שאלת שיש מעצבנת

cfir71

New member
שאלת שיש מעצבנת

שלום לכם, קניתי דירה מקבלן. שיניתי את המטבח מעט כך שהכיור והגז במקום אחר. שהגעתי לחברת שיש- אמרו לי שבגלל ששיניתי את המיקום אני צריך לשלם ״שדרוג״. לא הבנתי למה- הרי במטראז של השיש לא שיניתי כלום. למישהו זה קרה? זה הגיוני?

batno1402

New member
הם יכולים לנהוג איך שהם רוצים

אבל יש מפרט טכני,צמוד לחוזה, והם חייבים לנהוג לפיו. אז אני מכירה את החזירות שלהם, אבל חייבים להתווכח איתם,למרות שזה מעצבן.

cfir71

New member
במפרט הטכני רשום "שיש לפי ארונות תחתונים"

לא שיניתי את המידות. זה עדיין אותו מטראז. פשוט נראה קצת אחרת.
מיקום השיש והגז השתנו...

cfir71

New member
אבל החברת שיש אמרה שזה נקרא שדרוג- את זה אז למי לפנות?

batno1402

New member
לפנות לקבלן.

אתם חתומים איתו על החוזה.שיראו לכם מהו השידרוג. הקבלן נותן =כמה דוגמאות לבחירה שמסומנים במספרים. אולי לקחתם מספר שיש,שזה לא בסטנדרט של הקבלן.עוד לא כתבתם-איך הסבירו לכם שזה שידרוג.תבברו הכל-לפני.

מרי פופ

New member
זה מה שנקרא חזירות מקובלת...

אם כי יש פה טיפה שדרוג (של החזירות בלבד!) יען כי לא שינית כלום במידה ובדגם...
אבל הי, צריך להרוויח מאיפשהו, לא?

batno1402

New member
הקבלן נותן מטרז של שיש לפי -המטבח שהוא נותן.

הקבלן נותן שיש-לפי מידת הארונות. התחתונים.כך כתוב אצלי במפרט בחוזה. או שאולי -אצלכם יש ממש מידות של שיש-במפרט. בכל מקרה- הקבלן שולח לספק השיש. אתם מגישים את התוכנית של המטבח. אם לא הגדלתם את שטח הארונות,שעליהם מונח השיש-אתם לא צריכים לשלם תוספת. אלא אם יש איזה שינו בחיתוך. תבדקו טוב טוב,את המפרט הטכני -ותראו מה כתוב שם. ותתווכחו. אצלי במפרט הטכני-כתוב דלתות עם זכוכית,בחדרי השרותים.אבל ספק הדלתות-לא נתן לי דלתות כאילו-ואני בויכוח עם הקבלן-על מה שכתוב במפרט הטכני. מעצבן. אבל לא לוותר.

cfir71

New member
אצלי זה גם בחוזה מכר לפי מטראז ארונות תחתונים

לא שיניתי את המידות. זה עדיין אותו מטראז.
פשוט נראה קצת אחרת.
מיקום השיש והגז השתנו...

Iris Design

New member
אם בחוזה זה מופיע רק לפי מטרז׳ אתה יכול לדרוש שלא ישנו מחיר

אבל עדיף שתתיעץ עם עורך הדין שלך. אני לא מקצועית בתחום החוזים. זה נושא חוזי ולא עיצובי.

דליה ב

New member
מבחינתם כל שינוי מהסטנדרט =שבלונה הוא עילה לשידרוג...

ולגביית עוד כסף...

למעלה