דחוף - מחר בבוקר מתקינים את המטבח !!!

דחוף - מחר בבוקר מתקינים את המטבח !!!

מחר מתקינים אצלי מטבח קבלן ורציתי להתייעץ איתכם בעניין מיקום הידיות.
נתתי הוראה לשים את כל הידיות במאוזן. במגירות - באמצע, ובארונות - בקצה בכיוון נגדי לפתיחת הדלת.
אבל פתאום חשבתי שביחידת ה BI יש גם מגירה /קלפה שם הידית באמצע וגם ארון עליון שנפתח על ציר. מה עושים ? האם ממקמים את הידית בארון עם הציר גם כן באמצע כדי לתת מראה אחיד ליחידת ה BI או שרק את יחידת הארון העליונה עושים עם ידית בצד?
מחכה לעצותיכם דחוף !!! ההתקנה מחר על הבוקר !!!

מרי פופ

New member
אפשר לשים את הידית מעל בצד, זה לא פוגע במראה אבל פונקציונלית

אפשר גם באמצע... כמו בדוגמא שלי

המון תודה!!! הייתי מעדיפה באמצע כמו בתמונה. השאלה

אם פונקציונלית זה לא מבלבל כי חושבים שזאת קלפה? והאם נוח לפתוח אותם ככה?
האם כל הארונות העליונים בתמונה שלך נפתחים על ציר? המיקום באמצע ממש נותן תחושה של קלפות

מרי פופ

New member
בארון השמאלי: החלק התחתון והעליון זה דלת ציר רגילה

מזווה נשלפים למטה וארון מדפים למעלה, באמצע יש קלאפה למיקרו.
לא מבלבל בכלל, מתרגלים בצ'יק.

הערה חשובה לפני התקנת מטבח

כבר כתבתי פה פעם ואני חוזרת לטובתך:
לוודא שהנגר יודע איפה אסור לקדוח בקיר! שהקבלן והוא ידברו ויראו תכניות!
אצלנו קדחו את אחד הברגים הארוכים שמחזיקים את הקלאפה ישר לתוך מרזב פנימי בקיר,
מה שאומר רטיבות בקיר לכל הבניין, וצורך בהורדת הארון, פתיחת הקיר, בלגאן שלם ובעסה ממש רצינית.

מרי פופ

New member
לא תמיד אפשר לדעת איפה יש קולטן, ואף נציג קבלן לא יבוא לדבר

עם המתקין.
מנסיון, עם קידוח בקולטן ביוב...

תודה רבה על כל העצות

יצא יפה יותר ממה שציפיתי ממטבח קבלן.
את הידית בסוף שמתי באמצע כמו במטבח של תמי ואכן נפתח בקלות.
לגבי פגיעה בצינורות - מאד מקווה שלא קרה כלום. אדע רק עוד כחצי שנה שכהבניין יקבל טופס אכלוס. בכל אופן בזמן ההתקנה לא היה עם מי לדבר כדי למנוע את זה.

meedas

New member
אני כל פעם בהלם מחדש

מהדברים האלה...
אצלנו הנגר קיבל את התוכניות של הדירה, והיה בקשר רציף עם מנהל העבודה של הקבלן, וידע בדיוק איפה כל דבר נמצא בקיר... איך אחרת אפשר לעבוד?
כנ"ל לגבי כל איש מקצוע אחר שהגיע - אם מטעם הקבלן ואם מטעמנו (כן, נכנסו אנשי מקצוע חיצוניים לדירה לפני מסירת מפתח)
&nbsp
ככל שאני קוראת פה יותר, אני מעריכה את הקבלן שלנו יותר. בזמן אמת הכל נראה לי מובן מאליו ומסתבר שממש לא

מרי פופ

New member
יש מעט מאוד קבלנים כאלו בבניה רוויה!

ואצלי חירור הקולטן נעשה בשיפוץ מצומצם למדי בבית פרטי של מטבח, חדרי רחצה וסטיילינג מוגבל... קבלן מעולה ונגר תותח ולא היתה שום אינדיקציה ושום דרך לדעת שבקיר החיצוני במקום שהתקינו את הארון העליון יש קולטן ביוב שיורד מלמעלה, המקום אפילו לא היה הגיוני כי חדרי רחצה לא נמצאו שם מעל.

האם ידעתם בזמן אמת שזה קרה?

כלומר במהלך הקידוח הרגישו שקודחים בצינור ולא בקיר או שגיליתם רק בדיעבד?
הלחצתם אותי עכשיו....
אמנם לקחתי מטבח סטנדרט אבל הוספתי עליו ארון עליון שלא היה בתכנית המקורית

גלמיש1

New member
כדאי לעלות לגג ולחקור את האיזור שמעל הדירה שלך

לצינור ביוב צריכה להיות יציאת אויר (צינור איוור) למעלה מעל הבנין. ברוב המקרים (אלא אם היה אילוץ קשה) צינור האיוור הנו פשוט בהמשך ישר כלפי מעלה לצינור הביוב שיורד למטה. ככה שאפשר לגלות איפה צריך להיזהר מקידוחים.

אי אפשר לעשות את זה בבניין בבנייה

אין עוד מעליות. מעלים אותך במעלית המשא עם ליווי עד לדירה ובחזרה

מרי פופ

New member
ידענו יומיים אחר כך... אחרי שהודבקה כבר קרמיקה במטבח

פתאום החלו לנזול מים מהקיר על השיש.
תכלס זה נגמר מהר מאוד, הקבלן והנגר הוזעקו, הורידו את הארון, הקבלן פתח טיפה את הקיר ואטם מיד את הצינור. אחרי יומיים הארון הותקן מחדש עם קידוחים במקומות אחרים, לא נגרם שום נזק למעט לחץ ובהלה בהתחלה.

batno1402

New member
את הקבלן שלי-לא הייתי מברכת.

אבל יש מנהל עבודה ,צעיר ונחמד, שכל הזמן נמצא שם, ואני מיידעת אותו , מתי מביאים או שהחברה מיידעת. כך צריך להיות.

למעלה