מתאמי שינויים שלא מוכנים לעבוד עם אדריכלים.

meninblack4

New member
מתאמי שינויים שלא מוכנים לעבוד עם אדריכלים.

שלום,
האם יצא לכם לפגוש מתאמי שינויים של חברות קבלניות שהם לא מוכנים (במקרה הזה מוכנה) לעבוד עם אדריכלים/מעצבים?
רכשנו שירה אצל קבלן והמתאמת שינויים לא מוכנה לעבוד עם אדריכלים, בכלל, באופן גורף ולא רק שלנו.
לא רק זה, גם התקשורת לקויה, זאת אומרת שהמתאמת רוצה שאנחנו ננחש את שיטת העבודה שלה. מעניין אותי לדעת אם יצא לכם לפגוש דבר כזה.

זה פרוייקט גדול?

לא נתקלתי בסירוב לעבוד יחד, יותר נכון ההיפך, שמחה להעביר אלי
כמה שיותר עבודה וגם זו שהיא אמורה לעשות.
לא מבינה איך אמורה להתקבל התוצאה, שהיא מבנה הדירה הרצוי לכם,
הגברת שינויים תעשה את כל התכניות? חשמל? פריסות?
נראה לי מקרה של אי הבנה שיש לברר.

meninblack4

New member
מדובר על דונה בחריש

פרויקט ענק של חברת דונה בחריש. אחרי המייל הראשון של האדריכלית למתאמת זה מה שהיא החזירה: ברצוני לחדד נק' חשובה, איני מתנהלת מול אדריכלים ומעצבי פנים – רק מול הדיירים. אחרי זה האדריכלית פנתה אליה שוב בבקשה לקובץ מסויים וזה מה שהחזירה: אחדד שוב את הנקודה שאיני עובדת מול אדריכלים או מעצבי פנים – רק מול דיירים – לכן אבקש ממך לעדכן את האדריכלית שלך שלא תשלח אלי מיילים ושהכל יעבור אך ורק דרכך. במידה וישלחו מיילים נוספים לא תהיה התייחסות מצידי... אני לא יודע אפילו איך להתמודד עם זה. זה הזוי לגמרי.

noacohen10

New member
מוזר. אנחנו קנינו בדונה בירושלים

ומתאמת השינויים שיתפה פעולה באופן מושלם עם המעצבת שלנו.
בכל שאלה או פניה אלינו מכתבת גם את המעצבת, והמעצבת נמצאת בקשר שוטף איתה.
נראה לי עניין פרסונלי של מתאמת השינויים. כדאי אולי לדבר עם מישהו בדונה כי זה לחלוטין לא מדיניות של החברה (ראה המקרה שלנו).

eden7115

New member
נשמע הזוי...

אין אפשרות לשלוח לה מייל כאילו ממך אבל שזה בעצם מייל מהאדריכלית?
(תכתבי "מצ"ב השינויים שאנחנו רוצים" ולא "השינויים שהאדריכלית תכננה עבורנו" וכו')
&nbsp
אמנם קצת טלפון שבור, כל מייל של האדריכלית תצטרכי להעביר אליה וכל מייל שלה לאדריכלית - אבל אם היא טיפוס של ראש בקיר - זו יכולה להיות הדרך לקבל מה שאתם רוצים...

meninblack4

New member
אנחנו פשוט עושים העבר במייל

כל מייל שהאדריכלית שולחת אנחנו ישר עושים העבר למתאמת שינויים. בשביל זה אנחנו מרגישים שזה יותר דבילי, אין לה בעיה לקבל מיילים של האדריכלית, פשוט שאני אשלח אותם ולא היא. גן ילדים אמרנו?

עירית32

New member
דוקא לי זה נשמע הגיוני

את חתומה על חוזה מול הקבלן ולא האדריכלית שלך, מתאמת השינויים צריכה לדעת שכל שינוי שהאדריכלית עשתה הוא רצון שלך, כאשר המיילים מגיעים מהאדריכלית, אין לה תיעוד (למקרה של עימות או תביעה) שזה אכן היה הרצון שלך ושהשינוי אושר מבחינתך. כאשר המייל יוצא ממך, גם אם זה העברה של המייל של האדריכלית זה מכסה את המתאמת והקבלן מתביעה שלך שעשו משהו שלא את ביקשת.
אני מאמינה שבכל מקרה את עוברת על מה שהאדריכלית שינתה - תוסיפי כמה מילים שאת מאשרת את השינויים כשאת מעבירה למתאמת.

אייבורי

New member

&nbsp
אכן זה נשמע כמו הוראה של המחלקה המשפטית

מרי פופ

New member
לא נתקלתי בכזה דבר, אני מעצבת כמה וכמה דירות קבלן במקביל

ויצא לי לעבוד עם לא מעט מתאמים, קבלנים וחברות ביצוע בעבר.
יש מתאמי שינויים שמשתפים יותר פעולה ויש שפחות, אבל לא יצא לי להתקל בחוסר רצון מוחלט לעבוד מולי, להפך לרוב קל למתאמים להתנהל מולך מאשר מול לקוח שמבין פחות. תפנו לקבלן ותקימו קול צעקה גדולה. זו שערוריה.

batno1402

New member
לדעתי -זו מתאמת השנויים שלנו.

הייצור כזה-עוד לא נתקלתי. כן עובדת עם המעצבת-אבל חושבת שהיא אלוהים-לפחות. כן-אני =שאין לי מושג בבניה חדשה(למרות שרכשתי נסיון בשיפוץ שעשינו, ואני יודעת מה אני רוצה)- אני צריכה להבין-מה היא רוצה ממני. הסברתי לאלוהים כמה פעמים-אני לא מבינה את השפה שלך, מה את רוצה מחיי,? תפרטי, תסבירי, ......אבל כלום. שולחת לי בתוכנות שלא נפתחות במחשב ביתי. שלחה לי חוזה שנויים-שאלתי אותה-את מבינה מה כתוב בו? היא לא הבינה. אז איך את רוצה שאני אחתום? היו המון ויכוחים וצעקות. מזלי-שהמעצבת שלי היתה שם. בסבלנות שלה ובנועם שלה-היא הצליחה לפשר.מסכנה-גם היא היתה צריכה לעבוד קשה, עד שהבינה מה אלוהים רוצה. אבל בסוף- כפינו עליה את דעתנו. ולדעתי-היא חייבת לאפשר לכם לקחת מעצב-אדריכל. כי אם לא-היא תאכיל אותך הרבה מרורים.

meninblack4

New member
אם קנית בדונה את כנראה זאת אותה מעצבת

יש להם רק אחת.
אני אתן לך דוגמא פשוטה. היא בקשה שנשלח לה רשימת שינויים ותוכנית שרטוט.
האדריכלית עבדה בסוף השבוע כדי שעל הבוקר ביום ראשון היא תקבל את זה.
שלחתי לה את זה אז היא אומרת שהיא לא מקבלת את מה שהאדריכלית עשתה.
עכשיו אם האדריכלית אמורה לדעת מה את רוצה אם את לא מוכנה לדבר איתה? איך בדיוק?? את רשימת השינויים היא רוצה על דף של דונה למרות שהיא שלחה בכלל ב-pdf ולא ה-word. אז אם אתה רוצה את זה למה לא שלחת מלכתחילה ה-word?? תחשבו איזה מעצבן זה לעבוד על משהו כ״כ הרבה זמן ועוד בסוף שבוע ובסוף לא מוכנים לקבל את זה כי היא רוצה משהו אחר?
אין אני לא מבין את הטימטום הזה.
batno1402, שלחתי לך הודעה בפרטי.

batno1402

New member
לא קניתי בדונה, אבל זו בת דמותה של המתאמת אצלנו

והיא עשתה בדיוק מה שאת מתארת כאן.
הסברתי לך בפרטי-מה לעשות.
אצלי-היא היתה מבקשת שאני אעשה דברים-אתמול.
היא רצתה שאני אבחר מטבח-תוך שבוע. ויכוחים ועוד-ונתנה לי 3 שבועות.
ביקשתי מראש-תני לי זמן לבחירות. הכל-מהר ,מהר, בלי לעכל. בחרתי מטבח, לפני 8.9 חודשים-אבל יתקינו עוד כמה חודשים. דלתות ושיש למשל- בכלל איו לי ספקים בנתיים. הרבה בילבול. הרבה טעויות.חייבה אותי על יותר מדי נקודות חשמל. מזל שהמעצבת שלי -ספרה כל דבר. לכן-את חייבת מעצבת.תהיי חזקה בעמידה שלך כלפיה.

Iris Design

New member
עלייך להנפיק יפויי כח לאדריכלית

מסמך ידני, לא צריך עו"ד, ולבקש שהאדריכלית תוכל לייצג אותך בנוסף לייצוג האישי שלך. אם האדריכלית תייצג אותך בלעדית את לא תוכלי לפנות לאחראית שינויי הדיירים אלא באמצעותה, לכן זה חייב להיות בנוסף.

אני מציעה לך לפנות לפורום משפטים או עורכי דין ולהתיעץ בנושא.

איזי31

New member
אצלינו מבקשים חתימה על טופס ייפוי כח חתום מול עו"ד ואז אין

בעיה להתנהל ישירות מול החתום בו.
למרות זאת- בד"כ מבקשים שעל התוכניות הסופיות והתמחור, הדיירים עצמם יחתמו שכן הם בעלי הדירה.
חריגים הם רק דיירים בחיים בחו"ל ולא זמינים במיילים/פקסים או כשאחד הדיירים נוכח במעמד החתימה של האדריכל.
&nbsp
דרך אגב- מחייבים אצלינו חתימות של כל בעלי הדירה (גם אם הם נשואים) אלא אם יש ייפוי כח

למעלה