גובה ואופן ההנחה של חיפוי מטבח

sharonani1

New member
גובה ואופן ההנחה של חיפוי מטבח

שלום, הזמנו מטבח שלייפלק לבן מט, ידיות אינטגרליות עם קלפות ומדפים מפורניר אלון.שיש סופרימו 1600 (בהיר עם בועות אפרפרות). מצורפת ההדמיה (רק עם שיש אחר).
בחרנו בחיפוי סטנדרט של הקבלן, בריקים פשוטים בצבע לבן מט בגודל 10/30 (חיפוי זכוכית יקר לנו ולא מצאנו חיפוי אחר שמתאים לשיש )
מתלבטים בין האופציות הבאות באשר לגובה החיפוי:
1. 60 ס"מ (קולט אדים יותקן 10 ס"מ מעל)
2. 70 ס"מ (אריח אחד יהיה מעל גובה התקנת הקלפות וכן מעל התקנת המדף התחתון)
3. לעלות עם החיפוי באזור הקולט עד החלון ואז הקולט יהיה על גבי האריחים, לא ברור לנו אם נבחר באופציה זו איך להמשיך עם האריחים באזורים השונים, עד גובה הקלפות?)
באשר לאופן ההנחה, חשבנו להניח את האריחים אחד על השני (רשת?) ולא בצורת בנייה. מתלבטים באשר לשאלות הבאות:
1. האם להניח את החיפוי על סרגל שיש בגובה 2 ס"מ (ע"פ המלצת איש השיש)?
2. האם למרכז את האריחים לכיריים (60 ס"מ) מה שיגרום להנחת אריח חלקי בסוף הקיר ליד פינת האוכל . או לחילופין להתחיל לרצף מסוף השיש ואז לא יהיה קו אמצע לכיריים.
נשמח לשמוע את דעתכם ועצתכם באשר להתלבטויות הנ"ל, תודה שרון.

מרי פופ

New member
באיזה גובה תלויות הקלאפות?? 60?

אם תניחו את הקרמיקה מעל סרגל של 2 ס"מ תצטרכו כבר חיתוך מתחת לקלאפות.
אם אתם מניחים קרמיקה מעל סרגל, תוודאו שהסרגל מדוקק שלא תהיה מדרגה מכוערת.
אני בעד 60 ס"מ חיפוי ולא יותר מזה (אם מעל סרגל אז עד לגובה 63 כמובן אל תחתכו איפה שאין כיריים.
אין המון משמעות למירכוז האריחים לכיריים כי לא מדובר בחיפוי דקורטיבי בצבע אחר כך, תתחילו מהקצה של השיש לכיוון ימין לחלון. אני ממרכזת לכיריים כשיש מעבר לאריח אחר כחיפוי מאחורי הכיריים.

sharonani1

New member
כן , הן תלויות בגובה 60

תודה על התשובה המהירה, באמת לא נתתי את הדעת על תוספת הגובה בשל הסרגל , האם לדעתך כדאי מבחינת הפרקטיות לעלות עם השיש 2 ס"מ והכי חשוב האם זה יפה ואסתטי? לדברי איש השיש יש באפשרותו לדקק את הסרגל ל1 ס"מ. הוא לא מוכן לדקק ל0.8 ס"מ בשל הסיכוי לשבירת השיש.האם תוספת של 3 ס"מ בגובה, משמעותית?

מרי פופ

New member
אני לא מתה על העליה מבחינת אסטטית, אם כי פרקטית כנראה שהיא

יעילה למדי.
התוספת לא משמעותית לגובה, אם אתם גבוהים, מעל 165, תרימו את הקלאפות לגובה 62... אחרת תצטרכו לחתוך את האריחים מתחת.
אצלי הארונות תלויים בגובה 65 מהשיש ואני 173.
בכל מקרה, דיקוק ל 1 ס"מ מספק ביותר.

sharonani1

New member
אנחנו לא גבוהים , עם זאת ברור שלא נחתוך את האריחים

אני חוששת שבגלל שהשיש עם דוגמה החיבור בינו לבין הבריקים החלקים לא יתקבל יפה. אצטרך לשקול את העניין מחדש בהתאם להערותייך . אני מודה לך על עזרתך, הארת לי את התמונה השלמה ואחפה בגובה 60 או 62 ע"פ המלצתך

י י ל י

New member
אמנם אני לא אשת מקצוע

כשאני הייתי בהתקנת שיש אז איש השיש חפר קצת בקיר כך שהסרגל ישב בתוך הקיר ולא הייתה שום בעיה בהנחת החיפוי על הסרגל שיש . (בהנחה שהבנתי מה זה הסרגל הזה- שיש שעולה קצת כדי שלא יהיו נזילות של מים).

sharonani1

New member
עליית השיש פרקטית מבחינת התפוררות הרובה באזור חיבור השיש

בייחוד כשיש מים מסביב. נשמע רעיון מעולה לחצוב טיפה בקיר להכנסת הסרגל. לא יודעת אם בד"כ עושים זאת, שווה בדיקה, תודה

העלייה הזו, כוונתכן לקנט אחורי? מה מטרתו מבחינה פרקטית? ואם

אני עושה חיפוי קרמיקה עד לשיש, האם עדיין יהיה תורך בקנט האחורי הזה? או שהחיפוי יכול להגיע ממש עד מפלס השיש?
תודה.

מרי פופ

New member
כן, בעיקרון החיבור הזה מחזיק מעמד יותר טוב מהנחת אריחים

ישירות על השיש...
זה לא שמשם לא יוצא המסטיק, אבל לפחות זה מחזיק קצת יותר זמן לפני שצריך למלא נגד חדירת מים.

למעלה