שואלת שוב לגבי רוחב מיטה

בניהו2000

New member
שואלת שוב לגבי רוחב מיטה

מדובר בבת 8 קטנטונת ובבת 3.
עד איזה גיל סביר שיספיק רוחב מיטה 80?
הזמנתי 80 ופתאום אני קצת מודאגת. רוחב 90 קצת עושה לנו בעיות אבל אפשר 'בלחץ'.
הזמנו גם מזרן באורך 180 (זה מהותי לנו), אז בין השאר רוחב 80 נראה לי מתאים יותר.

תודה

גלמיש1

New member
הבנות שלי ישנו על מיטה ברוחב 80 סמ. גם בתחילת גיל ההתבגרות

הן קיבלו מיטות ברוחב 120 בין היתר בגלל שהן צמחו לגבהים והיה צורך במיטה ארוכה.
כמובן שמיטה של 90 סמ. כיפית יותר, אבל אם המחיר הוא חדר צפוף שאין בו מקום להתנועע/לשחק/לאחר אז בעיני זה לא כדאי. אם לא מדובר על ילדה במידות XL רוחב 80 יכול להספיק עוד הרבה שנים.
(כדאי לזכור שרובנו, המבוגרים של היום, גדלנו במיטות של 70 סמ. עד שיצאנו מהבית...)
&nbsp
אופציה אחרת לפתרון בעית המרחב זה לרכוש מיטת גלריה (או קומותיים אם יש 2 ילדים) שיכולה להיות רחבה יותר ועדיין להשאיר חלל משחק/ישיבה/ארוח מתחתיה.
מכירה בת 18 ששמחה לגור עם מיטה כזאת עד היום (מגיל קטנטן).

בניהו2000

New member
תודה על התגובה המרגיעה

בהתחלה באמת התכוונו לקנות מיטת גלריה, אבל באיזשהו שלב זיהינו שהגדולה כבר פחות מתלהבת מהעניין, אז העדפנו 2 מיטות נפרדות.
למעשה החדר בכלל לא קטן, אבל בכל זאת, 2 מיטות וארון וספרייה זה רהיטים שתופסים שטח.
ננסה לחנך אותם לצניעות

חופית87

New member
הכי טוב צניעות

אבל ברצינות עכשיו, נהיינו מפונקים עם השנים, אבל כמו שגלמיש אמרה - ב70 ס"מ הסתדרו יופי - אז 80 זה כבר פינוק

כמו שפעם מיטה זוגית הייתה 1.40, והיום גם 1.60 כבר בקושי נחשב כי יש הרבה יותר מזה (היום כל ילדון 'פצלוח' בן 4 כבר ישן במיטה וחצי במינימום) - בפועל, אנחנו לא באמת צריכים את כל המרחב, את כל הרהיטים הענקיים, את המקררים העצומים, שני תנורי אפייה וכו' - אף אחד לא באמת צריך בית של 300 מ', אבל זה מה שמפמפמים לנו כל היום - אז זה נראה הכרחי.
זה נראה שככל שהמשפחות קטנות - ככה גדלים הבתים ותכולתם
אז שיהיה לבריאות כמובן, אבל תמיד אפשר וצריך לשמור על פרופורציה, ולא לחשוב שהדברים האלה באמת הכרחיים, כי הם לא, זה בסה"כ אקסטרה נחמדה.

גלמיש1

New member
חחח...לשיטתי זה פחות ענין של צניעות, ויותר של סדרי עדיפויות

או התיעלות.
מיטה רחבה זה אולי נחמד, אבל השאלה המעניינת זה על חשבון מה זה בא.
האם מיטה רחבה מאד באמת באמת שימושית לילדה קטנה? מה כבר ייעשה במיטה הזאת, הלא היא לא תביא אליה בןזוג? מקסימום ישבו עליה כמה בנות לשוחח או לשחק באייפד...
לעומת זאת המרחב בחדר - ישמש לתנועה בין הפונקציות (בין הדלת לשולחן, לפתיחת הארון , מדידת בגדים...וכו), או לישיבה נוחה ליד השולחן, או לארוח כמה חברות למשחק או למסיבת פיג'מות, אולי למשחק ו/או בנית דגמים מלגו או בנית פאזל גדול על הריצפה....
בקיצור - אני לא מכירה את הילדה ולא את החדר, אבל בכללי בגיל צעיר אם שטח מיטה (מעבר לצרכים הבסיסיים לשינה) בא על חשבון מרחב החדר זה נראה לי לא נכון. שכל אחד יחליט מה מתאים לו.
הדבר החשוב באמת זה לא לשכוח מה חשוב ! רק בגלל ש(נראה כאילו) כולם עושים משהו באופן מסויים - זאת לא סיבה טובה לעשות אותו דבר. אלא חשוב לבדוק מה הצרכים של המשפחה, ומה התנאים הספציפיים וכו.

בניהו2000

New member
באמת כשאני חושבת למה בכלל

אז אני פשוט חושבת על הגדולה יותר, בת ה-8, שאמנם היא רזונת, אבל תמיד יש לה כל מיני דברים על המיטה. בכל מקרה יש לה מספיק מקום ברגליים לפחות בשלב זה

הקטנה (בת 3) באמת לא צריכה. אז חשבתי לעשות אחת 80 ואחת 90, אבל יש יותר מדי מחשבות נגד שמונעות ממני.
מבחינת החדר. הרוחב 290. אם עושה מזרנים 90, אז המיטה רוחב מטר. וזה משאיר 90 סמ בין המיטות. מניחה שאפשר גם ככה, אבל כנראה שה-80 יותר הגיוני.
&nbsp
חשבתי שסיימתי את הבנייה אז נגמרו ההתלבטויות. כנראה שהגיע זמן לשחרר

&nbsp
תודה לכן

בניהו2000

New member
נכון

המחשבה שלי היא פשוט כי זה המרחב הכי פרטי של הילד. אבל זה באמת לא משנה, יש כל כך הרבה רהיטים אחרים למילוי פונקציות שונות.

מרי פופ

New member
בן ה 16.5 שלי עדיין ישן על מיטה ברוחב 80

ומדובר ב 80 קילו ילד מעל 180...
הוא מת על המיטה שלו, לא רצה להחליף.
הוא יעבור למיטה זוגית בקרוב כשיסתיים השיפוץ אצלנו אבל זה יהיה כבר לקראת גיל 17...

talitush2

New member
ובהמשך לשאלת רוחב המיטה

אצל הנכדים שלי, בחדר פצפון למדי, יש היום מיטה אחת ברוחב 90. הזמינו 80 ובטעות קיבלו 90 והתעצלו לריב איתם, וכך נשאר....
השאלה - כאשר מיטת המעבר תוחלף, האם חובה שגם המיטה השניה תהיה ברוחב 90? הן עומדות במקביל בכל צד של החדר. החדר כאמור קטן וחבל על כל ס"מ.
הדלת בצד, כך שלא בטוחה שיראו את חוסר הסימטריה כאשר נכנסים. או שאני טועה?

talitush2

New member
אפשר לקבל תשובה מהמעצבות

האם אכן בא בחשבון להעמיד בחדר מיטות מקבילות כאשר אחת ברוחב 90 והשניה 80, או שזה ביג NO.
כמובן כאשר יש אילוצי גודל של החדר. לא סתם כי כך בא לנו....

גלמיש1

New member
ממש לא בעיה. מי אמר שחייבים סימטריה?

אפשר דוקא לאפיין כשני איזורים, ואפשר לאחד עם מצעים זהים או צבע/טפט/תמונה וכו.

למעלה