גודל אי במטבח

גודל אי במטבח

אז עכשיו תורי :)
אחרי המון זמן שאני קוראת ומחכימה, אשמח לעזרתכם..
מצורפת תכנית של כל הדירה ללא המטבח (את הדלת של שירותי האורחים הזזנו,הזזנו את פינת האוכל,והוספנו כיור נטילת ידיים-כל זה מופיע בקובץ של המטבח בתוך התכנית), ועוד קובץ של המטבח בתוך התכנית שאני שרטטתי (הקבלן לא נותן לנו את תכנית המטבח בתוך תכנית הדירה..)
ישנו גם קובץ של המטבח בלבד(לא בתוך התכנית) תלת מימד

בגדול- הארונות הסגולים בגובה 1.85, המגרות התכלת הן מתחת לאי.(אי בגובה שיש) בשרטוט השתדלתי לשמור על הפרופורציות עד כמה שניתן.
השאלה העיקרית היא לגבי האי.
השאיפה שלי שיהיו 4 מקומות ישיבה באי. אם לא תהיה ברירה נסתפק ב3, אבל מעדיפים 4. מצד שני- אני רוצה כמה שיותר מקום אחסון. בתכנון המקורי עם חברת המטבחים האי היה ארוך יותר, וצורת הישיבה היתה אחרת. ואז נכנסו 2 יחידות של מגרות ברוחב 80. אבל בשביל לאפשר מעבר נח מצד ימין של המטבח (ליד הכיורים) הקטנו את האי.
בשרטוט ציירתי 5 מקומות, אבל לא נראה לי שנכנסים שם באמת 5. כי בפינה לא באמת יכולים שבת שני אנשים. נכון?
איזה אורך כדאי לעשות את האי, ואיזה גודל את המגרות כך שיהיה איזון בין כל הפרמטרים הבאים:
-כמה שיותר מקום אחסון, (כלומר- אם לא משמש לישיבה-שישמש לאחסון. שלא יהיה מבוזבז)
- עדיף מאוד 4 מקומות ישיבה
- מעבר נח מצד ימין למטבח
- שני אנשים יוכלו להכין אוכל בנוחות אחד ליד השני על האי. (אוהבים לבשל יחד. רוצים שתהיה אפשרות גם אחד מול השני וגם אחד ליד השני)
-עדיף מאוד ישיבה משפחתית: לא בשורה אחת.

התחושה שלי היא שבמצב הנוכחי מצד אחד לא נכנסים 5 מקומות, מצד שני זה יותר ממה ש4 מקומות צריכים ולכן השטח מבוזבז. אני צודקת?

תודה על הקדשת הזמן!

מרי פופ

New member
אם האי יהיה במידות 130/110 נכנסים 4 בצורה מרווחת, מנסיון

אין צורך ב 150 זה באמת בזבוז לאורך
אבל יש פה בעיה יותר גדולה, את מרימה גוש חוסם ענק באמצע הבית. אני בעד חציצה בצורה נכונה ומתחכמת אבל לא ככה והגובה 185 לא משנה כאן כלום מדובר בהר באמצע הבית.
עצתי היא להפוך בין הארונות הגבוהים לאי כך שהארונות הגבוהים משתלבים עם האיזור הסגור יותר והפרטי של הבית ואפילו תורמים לתחושת הפרטיות וההפרדה אבל בכניסה לבית יהיה מבט פתוח. אין שום בעיה עם האי לצד שולחן פינת אוכל, מדובר בשתי צורות ישיבה שונות.
&nbsp
בנוסף אני לא מבינה למה אין ניצול של איזור הפינה של שרותי האורחים חדר הרחצה? אני הייתי ממקמת שם ארון פינתי לא עמוק במיוחד לאחסון נוסף.

תודה רבה על התגבוה המהירה והמפורטת! מספר תשובות ושאלות

1. 130 זה אורך נח לשני אנשים לעבוד אחד ליד השני?
2. המבנה נבחר כך משום שחשוב לי מקרר ליד הגז. מטעמי כשרות אנחנו מאכסנים את כל התבלינים במקרר, והקרבה ביניהם מאוד חשובה. גם קריבת המקרר לפינת האוכל מוסיפה.
היפוך בין הגז לכיורים אפשרי, אבל אז ישר בכניסה לבית רואים את הכיור שלא תמיד ריק מכלים. לא חושבת שזה נכון בשבילנו..
בנוסף- אנחנו חוששים שארונות גבוהים וקבועים בצד הזה יקשו עלינו מאוד להעביר את הרהיטים.
אבל נשקול שוב את היפוך הצדדים.
3. בפינה של שירותי האורחים-חדר רחצה מתוכננת פינת נטילת ידיים. היא לא תתפוס את כל האזור, וסביר שבהמשך נוסיף ארון אם נראה בכך צורך.

תודה רבה!

מרי פופ

New member
המטבח הוא קומפקטי כך שהמיקום של המקרר ימינה או שמאלה

לא מעלה ולא מורידה מבחינת הנוחות ולא יכול להוות שיקול במקרה הזה להחלפה בין המקרר לאי. אין שום סיבה לשנות מיקום כיור וכיריים
תעשו עם העיצה שלי מה שתרצו, אבל בעיני התכנון הזה הוא טעות איומה מבחינה תכנונית, לא פחות ולא יותר.
טעות כזו שתגרום לכל הדירה להראות קטנה וחשוכה. אני מתבטאת בצורה נחרצת כזו בפורום לעיתים נדירות, אבל הפעם חורגת ממנהגי ומפצירה בכם לשנות כל עוד אפשר ולצורך העניין מתחייבת שהיכולת שלי לתכנן חלל בצורה המיטבית ולראות מה משפיע על תחושת המרחב, יכולת הרבה מעל הממוצע בקרב מעצבות וזה אם להתבטא בצניעות ובלשון ההמעטה.
בבקשה תנו דעתכם על כך ברצינות ולא כאמירה כדי להשתיק אותי.

שקלתי עם בעלי בכובד ראש, וטרם הגענו להחלטה

אנסה לסכם את היתרונות והחסרונות בכל מצב.
יתרונות מצב נוכחי:
1. הארונות מפרידים מעט בין הסלון למקום האכילה באי. מאפשר אכילה אינטימית יותר. (יש לנו אורחים בסלון, והילדים מגיעים ורוצים לאכול.. או בכלל-מפריד מעט משאר גירויי הבית).
2. מאפשר הכנסה והוצאה של רהיטים משאר חדרי הבית. (אם רהיט לא נכנס- אפשר להרים אותו מעל האי ולהכניס) לא בטוח שהמצב השני יאפשר זאת. מדובר בקומה גבוהה כך שזו הדרך המועדפת (והזולה) להעביר ריהוט
3. מקרר קרוב לפינת האוכל ולכיריים
4. יותר נעים לדעתנו בעין שפינת האוכל לא קרובה לישיבה באי.
5. הישיבה באי קרובה לכיור נטילת ידיים.

יתרונות במצב החדש
1. פותח את החלל המרכזי
2. מפריד בין החלל הציבורי לחלל הפרטי
3.מאפשר קשר עין נח עם הילדים יושבי הסלון והמרפסת
4. נח מאוד באירוח שיש אי לכיבוד וחלל גדול סביבו.
5. כניסה נוחה יותר מצד ימין של המטבח כי אין כסאות שחוסמים.

בגדול- נראה שהיתרונות של המצב החדש גדולים יותר, אבל אנחנו צריכים להחליט אם אנחנו מוכנים לוותר לגמרי על ההפרדה בין הסלון למטבח, ואם זה בכלל מתאפשר מבחינת הובלת ריהוט, כי אחרת כנראה זה לא יהיה רלוונטי

מטבחים שהם לגמרי Open-space אני לא אוהבת. מצרפת דוגמה למטבח שאני לא רוצה

בקיצור- אנחנו ממש מסתבכים עם עצמנו..

מרי פופ

New member
מה שתחליטו!

בעיני זו ממש טעות תכנון מעציבה אחרת לא הייתי מגיבה כפי שהגבתי.
כואב לי הלב שאתם תוציאו כ"כ הרבה כסף בגלל תכנון לא מקצועי וחוסר הכוונה.
לפחות 3 מתוך חמשת הסעיפים הראשונים של הנגד, בעיני שוליים או לא מתקיימים, אבל אני ממש לא בעניין של להראות כמי שכופה את דעתה.
&nbsp
שיהיה בהצלחה.

תודה. התחלנו לדבר עם הגורמים הרלוונטיים לגבי היפוך נקווה שהכ

ל יסתדר.
אגב,
ברור שלא כל הגורמים נגד זהים בחשיבותם. אבל מספיקאחד מהותי נגד, לא? בכל מקרה- ממש תודה על עצתך. אנחנו מתחילים להתרגל ולאהוב את הרעיון.
מודים לך מאוד

נזכרתי בעוד התלבטות- אשמח לחוות דעתך

אם אנחנו הופכים את האי, יוצא שהארונות הגבוהים והקלפה נמצאים באותו צד. ואז הקיר של הכיריים, שכרגע הוא ריק נמצא ממש מול הכניסה. כלומר- נכנסים ורואים קיר ריק, כאשר מימין יש גם ארונות גבוהים וגם קלפה.
זה יוצר חוסר איזון בעין, לא?
האם אפשר לשים משהו על אותו קיר של הכיריים כדי לאזן? סגנון הבית הוא מודרני חמים ושמח (כלומר- לא גווני אפור וכד', אך גם לא צבעים נועזים). הדגש הוא פרקטיקה-שיהיה קל לנקות.

מרי פופ

New member
אני לא חושבת שנוצר חוסר איזור, כי הגבוהים שייכים לחלק הימני

בצורה טבעית...
אפשר לחפות על כל הקיר שמעל הכיריים בחיפוי קיר מעניין כלשהו תראי בדוגמא שלי. יש דוגמאות זכוכית מקסימות לבחירה, גם יפה וגם פרקטי.

מרי פופ

New member
בשמחה רבה, רבה!

אכן בד"כ מספיק אחד מהותי, אבל לא התרשמתי שיש כזה...
תעלי תכנית עם המעברים אחרי שתסיימו לתכנן את החציצה עם האי, כדי שאוכל לראות.
אני מציעה שלמרות את פועלת עם חברת מטבחים, הם יכולים להרחיב קצת את הסקופ ואני ממליצה לבקש שהמעצבת תשרטט, במידות הנכונות והמרחקים הנכונים, גם את הקירות המקיפים שמובילים לחדרים ושל החלל הפרטי כדי לקבוע את מיקומו המדויק של האי.

לצערי זה לא רלוונטי עם חברת המטבחים בשלב זה

אנחנו כבר הרבה אחרי סגירת המטבח, ובקרוב גם מסתיימת הגשת הבקשות לשינויי דיירים.
מצרפת את השרטוט לאחר היפוך האי.
להזיז מעט ימינה או שמאלה יהיה ניתן גםבהמשך, זה רק אומר שהמיקום שקבעתי לנקודת חשמל למנורה לא יהיה בדיוק במרכז האי.. מקסימום נזיז מעט.

הארון המסומן בירוק עוד לא יהיה כרגע. אולי בהמשך נשים אותו. אנחנו מחפשים ללא הצלחה מקום לספרית ספרי קודש. אם לא תהיה ברירה נבנה בגבס מעל הספה או מעל פינת האוכל. נראה כבר. או שנכניס לאחד החדרים (מעדיפים שהיא תהיה נוכחת בסלון) או שנשים במיקום של הארון הירוק (על אף שהיא לא קשורה שם..)

כרגע זה לא הדבר הכי הכי מהותי, ולכן לא הגבלנו את עצמנו בגלל זה

רוצה לשתף

גם אני הייתי נגד חלל פתוח. עברנו מדירה שבה המטבח היה חדר לכל דבר, לדירה (יד2) בה החלל פתוח, במבנה דומה לשלכם. הרעיון שניתן לראות מהסלון את המטבח, נראה לי ממש לא שייך לסגנון החיים שלנו. בכל זאת, החלטנו לא לשנות עד שלא נגור שם- אולי נתרגל... הסתבר שזה כל כך יפה ונח!
זה כמובן אינדיבידואלי, אבל הרגשתי צורך לשתף.

אייבורי

New member
שאלה

&nbsp
לא היה עדיף להדביק את הגבוהים לקיר
להשאיר את כל האי נמוך, אולי אפילו לבנות בתוכו את הכיורים.
נראה לי שזה יגרום לתחושת מרחב גדולה יותר.
&nbsp
&nbsp

יכול להיות שכן. אני אישית לא אוהבת את התוצאה שמתקבלת

בעיני כן יש עניין להפריד את המטבח משאר הבית, ואני לא רוצה שהוא יהיה לגמרי חלק מהחלל המרכזי.
בנוסף, אנחנו לא רוצים כיריים על האי מטעמי בטיחות. כדי להכניס את כל הגבוהים לקיר החיצוני צריך לפחות מקרר+תנורים/מזווה. זה 1.6 מטר. בעיני די הכרחי כיור באותו קו של הכיריים, ולכן צריך להיכנס כיור+כיריים+משטח עבודה נח ביניהם (שבתכלס, הוא זה שבעיקר עושים בו שימוש במטבח) ושאף אחד מהם לא יהיה צמוד לדופן גובהה (שיהיה משטח הנחה משני הצדדים של הכיור והכיריים)
בנוסף, מאוד העדפנו שהכיורים יהיו אחד ליד השני כי יותר כיף לשטוף כלים יחד בסוף היום.
כל זה הביא אותנו למסקנה שלנו לא מתאים שהארונות הגבוהים יהיו צמודים לקיר

אבל תודה על הערתך

למעלה