גודל אי במטבח

eden7115

New member
אם עדיין ניתן לעשות שינויים בתוכנית

הייתי ממליצה לשקול את הזזת הקיר העליון של חדר הרחצה לאותו קו של קיר חדר הממ"ד - ומנגד - הרחבתו לכיוון שירותי האורחים.
את שירותי האורחים לסובב כך שיהיו לאורך ולא לרוחב.
&nbsp
מה קיבלנו?
1. אפשרות להגדיל את הקיר הימני של המטבח כך שיסתיר חלק מהמסדרון מצד אחד ויגדיל את המטבח מצד שני.
2. מסדרון רחב יותר - שניתן לנצל בצורה סמויה כפינת עבודה/מחשב/אחסון משחקים.
3. ניתתן לשלב בתכנון פינת נטילת ידיים בין שירותי האורחים לבין חדר הרחצה - לנוחות מירבית.
&nbsp
ועכשיו - נגיד ועשינו את זה - איך לתכנן את המטבח?
אישית הייתי יוצרת נישה בקיר הימני של המטבח (ז"א שבמקום להמשיך את הקיר בקוח ישר, לעשות אותו בצורת האות כ' - כך שמתקבלת נישה הפונה לכיוון המטבח). בנישה הזו הייתי שמה את התנור בילד-אין, מקרוגל וארונות ומגירות מעל ומתחת.
בקיר העליון מצד ימין - מקרר עם ארון עליון (לפלטה, מנגל וכו' - מאוד שימושי).
לצד המקרר - משטח שיש עם כיור כפול במרכז - כך שישאר מספיק מקום משני הצדדים למשטחי עבודה בשרי וחלבי.
מול משטח הכיורים במרחק של 1.10 - אי ברוחב 2.80 ובעומק של 80 ס"מ.
בצידו הימני של האי הכיריים (קרובים למקרר ולתנור) עם מגירות תחתונות - וצידו השמאלי - משמש כאי ל-5 אנשים ברווח - 2 מול 2 ואחד בראש (לא חובה).
אם לא רוצים שהכיריים יהיו חשופים לנכנסים הביתה, ניתן לתחום את החלק הזה של האי בקיר מוגבה מעט או אפילו במלבן שיש גבוה שיחצוץ מצד אחד וישתלב מצד שני.
&nbsp
כמובן ש*חייבים* לבדוק מול מעצבת איך ההצעות האלו עומדות במבחן המציאות - ושכל הפונקציות עובדות מבחינת מרווחים ומעברים.
&nbsp
בהצלחה!

Iris Design

New member
נראה אחלא מטבח (מההדמיה)

הארונות נפתחים לשני הצדדים? כלומר גם למטבח וגם לסלון?

תודה. המטבח לא יהיה זהה בדיוק להדמיה (המבנה כן, חלוקת

הארונות לא). חשבנו בהמשך להוסיף ספריה או נישת גבס לכיוון הסלון, אבל אם נהפוך את המטבח אז כמובן שלא.
אבל ביחידה של המזווה- החלק עד גובה השיש הוא מזווה שנפתח לכיוון הכניסה לבית, והחלק העליון זה רק דמוי דלת, כאשר הפתיחה היא קלפות לכיוון האי במטבח, שם נשים את כל מוצרי החשמל..

גלמיש1

New member
דעתי - הגוש הגדול של המקרר חוסם לגמרי את החלל

זה בעצם מחלק את המרחב למטבח חנוק וצפוף מחד, ומסדרון ארוך ומפותל מסביבו. בין אם תשימו את הדלפק בצד זה או בצד ההןא - התוצאה שנוצר מסדרון מכביד ובזבזני בשטח.
אני מבינה את הרצון לתחום ויזואלית את המטבח מהכניסה - אבל זה לא חייב להיות בחסימה מלאה. אפשר לעשות רהיט שימושי, או דו כיווני, בגובה של נניח 120-150 במקום האי, שחלקו דלפק אכילה. יהיה הרבה יותר נעים לשבת מול אור וחלל פתוח בגובה העין - מאשר מול דופן של מקרר או ארון.
אפשרות אחרת זה הצבת המקרר על הקיר החיצוני במקום הכיריים. ואת הכיריים על דופן הקיר הימני (מטבח בצורת ר).
&nbsp
בכל מקרה - הצעד הראשון שהייתי עושה זה ביטול שרותי האורחים שתקועים לגמרי באמצע הכל, יוצרים מן סללום סביבם, ונפתחים לעיני כל באי הבית. אם תורידו את ההפרעה, צוואר הבקבוק, שהם מייצרים ותוכלו לחשוב מחדש על הגדרת איזור המטבח מחדש.
&nbsp
&nbsp

גלמיש1

New member
חחח לא יודעת...ברור שהפעם הגבתי לה.

רק אל תקחי את זה אישית. בד"כ אני פשוט קוראת פוסט ולפעמים עוד כמה תגובות עד שמספיק לי ואני מגיבה. אז אולי לפעמים זה יוצא אחרייך
ללא כוונת מכוון

הו סליחה, אני בהחלט קראתי וסליחה שלא הגבתי

תודה רבה על תגובתך!
מבינה מה את אומרת לגבי שירותי האורחים, אבל הוספנו אותם במיוחד. זה קריטי לנו ואנחנו לא מעוניינים להוריד אותם.

לגבי שאר הדברים נבדוק מה ניתן לעשות ומה יענה לנו על מירב הדרישות.

תודה רבה על השקעתך,ושוב סליחה

גלמיש1

New member
או קיי. אם צריך עוד אסלה אז צריך למצוא לה מקום מתאים

כאן היא תקועה במקום שחוסם את כל הזרימה בבית.
ושאלה - ח.שינה 4 אמור להיות חדר לילד? או קליניקה/ח.עבודה ?
כי אם זה חדר לילד אז הוא נפתח הישר לחלל הציבורי ומנותק לגמרי מאיזור החדרים. במצב כזה הייתי מעבירה את הדלת שלו למיקום של שרותי האורחים כדי לחבר אותו לאיזור החדרים.
אם מדובר בקליניקה או ח.עבודה שיש רצון לנתק מהחדרים ולתת פרטיות, הייתי מאריכה את הקיר של גב הדלת (דלת הכניסה) ומייצרת מבואה קטנה ליחידה, שתפריד אותה מהחלל.
בקיצור - מה שלא תהיה הסיבה פה התכנון הנוכחי לא טוב, ולא משרת את החלל. אולי קשה לך לראות את זה אבל יש אפשרויות שונות להיטיב עם החלל הזה (למשל זו שעדן7 הציעה) ולשפר את התכנון ולכן מומלץ מאד לפנות לאיש/ת מקצוע רציני/ת לתכנון הדירה.
שימי לב - לא עיצוב במובן של הום סטיילינג...אלא עיצוב במובן של תכנון מחודש של מערך החללים.
&nbsp
&nbsp

הקבלן מגביל אותנו בהרבה שינויים

אסלה נוספת- צריכה להיות צמודה לצינור ביוב. אי אפשר להרחיק ,ולכן אין עוד פתרונות שמצאנו ואהבנו.
כבר בהתחלה רצינו לשנות את מיקום האמבטיה, אך הקבלן מחייב שפתח הניקוז ישאר באותו מקום. כלומר- לא באמת אפשר לפנות חלל כשמשנים את מיקום האמבטיה.

חדר 4- בשנים הקרובות מיועד להיות חדר משחקים. לכן גם רצינו שיהיה קרוב לסלון, ושיהיה מבט מהמטבח. הוא בכוונה פתוח לחלל הציבורי. בעוד 10 שנים אני מניחה שהצרכים ישתנו, ואז נשול שינוי.

תודה רבה לך על תגובותיך

למעלה