שליכט צבעוני במקלחת

חופית87

New member
שליכט צבעוני במקלחת

התייעצות: יש לנו חדר מקלחת ממש קטנצ'יק, 1.20*2.20, גובה החדר 2.01 (כן כן, 2 מטר גובה, זאת לא טעות).
אנחנו מתכוונים להתקין מקלחון חזית באורך 1.2 מ', כך שגודל המקלחון יהיה 1.2*0.8.
אני לא מחובבי הקרמיקה, ואם אפשר להימנע ממנה - אני מעדיפה, אבל ברור לי שהיא אוטמת הכי טוב (למיטב ידיעתי בכל אופן) אז בלתי נמנע שהמקלחון יהיה מחופה קרמיקה כמובן, אבל אני מעדיפה ששאר הקירות לא יהיו מחופים קרמיקה, אלא בשליכט אקרילי.
אז ככה:
1. כמה אפקטיבי השליכט הזה? האם זה יכול למנוע רטיבות גם בחדר כל כך קטן? אגב, בחדר המקלחת אין חלון, אלא ונטה.
2. האם השילוב של הקרמיקה במקלחון והשליכט על שאר הקירות - לא ייתן תחושה שהחדר יותר קטן ממה שהוא (אם זה אפשרי בכלל שיהיה קטן יותר
)? אולי עדיף ליצור אחידות של קרמיקה על כל הקירות וזהו?
3. באופן כללי, מה טווח המחירים של שליכט אקרילי כולל עבודה? ומה עוד צריך לדעת על זה?
4. מה אפשר לעשות בשביל לתת תחושה שהתקרה לא כזאת נמוכה?
תודה ושבת שלום לכולם

מרי פופ

New member
לא ממליצה על שליכט צבעוני בחדר לא מאוורר

בעיני בחדר כה קט עדיף אחידות ורצוי בהיר.
שליכט אקרילי עם עבודה הוא כ 250 ש"ח למ"ר.

חופית87

New member
תודה תמי

מניסיונך, איך כדאי לנסות "להגביה" חלל כה נמוך?
חשבתי שאם כבר קרמיקה, אז לקנות אריחים מלבניים, ולהתקין אותם לאורך, במקום לרוחב. יעזור לדעתך? (הוספתי תמונה מהרשת שתדגים למה אני מתכוונת)
בנוסף, בגובה כזה, לעלות עם הקרמיקה עד הסוף, או להשאיר מרווח בין הקרמיקה לתקרה?

מרי פופ

New member
אני הייתי עולה עם הקרמיקה עד הסוף

העניין של האנכיות? לא בטוחה בו כלל.
לא הצטרפה התמונה מהרשת, תנסי שוב.

יש הרבה טכניקות לתחושת גובה ומרחב טובה יותר בחלל קטן

תאורה מכוונת לתקרה ולקירות הרוחב, תקרה בצבע שמן מבריק, מראות (אפילו מראה מעל כיור שממשיכה על התקרה), ישום פסים לגובה.
לא הכל בבת אחת... מה שמתאים לחלל ולסגנון שלך.
דעתי שונה מהקולגה, אחידות בכל הקירות תיצור מראה מחניק לדעתי.
ושליכט זה מצויין. אם מתאים לקירות חוץ בוודאי שיתאים למקלחת.
שום דבר לא מונע רטיבות מלבד איטום ואוורור מצויין! וונטה צנטרפוגלית עם השהיה, דלת פתוחה ככל שאפשר.
אם יש בעיית רטיבות אריחים לא יועילו, רק עניין של יותר זמן עד שהבעיה תיראה.
מצרפת כמה תמונות של פרטים כפי שתיארתי.

חופית87

New member
תודה רבה סורנה ותמי, שאלה קטנה

לא נראה לי שקלטתי עד הסוף את עניין המראה - הכוונה למראה מעל הכיור שממשיכה ומטפסת לתקרה?
בנוסף, מצרפת את התמונה מההודעה הקודמת

כן, זה הרעיון

והתמונה שצירפת נחמדה אך לדעתי עמוסה מידי לחלל הקטן, אולי שורה של סגולים כהים למטה, אחריה של הבהירים ואחרון לבן שיתאחד עם התקרה?
קיר אחד כזה יכול להיות מרענן.

חופית87

New member
בתמונה שצירפתי לא התכוונתי לשילוב הצבעים הנ"ל

התמונה היא רק לצורך הדגמה של ההנחה של הקרמיקה לאורך ולא הרוחב, במקלחון בלבד, ואת שאר הקירות לצפות בשליכט כאמור.

חופית87

New member
האמת שהחדר כיום מחופה קרמיקה עד התקרה

אבל עקב שינויים שאנחנו מתכוונים לעשות באינסטלציה - החלטנו כבר להחליף גם את הקרמיקה, אבל אם את אומרת שזה יכול להוות בעיה - אז כנראה שבאמת נוותר על השליכט.

מרי פופ

New member
מסכימה איתך לגמרי לגבי התאמת השליכט לחדרים רטובים

אלא שיש לי נסיון לא טוב עם מקלחת שבה השליכט העלה עובש.
לעומת קיר רגיל או תקרה שניתן לנקות עם אקונומיקה ולהעלים (גם אם זמנית) בקלות רבה באמצעים ביתיים, אם השליכט מתלכלך בפחם של העובש, אזי יש בעיה להפתר מזה ורק הסרתו תגרש את הצרה.
&nbsp

למעלה