שטוחות " אבל לאלו התעול קצר יותר יש דגמים שעד 2 מטר ויש עד 4 מטר וההספקים גדולים ואינם מתאימים לחדרים קטנים.
ב VRF מעבה אחד שבא בגדלים שונים מ 4 כ"ס נומינלי בלשון העם ועד מאות כ"ס ולהם יש מגוון מאיידים החל מ 7500 BTU שמתאים לחדרים על 10-12 מ"ר תלוי בעומסי החום .
המאיידים באים בוורסיות של ניסתרים כמו מיני מרכזי הן בזריקה ישירה כלומר ללא תעול והן בתעול קצר,בינוני וארוך גם כן מ 7500 BTU ועד 47800 BTU בדגמים בייתיים ועד כ 100000 BTU בדגמים מסחריים כשגובהי הראשונים מתחילים ב 20 ס"מ ונגמרים ב 47 ס"מ ועכשיו הדגמים החדשים 26 ס"מ.
על ההבדל בין מיני מרכזי וVRF או מיני VRF בהסבר שמצורף.
צריכת החשמל ב VRF נמוכה בעשרות אחוזים ממיני מרכזי גם אם יותקן על המזגן בקרת חדרים כולל מיני מרכזי אינוורטר והסיבה העיקרית היא שמיני מרכזי יונק אויר מהחלל הכללי ודוחף אותו לחדר הממוזג בתנאי שהחדר "משחרר " את אותה כמות אויר שנכנסת אחרת המיזוג נפגע ואין במצב זה ניצולת מלאה של המיזוג כי אין סירקולציה של אויר בחדר אלא תחלופה קבועה.
המחיר של יחידה זו גבוה ממיני מרכזי רגיל בכפול כמעט ועד הפרש של כ 30% ממיני מרכזי אינוורטר עם בקרת חדרים.
אבל החזר ההשקעה מבחינת חשמל הוא מהיר מחד ונוחות התפעול היא מעולה כולל מענה לתחושה של יבוש בחימום.
המחיר של היחידות משתנה לפי הדרוש בבית/בדירה ונבנה כחליפה תואמת לדרוש.

מרי פופ

New member
המון תודה על ההסבר המצוין, עשית לי סדר בראש

אני אמורה לקרר אצלי חלל ציבורי של 70 מ"ר ועוד חדר עבודה קטן של 8 מ"ר, ביחידה נסתרת או מיני מרכזי.
לא מעוניינת להנמיך את התקרה ביותר מ 25 בערך לתעלות, אם כי בחדר העבודה, שם ישב המאייד או היחידה, יש גובה רציני אפילו ל EMD פשוט.
מה המלצתך?
אם יחידה נסתרת, כמה תעלות ניתן להוציא ממנה?
והאם ניתן לתלות יחידה כזו מתחת לגג רעפים שבנוי מקונסטרוקציית עץ (תקרת חדר העבודה)?

יוסיזיו

New member
לא הייתי מתקין יחידה בחדר עבודה אלא בתוך גג הרעפים עם תעלה

לחדר העבודה ותעלות לחלל הציבורי 3 או 4.
אך ורק מיני מרכזי וכ 50000 BTU ולחדר עבודה להתקין דמפר בשליטה מקומית אלא מה,ביזבוז חשמל אדיר כשתשתמשי רק לחדר עבודה.

מרי פופ

New member
המון תודה! אני מודעת לבזבוז

batno1402

New member
ועל זה -היה לי ויכוח עם היזם

בגלל שלא בחרתי ביחידות כאילו כנראה, ההנמכה היתה צריכה להיות 40 ס"מ .אבל דרשו ממני למעלה מ30.000 ש"ח, וזה אחרי זיכוי קבלן. לא הייתי מוכנה לשלם. יש גבול.

יוסיזיו

New member
רגיעה בנהריה אז תשובה לך,אין קשר בכלל עם היחידות הללו מאחר

ואצלך המזגן מותקן באמבטיה ומה שכתבתי מתייחס ליחידות שמתקינים אותן באותו חדר/חלל של התעלות.
אצלך היו אמורים לצאת מהמזגן עם תעלות לפרוזדור ומשם לחדרים ולסלון הכל!!! בהנמכה של 30 לא יותר.
מה שניסו זה לעבוד עלייך.
תאמיני לי שלא מזגן אחד שכזה עשיתי ב 46 שנותיי במיזוג אויר אפילו הנמכות של 25 ס"מ יש אצלי בבית עם תעלות שרשוריות,הכל ענין של רצון .

batno1402

New member
צודק. זה מה שיהיה לי בסופו של דבר.

וראה זה פלא-פתאום לא צריך הנמכה של 40. אפשר להסתפק ב-32. איך זה?
אבל רצו למכור לי מערכת של 30.000-אולי אינוונטר. לא נתנו לי פירוט

למעלה